Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Érdemes Adamo-hintát venni 9...

Érdemes Adamo-hintát venni 9 hónapos babának altatáshoz?

Figyelt kérdés

Kis háttértörténet: Kisfiam most 9 hónapos és elég rossz alvó. Azt hiszem én/mi rontottuk el. Mikor megszületett velünk aludt egy szobában, többnyire a vacsora közben cicin bealudt, vagy ha nem, akkor elringattuk. Éjszaka pedig az első hangra ugrottam (első gyerek).

Mikor már nagyobb lett fekve szoptattam és alkalmanként előfordult, hogy mi ágyunkban aludt, ami persze később rendszeres lett. Mikor 5 hónapos volt nagyobb lakásba költöztünk, ekkor lett saját szobája, ott viszont nem maradt meg. 6 hónaposan korában 2 hétre hazamentünk (külföldön élünk) és folyton változott, hogy hol alszik.

7 hónapos korára sikerült oda eljutni, hogy a saját szobájában alszik, de 1,5-2 óránként ébred éjszaka. Ha fogzás van, vagy beteg ez inkább 20-40 perc. Az altatás sem egyszerű, nagyon energikus baba, egyfolytában mozogna, így először megszoptatom, majd miután kicsit megnyugodott elringatom. Ez van, hogy 20 perc, de van hogy 1 óra. Az apukájánál nem marad meg, ugyanúgy sír, mintha a kiságyban hagynám egyedül. Csak akkor nyugszik meg, ha én ringatom. Mivel már 10 kg és így nem igazán tudok én sem aludni, ezért nagyon fáradt vagyok. Napközben többnyire kétszer-háromszor alszik: 9 és 10 között, fél 1től 2-ig és fél 5-től 6ig. Van, hogy hamarabb felébred, ha nagyon nyűgősnek tűnik, akkor napközben is visszaaltatom.

Bármilyen hasznos tanácsot szívesen fogadnék, hogy hogyan altassam el könnyebben. Most épp egy Adamo hinta beszerzésén gondolkodom - bár nem tudom, hogy az működne-e nagyobb babának.


2017. ápr. 19. 17:48
 1/7 anonim ***** válasza:
42%

az is ringatás = mozgásban alvás. ..ha felébred a mélyalvásból és azt érzi hogy a hinta megállt, ugyanúgy felébred majd és kérni fogja a lökést...

alvástréninget javaslok, meg kell tanítani elaludni az ágyában. mindkét lányomnál sikerült és nem kellett órákig sírniuk (fél óráig se ésnem tartott hetekig)

2017. ápr. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Amikor a saját szobájába szoktattuk, akkor a Suttogó féle felvesz-letesz módszert próbáltam alkalmazni - nyilván valamit elrontottam, mert egyrészt másfél-két óránként ébredt, másrészt újra visszaszokott a ringatásra. Az alvástréninggel kapcsolatban kérhetek némi útmutatást?
2017. ápr. 19. 17:59
 3/7 anonim ***** válasza:
59%
a felvesz-letesz is alvástrénint (azoknak a módszereknek az összessége amik az egyedül alvásra tanítják a babát - a felvesz letesz még egy kíméletes módszer, én is azt alkalmaztam). Nem tudom mit csináltál rosszul, talán elkezdted nyugtatásképp ringatni...vagy a fogzás maitt kelhetnek átmenetileg sűrűbben, és akkor hamar visszaszoknak a jóba..ilyenkor én is kezdtem először a "tanítást"
2017. ápr. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem vennék, ha csak nem törpicúr. Kislányom 10 hónapos koráig volt képes aludni benne, utána csak ülve volt kényelmes a hinta.
2017. ápr. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem oldja meg az Adamo, az addig működik kb. míg fel nem ül benne. Viszont az idő megoldja majd, az én pont így működő lányom is elkezdett jól aludni másfél évesen. Én nem hiszek az alvástréninges módszerekben, viszont a gyerek elemi igényeiben igen. Sok babának kell az anyuka közelsége alváshoz és ez tök normális.
2017. ápr. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
58%

Nalunk bevalt a hinta nagyon . Igaz csak az altatassal volt a baj de ha este egyszer elalszik nem ebred fel csak ha ehes. o most 8 honapos 10kg . Napkozbe a hintaba altatom, (2-3 orakat is siman alszik benne nappal )es az az erdekes hogy nappal ha megpribalom a hintabol sajat agyba tenni ugy felelenkul hogy vissza se lehet alatatni. Este ezzel nincs gond, elalszik a hintaba 30 perc es atteszem a sajat agyaba anelkul hogy felebredne. Amugy 72 cm es kenyelmessen elfer benne. Legalabb az alvas elotti kezben ringatast eltudnad hagyni vele mert 10 kg babat nemkonnyu mar tartogatni sokaig :) persze minden baba mas az enyem a hintaba ha almos 3 perc es alszik is . Ha nem akar aludni de almos hisztis mar felul benne sokszor.. szorakozik. De csak hintaztatom es elalszik 20-30 percen belul. Es ugy gondolom o nincs raszokva a hintazasra mert 1-2 alkalommal este mesen vagy kezbe ringatva is elalszik. Nappal nem probaltam mashogy altatni amiota megvan a hinta .

Meg valami. Nalunk fogzasra nagyon bevalt hogy egy textilpelus van ejjel a kisagyaba es ha felebred a foga miatt mar kapja a szajaba es azt ragcsalva visszaalszik.

2017. ápr. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk bevált a hinta. 11 hónapos a kisfiam, nap közben abban alszik el. Már ül benne legtöbbször, de így is elalszik simán :) Amikor elalszik én mindig átteszem a saját ágyába, ott alszik tovább.
2017. ápr. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!