Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mit csinálok rosszul? Az...

Mit csinálok rosszul? Az istennek sem tudom elérni, hogy időben aludjanak a gyerekeim?

Figyelt kérdés
Fel 7 kor keltem őket. Negyed nyolctól, negyed ötig vannak oviba. Ovi utan , ha nincs különösebb teendő, kifulladásig levegőn vannak. Még a vacsorát is kint esszük meg. A célom az lenne, hogy haromnegyed kilenckor legyen villanyoltás. De idáig úgy tűnik, akármilyen stratégiát vetek be, 10 előtt nem alszanak el. Magamra így egyáltalán nincs időm és már nagyon szeretnék egy kicsit magammal is törődni. A házasságunk romokban, egy ertelmes mondatot nem tudunk megbeszelni mert sosem alsznak amig mi ébren vagyunk. Most is hallom h a nagyobbik sirdogál a szobában, h nem álmos. Mindig olvasás esti puszi utan kezdődik a huzavona és sosem enyhülok meg, ha alvás idő akkor már ne jöjjenek ki. Úgy érzem következetes vagyok, de mindhiába. A férjem ha bemegy akkor szinte azonnal be is alszik, egyáltalán nem tud segíteni. A végén idegeskesésbe torkollik az egész tortúra, pedig nagyon szeretném ha egyszer jókedvvel aludnának el és én is, mit kéne tennem??
2017. jún. 12. 22:14
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Írd már le, hogy az este hogy telik, időpontokkal. Mikor mentek be az udvarról, mikor fürdenek, mikor fekszenek.

Lehet, hogy hamarabb kellene kezdeni, mert átesnek a holtponton.

2017. jún. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Az ovis lanyom ha delutan alszik, este 10 elott nem lehet lelőni.

Igy kihagyjuk a délutáni alvast. Este 8-kor mar durmol, reggel fel 8-ig , 8-ig is. Szerencsere megoldhato hogy kesobb vigyuk az oviba.

2017. jún. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Fel 5re erunk kb haza. Kint 18.00-19.00 ig vannak. Vacsi, furdes, kis jatek vagy tv vagy olvasas , fogmosas lefekves elott, pisi, viz, villanyoltas.

Mar probaltam elobb, kesobb behozni oket, télen amikor sokat vagyunk bent, akkor sem jobb a helyzet, próbáltam átenni a vacsit, egyaltalan nem bekapcsolni a tv-t, konyv helyett nyugtató zenet, gyerek nyugtató teát vacsi mellé , levendula illoolajat, de idaig semmi nem használt. Az egyetlen egy amivel elorebb tudnam hozni az alvás időt, ha odafekszem melléjük. De azt nem lehet minden nap és nem is akarom, hiszen nekem is kell idő a mindennapi teendők elvégzéséhez. Ovivan alszanak. A nagy 7 a kicsi 5 éves lesz. Talán az iskola hoz változást...

2017. jún. 12. 22:47
 4/20 anonim ***** válasza:
Nálunk 8-kor már fekszenek, 15-20 perc nyűglődés: olvasás, pár szót beszélünk, puszi. Aztán úgy ülök, hogy mind a kettőhöz közel legyek (szerencsére megoldható) és mellettük ülök, amíg el nem alszanak. A nagynak szoktam a kezét a fogni, mert amúgy forgolódik és nem hagyja saját magának, hogy elaludjon. A kicsi általában elalszik szépen 10-15 perc múlva, ha a nagy nem pörög. A naggyal nehezebb, de így vele sem az. Meg fogjuk egymás kezét és így nem forgolódik össze-vissza. Ülök az ágyánál. Nekünk ez jött be. Az nem hogy kijövök, mert képes volt altatót énekelni a kicsinek, így senki sem aludt, ha én kijöttem.
2017. jún. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Olvasás és esti puszi hánykor van? Ha a férjed megy be és bealszik, a gyerekek mit csinálnak bent? Ők is elalszanak vele együtt?
2017. jún. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
7 éves is alszik az oviban? Akkor nem csodálom, ha este 9-kor még nem álmos. Az a baj, hogy ördögi körbe hajszolod magad, te is, meg a gyerekek is idegesek lesztek, ahogy közeleg a lefekvés, mert tudjátok, hogy cirkusz lesz. Kérd meg az óvónőt, hogy ne fektesse le őket - ha szerencséd van, ez megoldható -, és/vagy hordjátok el őket edzésre, pl. úszásra, ha ennyi energiájuk van. Póbálj nyugodt, derűs hangulatban fektetni, az ingerültség nem jó altatószer. Valószínűleg a házassági problémátok okozta feszültség, bizonytalanság is belejátszik abba, hogy nem akarnak addig aludni, amíg ti ébren vagytok.
2017. jún. 12. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Olyan 21.00 magassagaban. Ha apa megy be csak apa alszik el. A gyerekeket nem zavarja a tevekenysegben.... A multkor lefotozta az apjat az egyik fiam, mikor az mar aludt.:-( De ha korabban, ha kesobb is van a villanyoltas, egyszeruen nem alszanak el. Dumalnak, forgolodnak, sirdogalnak, nevetgelnek, mindent csinalnak csak nem alszanak. Hetvegen a nagy mar ebed utan nem alszik, de akkor sem alszik el hamarabb este, ellenben reggel ugyanugy fel 7 korul kel a kicsi, aki felebreszti a nagyot is....

Kulon szoba lenne talan megoldas, de kicsi hozza az otthonunk.

2017. jún. 12. 23:19
 8/20 A kérdező kommentje:

Jarnak edzesre. Az egyik judozik a masik zenes tornara jar. Azokon a napokon sem jobb. Az uszas maradt ki idaig, de azert mert a kicsi mem eri el a minimum magassagot, amivel mehetne.

A nagyobbikkal este van a gond mert nem akar elaludni, a kicsivel meg reggel van a gond, mert korabban kel, mint ahogy az normalis lenne.

Osszessegeben a nagykonyv szerint 11-12 orat kellene aludni ekkora gyerekeknek/nap, az enyemek 10-et maximum a deli alvassal egyutt.

2017. jún. 12. 23:24
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha így kipihentek, felejtsd el a szakkönyveket. Ennyit alszanak és kész. Viszont azt tartsd be kőkeményen, hogy 9-kor kijöttök tőlük, és onnantól csak csendesen tevékenykedhetnek az ágyukban (ha nagyon laza vagy, a szobájukban). Lehet könyvet nézegetni (olvasólámpa kell az ágyukhoz), néhány babával, plüssállattal tenni-venni,színezni-rajzolni és hasonlók. Esetleg fülhallgatóval halk zenét hallgatni. Olyan készüléket használjatok, amin korlátozni lehet a hangerőt.

Nem lehet telefonozni és bármilyen elektromos kütyüvel játszani, ugrálni, hangoskodni és a másik gyereket zavarni. És persze nem lehet kimászkálni és a szülőket ugráltatni. Ugyanezt az elvárát kiterjeszthetitek reggelre is. Fel szabad ébredni 5-kor, de nem szabad a többieket zavarni. Tegyetek faliórát a szobájukba, és jelöljétek meg színes pöttyökkel az este 10 és reggel 6 helyét. Hamar meg fogják tanulni, hol kell állnia a kimutatónak, hogy mehessenek anyát-apát ébreszteni.

Vezess be valami jutalmazási rendszert, ha elalvásig és felkelésidőig csendesen elfoglalják magukat.Pl egy ponttáblázat, amin jól láthatóan gyűlnek a "csendpontok" és előre megbeszélitek, hogy ha lesz 10, akkor valami extra jutalom jár a gyerekeknek, csodát tehet. Jutalom bármi lehet, ami nem mindennapos és örülnek neki. Soron kívüli közös játék, egy távolabbi játszótér, ahová ritkán juttok el, a kedvenc süti, akármi. Fontos, hogy a megszerzett pontokat sose vegyétek vissza, ha valamelyik este nem úgy sikerül, ahogy terveztétek, nincs külön büntetés, csak sajnálkozás, "ma nincs jutalompont".

2017. jún. 12. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Az utolsonak koszonom. Ezt meg nem probaltam, de most ki fogom.

Erdekes amugy 7vegen reggel tudjak h nem szabad zavarni, volt mar h 7-ig is hagytak... :). De az este katasztrofa.

Es persze, egyertelmu h idegesen nem lehet altatni, mindig nyugodtan indul az este, de most mar nagyon hamar elfogy a turelmem. Ez igy biztos nem jo.

2017. jún. 13. 05:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!