Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan altassam nappal a...

Hogyan altassam nappal a 4,5hónapos kisfiam?

Figyelt kérdés
Sok mindennel próbálkoztam már. Énekeltem, dúdoltam neki, simogattam, ringattam, mentünk babakocsizni. Semmi nem válik be. Nézelődik, jár keze-lába, de látszik a szemén, hogy fáradt, majd kidörzsöli, ásítozik. Ha nagy nehezen elalszik nappal, akkor is csak 1 órát alszik.

2017. jún. 15. 19:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Minden baba alvásigénye más, nem feltétlen kevés az 1 óra egyszerre, attól is függ hányszor alszik így napközben illetve mennyit alszik éjszaka... nekünk nappali altatásra nagyon bejött a hinta (adamo-szerű), illetve a hurcikendő:)
2017. jún. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hát nekem mindig csak cicin alszik el a kislányom.


5 hónapos egyébként.

2017. jún. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mindkét gyerekem kb. ennyi idős korától csak teljesen sötét szobában volt altatható, plusz az egyik babakocsiban, a másik abban sem. Ha egy kis fény is beszűrődik, akkor mindig akad valami a szobában, ami az alvásnál érdekesebb tud lenni. Nem zavarodtak meg a sötéttől, sosem hitték, hogy éjszaka van. Egy próbát talán megér.
2017. jún. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nálunk van egy rongyija a szeme elé teszi oldalt fordul és a hátát simogatom kb 2 perc :)
2017. jún. 16. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

5 hónapos múlt a fiam.

Neki is macera mostanában. Meleg van, forgolódik stb.


Ő is szereti ha valamit az arcába tud húzni. Kendő, rongyika, bármi. Na meg cumi. Próbáltad azt, hogy berakod a kiságyba és hagyod, hogy egyedül legyen?

Lehet, hogy nem a legjobb megoldás, de van, hogy ehhez folyamodok. Fáradt, nyűgös, de sehogy se tud megnyugodni és becsukni a szemét. Berakom a kiságyba, simogatom, odaadom a cumit majd ahogy elcsendesedik, kimegyek. Lehet, hogy sírni fog picit, 1-2x még vissza kell mennem a cumit visszaadni, de így hamar elalszik.


Másik: Beülök egy fotelbe, az ölembe térdeltetem magammal szemben és ha megkapja a cumit, általában egyből a mellkasomra fekszik és magzatpózban elpihen. Ha így elalszik, berakom a kiságyba és akkor már lassú annyira, hogy vissza is alszik.

2017. jún. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Biztos zavarja a fény is, a meleg is. Próbálkozunk még.
2017. jún. 16. 11:32
 7/7 anonim válasza:
a rockot nem ajánlom, a duck tv viszont igen
2017. jún. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!