Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Eddig aludt, most nem! Mi...

Eddig aludt, most nem! Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
7 hónapos kislányom 3 hónapos korától átaludta az éjszakát. Viszont kb. 2 hete van olyan, h 4-5ször is felsír egy éjszaka alatt. Foga szerintem nem jön, nem látom jelét, szerintem túl meleg sincs a szobában. Már egy csomó mindent próbáltam de semmi nem javít a helyzeten!
2017. jún. 27. 10:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Kitartás! Az enyém 2-4 hónaposan átaludta az éjszakát, de amint betöltötte a 4-et, egy éjjelt se aludt végig. A koromban vissza aludt, fél perc alatt, de amint letettem, újra veszettül ordított....hiába tartottam fél órát, akkor is felébredt, amint letettem. Próbáltam, hogy mellénk veszem, de így se tetszett a kisasszonynak. 2 hónapig tartott. Már testileg és lelkileg is kivoltam, a nővére 2,5 éves volt, ráadásul kertes ház és egymagam egész nap... Betöltötte a fél évet, és egyik napról a másikra eltűnt az éjszakázás, egyszer ébredt/éjjel, de le tudtam tenni, "normális" baba lett.

Ha nem evett olyat (a hozzátáplálást már biztosan megkezdtétek) , és rossz élmény sem éri, és valóban nem a meleg miatt de nem is a foga miatt ébred, akkor csak kitartás!

2017. jún. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia, attól, hogy még nincs látható jele, hogy jönne a foga, sajnos okozhat gondot, mert az ínyében már lehet mozgolódás és hát az ugye nem lehet kellemes. Ezt én sem tudtam, a védőnőnk mondta még anno.

A kisfiam ilyen idős korában volt, hogy éjjelente 2-3 extrém esetben 4 órát is fent volt egyhuzamban. Azt hittem bekattanok, igazából azóta sem tudom, hogy - a fogán kívül - mi okozhatta.

Esetleg próbáld meg bekenni az ínyét Dentinox-al, hátha segít. Kitartást!

2017. jún. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem fog, az előbb okoz gondot, mint látnád. Kitartás. Ha kibújik utána megint pihenő időszak jön
2017. jún. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Fogzás és vastagon szeparációs szorongás, olvass utána, hogy hogyan érdemes egy szepás kisgyermekkel bánni, ugyanis sokan nagyon rosszul reagálnak, és hatalmas károkat okoznak a kisgyermeknek. Röviden: annyit lehessen a közeledben, szó szerint testközelben, amennyit igényel. Elkapatni ilyenkor nem lehet, ugyanis elemi szükséglete ilyenkor az anya közelsége, érintése. Ez nem hiszti, ne rázd le magadról, hanem légy mellette. Kösd magadra, aludjon a mellkasodon, veled egy ágyban! Ha csendesedik ez a hullám, vissza lehet állítani, de most ne erőltesd a külön ágyban alvást, szigorú szokásokat!
2017. jún. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
A dentinoxot is próbáltam már, de semmivel sem lett jobb a helyzet. Egyébként teljesen olyan a helyzet mint az első válaszolónál volt. A szeparációs szorongásra én is gondoltam már, ezért próbáltam is, h magam mellé tettem de így is ugyanaz történik.
2017. jún. 27. 12:03
 6/11 anonim ***** válasza:

A fiam fél éves, ő is felszokott sírni éjszakánként. Az, hogy sírva ébred, szerintem elég egyértelmű, hogy nem a meleg vagy más hasonló dolog miatt lehet. Én a fogra gyanakszom, mert ez olyan "fájdalmas" felsírás. Vagy rosszat álmodott.. Ki tudja.. De gond az oka biztosan, más különben miért sírva ébredne?


Ha csak szimplán megébredne akkor nem sírna, hanem nézelődne vagy gügyögne. Vagy nálatok nem ilyen amikor simán felébred?

2017. jún. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

6-os vagyok.

A lányodnak nem változik az ínye? Nem duzzadt néha vagy más színű? Mert az is jel! Néha én azt veszem észre, hogy szép éle van az alsó ínyének, máskor - mondjuk este felé - meg "rendezetlen" fodros. Remélem érthető.

Te ilyet nem figyeltél meg?

2017. jún. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nála is olyan mintha fájna valamilye vagy megriadna, fészkelődik. Nézelődni nem szokott éjszaka.
2017. jún. 27. 12:42
 9/11 anonim ***** válasza:
Hozzataplalassal, mozgasfejlodessel hogy alltok? A fogzas is zavarhatja, de fajhat a hasa is egy adott eteltol, es feszkelodni a beindult mozgasfejlodestol, szepatol is feszkelodhet.
2017. jún. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"De ha ezen kívül kéne mozdulni, azt érzem, minek, úgyis csak ideig óráig tart, csak a macera van vele. Jobb csak ülni és várni, míg felébred."


Nekem is így volt. Még egy alapozót sem tettem fel, mert minek, kinek, úgyse mozdulok ki, max. sétáltatom, plusz este úgyis le kell mosni, amire lehet, hogy nem lesz időm és energiám.

2017. jún. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!