Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 9 hós kisfiam esténként...

9 hós kisfiam esténként 8-10-szer ébred, csak mellen alszik vissza. Hogyan változtathatnék ezen?

Figyelt kérdés
9 hós kisfiam esténként 8-10-szer ébred. 5 hónaposan csak 1-2szer ébredt, szopizott, s vissza is aludt mellen, 6 hónaposan 5-re duzzasztotta ezt, majd jött egy költözés, s azóta szinte óránként kel. Az esti rutinunk nem változott. Tanácsokra, hogy megviselhette a költözés egy szobába került velem, s végül egy ágyba is. Orvosi tanácsra kapott chamomilla golyókat, infacolt s laktáz entimet is, de semmi változás. Az ébredések elött néha vergődik, sír álmában, felébred, s aztán keres, de néha előzmény nélkül üvöltve ébred, s akkor vígasztalhatatlan. Gyakran puki/büfi oldja a sírást. Lehet a hasával van gond. 4 hónapig hasfájós volt. Császárral született, 3. hónapra lett csak tisztán anyatejes. Mostanában megint refluxos, emiatt vacsira kap sűrűbb tejpépet, de semmi változás. Visszatértem a kezdeti kajáihoz, s én is tartom a szoptatós diétát, de semmi változás. Nem tudom mit tegyek. Teljesen kimerültem már, s Gergő is nehezebben kezdi a reggeleket. Próbáltam visszaszoktatni a kiságyba, s hogy ne cicin aludjon el, de nem tudom, másnak ez hogy ment. Este megszoptattam, letettem. Egy db-ig el volt, majd jött a sírás, felvettem nyugtatni, ahogy oly sokan írják. De nekem nem nyugodott meg karban, csak egyre hevesebben sírt (a cicit várta) majd üvölt, s inkább csak kifárad a sírásban, mint megnyugszik. A szívem szakad meg, hogy hiába vagyok ott, nem számít, nem segít neki. Se a cumit, se a vizet nem fogadja el. Félek, nehogy megrendüljön a bizalma emiatt bennem.

2017. aug. 13. 02:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem emésztési gond van a nem alvás mögött, kérj gasztro-ra beutalót kivizsgálásra.


Esetleg 5 hónapos korában kezdtél mellétáplálni? Gondold végig, mit kezdtél el akkoriban adni neki (glutén tartalmú tejpép?), és a gyanúsított dolgot egyáltalán ne add neki. Ha glutén a gond, akkor sokáig (egy-két hónapig) kell teljes diétát tartani ahhoz, hogy változás legyen.


Remélem, hamar kiderül, mi a gond.

2017. aug. 13. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
6 hónaposan kezdtem hozzátáplálni, s gluténes dolgokat csak 7 hósan kapott először, s azóta is nagyon ritkán. Bár a hozzátáplálás kezdete sem volt egyszerű, az alma puffasztotta, a krumpli, répa nagyon megfogta a hasát. Jóformán az a hónap sütőtökön és céklán ment végig. Mióta eheti a barackot, azóta rendszeres újra a széklete. Köszönöm a választ, mondani fogom a doktornőnk, remélem ad beutalót, s nem kísérletezget tovább.
2017. aug. 13. 16:01
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de addig ment ez, míg 2 éves kora után el nem választottam. Azóta 1x kel, iszik, mellémbújik és alszunk tovább. A cicis babák elég gyakran kelnek éjjel. Nem mindegyik, de jellemző sajnos, főleg, ha nem cumiznak, ilyenkor a cici a cumi. Nálunk ez volt.
2017. aug. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Remélem mi nem járunk így, mert így lehetetlen lenne mellé kistestvért vállalni. Ezért próbálom leszoktatni, hogy szopizva aludjon el. Nem szeretném elkiabálni, de úgy tűnik, menni fog, egyre könnyebben alszik el a kiságyban. Adtam Neki egy kis nyáladzós kendőt, azt birizgálja. Bár felébredni még mindig sokat ébred, de már ennek egy részéhez nem kellek én, szépen visszaaltatja magát. Egy nagyobb puki, vagy büfi viszont felriasztja, akkor vigasztalhatatlanul sír, de ennek meg igyekszünk az orvossal utánajárni. Minden jót!
2017. aug. 16. 08:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!