Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Ti gyereketek mikor aludt el...

Ti gyereketek mikor aludt el önállóan? Hogy lehet rászoktatni?

Figyelt kérdés

Most 16 hónapos mindig is popsirázogatással aludt el, de mostanában kezdi idegesíteni, mikor altatom el mindig tolja el a kezem meg emelgeti a popóját.

Most elkezdtem azt hogy simogatom és éneklek neki, és most sikerült is végre először így elaltatnom.

De egy kérdésem lenne.. Ha éjjel felkel akkor hogy altassam vissza? Ha akkor rázogatom akkor nem szokik vissza elaltatásnál is? Sajnos most jön a foga így éjjel 6-7x is kel sírva ilyenkor felváltva férjemmel visszarázogatjuk.

Illetve úgy alszik hogy elalszik kiságyba aztán 1-2 óra múlva jön közénk nagyágyba ilyenkor nem hiszem hogy elég lesz ha simogatom, magától meg félálomba felhergelve nem fog visszaaludni? Ötletek?

Vagy lehet így felesbe csinálni hogy ha felébred akkor segítséggel visszaaltatni amúgy meg magától?


2017. aug. 16. 12:53
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
49%
6,5 éves, és nem alszik el egyedül. ha felébred sem alszik vissza egyedül. éppen ezért együtt alszunk :)
2017. aug. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
52%
1 hónaposan már egyedül aludt el.
2017. aug. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
50%
Egy hónaposan már letettem az ágyába és elaludt- A popsirázogatás meg szerintem borzasztó idegesítö lehet a gyereknek. (Próbáld ki, hogy valaki a popsidat rázogatja, amikor aludni akarsz - egyböl rájössz, hogy mennyire zavaró!)
2017. aug. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

Kipróbáltam már, én is el tudnék aludni úgy :D csak finom rázogatásra kell gondolni, nem rázzuk szét azért.. annyira rossz nem lehet ha csak így hajlandó elaludni..

Most nem is tudtam simivel visszaaltatni délután nem tudom mi lenne a megoldás erre, hogy aludhatna el önállóan.. :-/

2017. aug. 16. 13:50
 5/30 anonim ***** válasza:
17%

A fiam még nincs 1 éves, de ha elég nyugalom van körülötte és egy cumival plüss kutyával a kiságyban van, akkor ha játszik is csendben, belealszik.


Mivel a te gyermeked már kijár a szobából, valami olyasmit kellene kitalálni ami a szobában vagy az ágyban tartja. Erre van ötleted?

Ha fáradt akkor könnyebben alszik el gondolom.

2017. aug. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
22%
A lányom két és fél hónapos és mindig magától alszik el. Lehet én vagyok nagyon szerencsés, azt se tudom mi az a popsirázogatás, de pl. az előbb össze-vissza hisztizett és mivel semmi nem vált be nála, beraktam a kiságyba, 3 perc bőgés után elaludt. Szerintem ezt kellene kipróbálnod, bár valószínűleg nem alszik el ilyen hamar, kár volt rászoktatni a rázogatásra, de talán ha békén hagyod megtanul magától is elaludni. Alapból szerintem minden csecsemő képes erre.
2017. aug. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
77%

Soha.

Egyik sem.7 és 3 évesek.

Mesélek,imádkozunk,utána mese cd es bent a szobájukban varom, hogy elaludjanak.Ha alszanak akkor megyek ki.

2017. aug. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
50%

Lányom 3éves és még sosem aludt el önállóan.

10 hós koráig ringatva a kezemben aludt el.

Azóta az ágyában énekelek neki és ülök az ágya mellett vagy ha kéri simogatom a hátát.

2017. aug. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
43%

Első naptól fogva!

Este magától,Napközben néha oldalra fordítom és simogatom a hátát.de általában magától.

2017. aug. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
34%

Én nem szeretném, hogy egyedül aludjon el. Önző vagyok, de szeretek neki mesélni, verset mondani. Így fejlődik az értelmisége, a fantáziája.

A gyereknek KELL mesélni. Könnyebb rácsukni az ajtót, hogy aludjál vazze, persze, de szerintem nem helyes.

2017. aug. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!