Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Ti gyereketek mikor aludt el...

Ti gyereketek mikor aludt el önállóan? Hogy lehet rászoktatni?

Figyelt kérdés

Most 16 hónapos mindig is popsirázogatással aludt el, de mostanában kezdi idegesíteni, mikor altatom el mindig tolja el a kezem meg emelgeti a popóját.

Most elkezdtem azt hogy simogatom és éneklek neki, és most sikerült is végre először így elaltatnom.

De egy kérdésem lenne.. Ha éjjel felkel akkor hogy altassam vissza? Ha akkor rázogatom akkor nem szokik vissza elaltatásnál is? Sajnos most jön a foga így éjjel 6-7x is kel sírva ilyenkor felváltva férjemmel visszarázogatjuk.

Illetve úgy alszik hogy elalszik kiságyba aztán 1-2 óra múlva jön közénk nagyágyba ilyenkor nem hiszem hogy elég lesz ha simogatom, magától meg félálomba felhergelve nem fog visszaaludni? Ötletek?

Vagy lehet így felesbe csinálni hogy ha felébred akkor segítséggel visszaaltatni amúgy meg magától?


2017. aug. 16. 12:53
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
55%
Elfelejtettem írni, kislányom 7 éves.
2017. aug. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
55%
2017. aug. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:

Jah félreérted én nem úgy akarom egyedül hogy bezárom a szobájába hanem rázogatás/ringatás nélkül elaltatni.

Nekünk is meg van az esti rutin, minden este mesélek neki, átbeszéljük a napját meg énekelek neki, meg van egy esti mondókánk is..

szóval nem erről akarom leszoktatni, hanem hogy ne mozgásra aludjon el hanem tanulja meg önállóan elaltatni magát max simizem vagy fogom a kezét.

De érzem hogy ez nem fog működni ha behergeli magát éjjel,fáj a foga, erre keresnék megoldást hogy ha felébred és más tudatállapotba van ti hogy altatjátok vissza ilyenkor a gyereket?

2017. aug. 16. 15:37
 14/30 anonim ***** válasza:
51%

Kislanyom 3 honapos, fel 9-kor tudja, hogy alvasido van. Betakargatom, cumi a szajaba, joejt puszi, lekapcsolom a villanyt, bezarom az ajtot es kijovok a szobabol. Hajnalban megcsinalom a tapszert, bemegyek, megetetem, oldalra fektetve bufiztetem aztan cumi a szajaba es kijovok a szobabol. 10 percet vagyok fent vele.

En egy honapos koraig ringatva altattam aztan mondtam, hogy stop, nem alszik velunk tobbet. 2-3 nap alatt atallt. Lefektettem, cumi, sirt, bememtem, cumi es ennyi. Nappal se razogatom a feneket, amikor latom, hogy almos, beteszem a kisagyaba mikor kikopi a cumit, tudom, hogy alszik.

2017. aug. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%
2 éves múlt a kislányom, nem aludt magától soha, egy kezemen meg tudom számolni, hányszor aludt el csak úgy, de mindegyik esetben iszonyúan fáradt volt, és kidőlt gyakorlatilag. 2 éves kora után picivel hagytuk el a cicizést, addig cicin aludt el, azóta (1 hónapja kb) melléfekszem, mesélek, majd énekelek neki, és hozzám bújva elalszik. Ha valamiért nagyon fel van pörögve,és magától nem bír lenyugodni, karikás kendőben ringatom el, és ha alszik, leteszem. Nálunk éjjel ébred még 1x, vagy max 2x, de akkor csak átjön, iszik, mellém bújik, és alszunk tovább.
2017. aug. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
48%

Miért vagyok 0%? Mert eltud aludni a babám egyedül első perctől fogva?ja bocs...

Én ettől még nem vagyok szar anya h nem babusgatom bújik hozzám stb mert "nincs rá szüksége". Ha lerakom el is alszik".

Ringassatok csak 5 éves korukig a gyereketeket!

Uu: Amúgy meg a kérdésre válaszoltam tehát így meg végképp nem értem

2017. aug. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:

Én nem pontoztam le senkit. Amúgy szerencsés vagy hogy nyugodt babád van, nem mindenkinek jut ilyen tehát nem a szülők örömére van a rázogatás/ringatás, enyém pölö születésétől hasfájós volt tehát leshettem volna mikor alszik el egyedül.

Ma este már nem aludt el rázogatás nélkül sajnos, nem tudom hogy fogom leszoktatni róla.. egyszerűen nem visz rá a lélek hogy sírni hagyjam.. vagy majd megérik rá?

2017. aug. 16. 21:56
 18/30 anonim ***** válasza:
73%

De miért akkora baj, hogy altatni kell? Komolyan, kicsi még, miért ilyen fontos, hogy leszoktasd? Ne hagyd sírni, láthatóan szüksége van rád az alváshoz.

16: én nem pontoztalak le, de te meg azt értsd meg, hogy te szerencsés vagy, hogy elalszik a gyereked magától. Ez nem a te zsenialitásodon múlik, bármennyire is zt hiszed, szóval kicsit erősnek érzem foghegyről odavágni, hogy akkor ti meg ringassátok 5 éves korig a gyerekeiteket...

2017. aug. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:

Utolsó az a baj a fiamat kezdi idegesíteni ez az elalvási módszer (fogzás kellős közepén vagyunk) ezért kerestem másik megoldást hátha de se az ének, se a simi nem válik be egyenlőre..

Nekem nem probléma a rázogatás, bár mikor éjjel 5.jére kel és azt se tudom hogy fiú vagyok -e vagy lány csak jár a kezem zsibbadásig..

Férjem nélkül nem is menne, pedig ő 6-kor kel..

2017. aug. 16. 22:29
 20/30 anonim ***** válasza:
Hát szerintem erre az lesz megoldás,hogy próbáltok valami más rituálét kialakítani. Nem baj, ha elsőre nem megy, próbáld pár napig, hátha rááll valami új megoldásra.
2017. aug. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!