Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Ti napközben felkeltitek az...

Ti napközben felkeltitek az újszülött babátokat enni?

Figyelt kérdés

Este nem szoktam kelteni, megvárom míg ő jelez. Akkor szokott 4-5órát is aludni, viszont a kórházban és a védőnő is azt mondta, h fel kell kelteni napközben, ne hadjam 3-4óránál tovább aludni. Arra gondoltam, h ha hagynám aludni nappal annyit amennyit igényel akkor az éjszakai alvása még jobban kitolódik, nem? 17:00-19:00 között szokott fürcsi lenni és utána eszik, akkor alszik egy félórát és kipattan a szeme. Kb 20:00-22:00ig fent szokott lenni.

3200 vele jöttünk el a kórházból most kicsivel több mint 3500g.

2hetes és csak anya tejet kap.



2017. szept. 29. 11:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
Nem keltettem fel.Ez csak régi felfogás.Ha gyarapszik a súlya,nincs besárgulva,szopik rendesen,akkor nem szabad keltegetni.
2017. szept. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nekem éjjel is 3 óránként kellett etetni, de kicsit koraszülött volt és 2600-zal született, ráadásul tápszeres, szerintem anyatejes babát, ha minden rendben, nem kell felkelteni.
2017. szept. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
57%
A kórházban és a védônô nekem is azt mondták, h keltsem, a gyerekorvos meg h nem kell. Így nem keltettem és szépen át is aludta az éjszakákat.
2017. szept. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én sem ébresztettem. Szépen meg is tanult aludni, nem pedig nyűglődött azért, mert sosem volt hagyva hogy a szervezete végig pihenje az alvás fázisokat. Volt hogy napközben 5 órát is aludt!

Aztán két hónapos korára végig aludta az éjszakát.

2017. szept. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
43%
Én soha nem költögettem, se éjjel, se nappal...
2017. szept. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
58%
Én sem keltegettem. Evett aludt nézegetett, nőtt az magától is.
2017. szept. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
A mostani etetéshez nem keltettem és fel kelt magától kb 3,5óra volt két kaja között. Este hülye lennék felkelteni. Ma megpróbálom napközben nem kelteni, kíváncsi leszek, h befolyásolja-e az éjszakát
2017. szept. 29. 11:36
 8/12 anonim ***** válasza:
Én csak pár napig keltegettem mert aluszékony volt és nem gyarapodott. Utána már nem. Kelt magától de volt néha hosszabb alvása, akkor hagytam aludni.
2017. szept. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
42%

Igen keltettem, mert indokolt volt. Kis súlyú, sárga, aluszékony. Pár hét alatt megerősödött és akkor már nem kellett.


Neked mivel indokolták a kórházban?

Mert ha VAN rá ok, akkor hülye lennél nem követni az orvosi utasítást.

2017. szept. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

A csecsemős nővérek mondták plusz a védőnő amikor meglátogatott a kórházban , h keltsem napközben, mert nehogy kiszáradjon.

Mással nem lett indokolva, probléma nem volt a picikém állapotával..

2017. szept. 29. 14:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!