Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 1 évesen normális hogy rosszab...

1 évesen normális hogy rosszabb az altatás lassan mint újszülött korában? Nagyon fáradtak vagyunk, minden éjjel 6-7x kel.

Figyelt kérdés

Mindig van valami.. Kiskorában a hasa, utána jött a fogzás, mozgásfejlődés, szeparációs szorongás mindig van valami ami miatt nem alszunk.

Például ma éjjel is fél 2-kor kelt, aztán 3-tól 6-ig 20 percenként felsírt, most szenvedtük meg a felső 2 fog kibújását jó látom hogy mellette is fehéredik az íny de mivel lehet ilyenkor nyugtatni magunkat ha még visszavan 28 fog ?

Ti gyerekeitek mikor aludták át az éjszakát ha elejétől ilyen rossz alvók?

Nappal is 2x 45 percet alszik csak..

Tetejében fél 12-nél előbb nem alszik el, de ez a kisebbik gond én is későn alvó vagyok ez nem is zavar annyira..

Köztünk alszik éjjel, csak nappal hajlandó a kiságyba, már ott tartunk hogy hétköznap a férjem alszik külön, hétvégén meg én de olyan bűntudatom tud lenni hogy már tökre várom a hétvégét, nagyon szeretem a kisfiam nappal egy tündér csak az éjjelek kilátástalanok..

Melege nincs, éhesnek nem éhes bár sokszor csak tápszerrel alszik vissza ha behergeli magát de ez csak nyugtatás miatt mert elötte evett nem sokkal.

Csak tapasztalatokra vagyok kíváncsi más is volt -e így?


2017. ápr. 25. 13:39
 1/7 anonim ***** válasza:
napirend van? ejfelig nem alszik? mikor kel? miota van ez az allapot hogy 20 percenként felsir? csak mert 2 kelés pl ebben a korban még akar normalis is lehet, vagy ha fogattores akkor akar a 12 ebredes is, de nem honapokig hanem max 2-3 ejszaka..ha a babad honapok ota nem alussza meg a 9-10 orat napi szinten, akkor en k8vizsgaltatnam, mert ott lehet allergia, idegrendszeri problema vagy barmi. hogy egy eve nem alszol az nem normalis sot tok egeszsegtelen, nekem eleg rossz alvo a lanyom, de azert a napi 9-10 ora alvas meg volt nala
2017. ápr. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nyugi, csak 20 tejfog van.

A fogzás ilyen. Nekünk ez 5 hós korában volt, amikor kibújtak a fogak, mindig voltak átaludt éjjelek egy két hétig aztán új fog sok ébredés

Viszont nem lehet hogy azért alszik el későn mert rátok vár úgymond? Egy ágyban alszotok, de te későn, igy ő addig nem tud elnyugodni. Valamin változtatni kéne


Kitartás, ez csak fogzás

2017. ápr. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%
28 fog? :D olvass kicsit utána a tejfogaknak! Egyébként vannak a kisfiadnál rosszabbul alvó babák. Az én másfél éves lányom sem egy alvóbajnok! A 6-7 kelésnek én örülnék a legjobban. Nálunk ez a kétszerese. Erősen fogzik. És bár most elképzelhetetlennek tűnik egy átaludt éjszaka. Ez az állapot sem tart örökké. Erre szokták volt mondani, hogy csupán túl kell élni...
2017. ápr. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az enyém 11 hós. Nálunk 6 es fél/ 7 hós kora óta nem jók az éjszakák. Van, amikor este csak kétszer kel, de sajnos többször nem így van. Én is nagyon fáradt vagyok. Bár az enyém nem húsz percenként kel fel, hanem a rosszabb éjszakákon 2 óránként. Természetesen volt ettől rosszabb is (óránként kelt, vagy akár félóránként, de az inkább a foga vagy betegség miatt volt). Védőnő szerint ez normális, két barátnőm hasonlón ment keresztül. Náluk kétéves korig tartott, amikor nagy sírások árán abbahagyták a szoptatást. Kitartást!
2017. ápr. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Majdnen 2 éves a lányom, és még mist is kel minimum 3x egy éjjel. Mind a 20 foga kint van. Nem allergiás semmire, épp annyira " fejlett" mint a kortársai.

Csak nem alszik még most sem.

Napirend megvolt_van. Nem éhes, szomjas, nem fáj sehol neki. Nappal 45 perc alvás ( ebéd után) este 8kor fürdés, alvás....

Szóval nekem a dokink csak annyit mond rá h

Ő ilyen!


Mi a fogzásnál voltunk 20 percenként ébren.


Ez van! :(

Ha bárki tud ötletet, szinte mindenre vevő vok már!

2017. ápr. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2 éves kora után kezdett jobban aludni , addig kb havonta volt 3-4 átaludt éjszaka 5 honapos korától kezdve. Fogzás, betegség, mozgás fejlődés , szeparációs szorongás, mindig volt ok az ébredésre. Januárban volt 2 éves, azóta is ébred éjszaka de most már van hogy eltelik akár egy egész hét is hogy nem kelt fel éjjel. Erre nincs megoldás csak az idő. Ha ezt elfogadod könnyebb lesz. Ha otthon vagy vele próbálj meg napközben te is aludni akár csak egy fèl órát , hidd el sokat számít. Én is kimerült voltam , de az éjszakázás mellett nappal én dolgoztam, így ráálltam arra hogy ebéd után aludtam én is amíg a kisfiam is aludt. A házi munka megvár nyugi , fontosabb hogy pihenj egy kicsit. Kitartás, idővel jobb lesz.
2017. ápr. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Valami ilyesmi válaszokra vártam, mert tudtam hogy megoldás erre nagyon nincs csak örülök hogy vannak sorstársaink..

Nappal nem tudok aludni mert mire elaludnék ő felkel, olyan jó lenne napi 1x aludna 1-2 órát aztán akkor utána le tudnám rakni emberi időben 9-10 körül aludni ,de nem 3 negyed óra után felkel, tök álmos hozzáteszem de nem lehet visszaaltatni és egész délután nyűgös, majd jön a következő alvás ami után meg már tök vidám..

Türelem játék tényleg.

Még az se lehet hogy minket vár mert ha elalszik akkor mi meg férjemmel kihasználjuk a kettesbe töltött időt.

Azzal is elcsesztem nagyon hogy rászoktattam hogy rázogatással alszik el, így így is alszik vissza csak, éjjel és hajnalba nagyon durva hogy az se tudom fiú vagyok-e vagy lány de járjon a kezed.. Köszönöm mindenkinek a vígaszt, kitartást nektek is !

2017. ápr. 25. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!