Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Rosszul csinálok valamit,...

Rosszul csinálok valamit, hogy az éjszaka közepén 2-3 órán keresztül nem akar visszaaludni a 7 hetes baba?

Figyelt kérdés
Reggel 8-9 körül ébred, szopik, pelenkázom, majd alszik 1,5-2 órát. Újra evés, kb. 1 órát nézelődik, beszélek hozzá, énekelek neki, majd amikor már elálmosodik, altatom. Délután 1,5-2 óra séta, ami alatt jellemzően alszik, hazaérve szopik, kis játék, alvás. 7-kor fürdés, utána evés, alvás. 10 óra körül mindig ébred, evés, pelenkázás, na és itt jön az a pár óra, amikor nem lehet elaltatni. Gügyög, játszik, mint nappal,fel van pörögve (kézzel-lábbal kalimpál, gyorsan lélegzik, mint aki izgatott, kurjongat, nevet). Miután ezt letudja és végre elálmosodik, kb 3,5 órát alszik éjszaka egyben, és már csak 4-5 körül ébred újra. Mostanra kezdett kialakulni ez a napirend, eddig semmi rendszer nem volt, csak a fürdés volt fix. Mit csináljak másképp, hogy kimaradjon ez az éjszakai intermezzo?
2017. okt. 17. 23:42
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Az én lányom 3 hónapos, mi is kb ugyanezt éltük át, csak ő éjjel 2-3-tól reggelig nyomta a műsort. Nekünk is az vált be, mint amit már irtak, hogy éjjel nincs beszélgetés, nincs villanykapcsolás, csak csend és unalom. :) Rövid időn belül rájött, hogy az éjjel alvásra való. :) Most is ébred 3-4 óránként, de kis szopi, és már alszik is. :)
2017. okt. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Csak egy gyenge kislámpát szoktam kapcsolni, és nem beszélek hozzá. A pelenkázást eddig úgy csináltam, hogy szoptattam egy ideig, hogy ne legyen nagyon éhes, majd pelenkacsere és visszatettem cicire még enni, majd ha elaludt rajta, tettem vissza az ágyába. Az elmúlt napokban csak pisi volt éjszaka, de még fért volna a pelusba, ha nem cseréltem volna ki,úgyhogy valószínűleg kipróbálom, hogy csak kaka esetén cserélek. Hátha javul a helyzet.
2017. okt. 18. 10:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!