Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Ki hogy vett rá a gyerekét az...

Ki hogy vett rá a gyerekét az éjjeli alvásra?

Figyelt kérdés
A babám lassan 6 hónapos és rettenetesen rosszul alszik éjjel. Kb 8kor elalszik és éjfél körül kel fel először. Utána van hogy óránként kétóránként is felkel és csak a mellemen hajlandó vissza aludni. Hiába rakom magam mellé mert ugyan úgy felkel és van hogy egy órán keresztül nem tudom a mellemről levenni. Esténként egyébként tápszert kap mert már akkor nincs annyi tejem. Szóval a kérdésem lényege hogy mivel vettétek rá az éjszakai alvásra a babátokat?
2017. nov. 3. 05:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia. Nálunk éjjel 2 körül van egy éberebb szakasz. Én teljes sötétségben hagyom a kiságyában, ott eljátszik a zenélő játékával, majd elalszik. Hajnalban viszont nem jön be.... Ilyenkor "kitúr" a helyemről, majd jót alszik. Mint pl. most :-D
2017. nov. 3. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem is igy van h cici plusz tápszer este. En ugy szoktam, h magam mellett fekve szoptatom ejjel (2fele kel fel) általában en is elalszom igy eleg változó, hogy ez mennyi ido. De kb max 1ora. Ez nem eleg neki, ehes marad es emiatt nem alszik be rendesen. Aztán kap potlast, de utana mar nem rakom a mellemre hanem beleulok a babaszobaban levo fotelba es a vallamra fektetem. Simogatom a hatat plusz igy bufizik is. Általában 10-15p alatt elalszik majd becsempeszem az agyaba. (ezt egyébként en éjjeli fény mellett) En meg megyek vissza aludni... A pótlás es a vallon altatassal en olyan max 30p-ig vagyok eber, ő a szopi ido alatt is de neha belealszik.. Ilyenkor kel fel ujra es innentol kb a deles setaig porges van. 2honapos.
2017. nov. 3. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Sajnos nem sokmindent lehet tenni azon kívül, hogy ellenőrzöd nem-e fázik, nincs-e melege, nem-e éhes, úgy rakod-e le, hogy elég álmos de nem túlságosan illetve nem-e éri túl sok felesleges inger napközben, mert azokat is a könnyű alvási szakaszban dolgozzák fel de mozgásfejlődés közben ez elkerülhetetlen. Fogzás, mozgásfejlődés miatt az enyém is sokszor ébredt, dentinox max addig hat amíg elalszik (jobb esetben) fájdalomcsillapítót én 5x végiggondolom mikor adok neki, hetekig amúgy sem lehet. Új tudomány előtt, közben és kicsit utána is tartott a rossz alvás, 6 hós kora körül meg felgyorsultak az események, 2 hetente mutatott be valami újat. Aztán mire ez lecsengett és elkezdett jobban aludni, a felső fogai jöttek meg jött mellé a szeparációs szorongás, mikor elmúlt meg elindult. 5 hós korától 12 hós koráig rendszeresen hajnalban kelt álmosan, nem aludt vissza mellettem se, plusz voltak éjszakai ébredések is.
2017. nov. 3. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
52%

Még kicsi.

Az enyém is cicin aludt el, igazából 0-24 rajta lógott volna. Mellettem aludt pont azért, mert éjszaka vagy 10-12x kelt. Viszont a cumit és a tápszert nem fogadta el alapból.

Az fiam akkor aludta át először az éjszakát, amikor leválaszottam 16 hónaposan. Előtte is próbáltam, de akkor még úgy éreztem, hogy szüksége van rá, ezért vártunk 16 hóig.

2017. nov. 3. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!