Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Baba leesésgátlás franciaágyon?

Baba leesésgátlás franciaágyon?

Figyelt kérdés

Akikkel együtt alszik a már nagyobbacska baba, hogy oldjátok meg, hogy ne essen le? Mi ketten alszunk, mármint én és a baba. Az egyik oldalt a falhoz tolom, addig oké. A másik oldalon én vagyok, így az ágy vége szabadon van.


Illetve nappal is ott szokott aludni, egyszerűen nem marad meg a kiságyban, de olyankor nyilván nem vagyok ott vele. Így pedig 2 oldal lenne szabadon.


Néztem a bababolti leesésgátlókat, azok szerintem vagy kiságyhoz valók, vagy nagyobb gyereknek, és rövidek.


SOS, valakinek van ötlete?


2017. nov. 18. 19:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
9%
Mondjuk ne hagyd egyedül vagy ne altasd ott. Az ilyen felelőtlenségek miatt lesz fejsérülése az 1 éven aluliak 40 %-ának.
2017. nov. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
13%
Az ötlet: ne a baba irányítson téged, hanem te őt. Neked a férjed mellett, a gyereknek pedig a saját ágyában van a helye.
2017. nov. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
51%

Nekem is 10 hónapos koráig ott aludt nagyágyon, most is hajnalba átjön közénk és nem lett fejsérült, egyszer esett le az ágyról pont ahogy mondod az ágy végéig sikerült elmásznia álmában, arra keltem fel hogy hason fekve sír, szinte fel se ébredt, nem esett nagyot szerencsére, még puklija se lett. Azóta oda van tolva a 2 éjjeli szekrény az ágy végébe így nem esett le azóta sem .

Leesésgátlót mi is vettünk matrac alá de sajnos franciágy nem tartotta meg, vissza is vittük a boltba.

Nappal nem esett le, videós bébiőrön figyeltem ha nem voltam a szobába .

2017. nov. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
30%

Velunk is sokat alszik a gyerkoc.mikor parom ejjeles,es nem tudom az agyaban visszaaltatni,akkor diszparnat rakok parom takarojara,es rahajtom a masik felet.igy lesz egy jo hosszu hurka belole.

Ha reggel en korabban kelek akkor az en oldalamon is ugyan ezt csinalom.

Egyszer esett le agyrol,de az mar reggel volt.apja "figyelt" ra mig en kimentem tapszert csinalni.csak visszabolintott,a gyerkoc pedig valamit nagyon akart a dohanyzo asztalrol.akkor meg kanapenk volt,azon aludtunk.atlendult a karfan,elkapta a d.asztal sarkat fejjel,majd a jarolapon landolt(mer nekem ugye jarolap kellett pici gyerek melle a szobankba is....😑)

Szepen osszeverte magat,kb 10 hos volt...de mondom,ez mar reggel volt es apa volt a ludas igazabol.

Ejjel sosem esett le.

De amugy van ilyen halos leesesgatlo,amit a matrac tart a helyen.az sztem barmilyen kulon matracos agyon hasznalhato.esetleg az ele meg osszekert takaro es akkor a leesesgatlo fogja a takarot,igy tuti nem nyomja le a gyerkoc.

2017. nov. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
16%

bele kell szoktatni a kiságyba, de ha nem akar egyedül lenni akkor a kiságy legyen az ágyad közvetlen közelében.

Nem csak leeshet a baba de véletlenül agyon is nyomhatod álmodban. Nem vicc nemrégiben volt egy ilyen eset Amerikában.

2017. nov. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

[link]

Ilyenre gondoltam.

2017. nov. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, aki a kérdésre adott választ. Jó ötlet a takaróval kitámasztott leesésgátló, és a díszpárnás buci is. Lehet még futok egy kört a bútorboltban, hogy csinálnak-e valami rácsot az ágy oldalára, aztán ráfúrjuk.
2017. nov. 19. 08:16
 8/16 anonim ***** válasza:
0%

A díszpárnás ötlet csak áltatás, semmit nem véd. Simán átfordul rajta bármelyik egészséges mozgásfejlődésű gyerek. Csak a vak szerencsén múlik, ha nem teszi.

Tele van az ilyen hülyékkel a traumatológia, utána pedig veregetik egymás vállát, hogy "minden gyerek leesik az ágyról". Egy fenét.

2017. nov. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Van ket db 60cm hosszu,es kb 30cm szeles jo magas diszparnam.ezt betekerem egy normalis vastag takaroba.ha ezen atfordul egy gyerek azt megnezem.ennyi erovel a leesesgatlon is atfordul.azok sincsenek magasabban a matractol mint 30cm...

Sott,van amelyik csak 10cm magas.most vettunk leesesgatlos agyat,eppen ezen huledeztem,hogy milyen rovid,es alacsony leesesgatlok vannak.

3 fiam van,egyszer mentem most a legkisebbel orvoshoz,de vele azert mert lenduletbol lefejelte a nappali butor sarkat.

Pedig a ket nagyobb meg tobbet aludt velem,mint most a pici.Egy gyerek agy is van olyan magas mint sok franciaagy,icipici leesesgatloval.ne mond mar,hogy arrol sosem esik le gyerek...perste,direktben csak a nagyagyrol esnek le...

Tapasztalatom szerint tobbszor esnek le agyrol a jatek heveben, mint ejjel alvas kozben.

2017. nov. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Különbség 9-es, hogy leesésgátlós ágyba nem csecsemőt teszel, hanem kisgyereket. Egy kisgyerek nem indul meg kúszva a díszpárnán keresztül fejjel előre le az ágyról és a leesésgátlón se akar keresztülmászni.

A leesésgátló már csak az akaratlan mocorgástól véd.

2017. nov. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!