Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Baba leesésgátlás franciaágyon?

Baba leesésgátlás franciaágyon?

Figyelt kérdés

Akikkel együtt alszik a már nagyobbacska baba, hogy oldjátok meg, hogy ne essen le? Mi ketten alszunk, mármint én és a baba. Az egyik oldalt a falhoz tolom, addig oké. A másik oldalon én vagyok, így az ágy vége szabadon van.


Illetve nappal is ott szokott aludni, egyszerűen nem marad meg a kiságyban, de olyankor nyilván nem vagyok ott vele. Így pedig 2 oldal lenne szabadon.


Néztem a bababolti leesésgátlókat, azok szerintem vagy kiságyhoz valók, vagy nagyobb gyereknek, és rövidek.


SOS, valakinek van ötlete?


2017. nov. 18. 19:51
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a babád? Egyébként én is a díszpárnás ötletet javasolnám, de megmondom őszintén, hogy én inkább a kiságyba tevést pártolom, lehet hogy nehéz az elején, de megszokná szerintem, hogy ott "kell" aludni.
2017. nov. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

8 hónapos, most kezd térdelni, mármint mászni próbál, azért ijedtem meg hirtelen.


Próbálom a kiságyba is szoktatni, de ha gyerek gyűlölt már kiságyat, akkor az enyém viszi a prímet. Újszülött korában ott aludt, szép nagy ágy, a jó minőségű matrac... nem tudom. Aztán egyszer csak nem maradt meg, nem, nem és nem... Abszolút nem terveztem magam mellett altatni. (Zárójelben jegyzem meg, hogy nálunk még a gyerekorvos sincs a nagy ágyon való altatás ellen, bár ezen én is meglepődtem.)


Egyenlőre akkor folyik a kiságyba szoktatás, mellette csináltam bazi nagy párnás-paplanos akadályt. Per pillanat tuti nem megy át rajta.


Még egy kérdés, ha még itt van valaki: mikor már feláll, akkor ugye nem zúg le az ágyról, le tud ereszkedni?

2017. nov. 20. 08:09
 13/16 anonim ***** válasza:

De le fog. Mert, amikor először felállnak, még azt se tudják, hogy üljenek le állásból. Ilyenkor dőlnek mint a fa a padlón is. Külön tudomány és tanulási folyamat az is, hogy ne előre másszanak le az ágyról.


De az miért nem jut eszedbe, hogy szépen becsempészd a kiságyba, amikor felkelsz mellőle?

2017. nov. 20. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
57%

Fiamnak kb 2 hónap kellett hogy megtanulja hogy nem fejjel előre mászunk le az ágyról hanem megfordulunk és letolatunk.

Ezt minden alkalommal el kellett mutogatni.

Amúgy 8 hónaposan még enyém se akart kiságyba aludni, 10 hónaposan egyszer csak beraktam délutáni alvásnál és tök nyugodtan elaludt, azóta fokozatosan de beszokott.

Nem erőltettem nála semmit, talán ezért szerette meg a kiságyat.

2017. nov. 20. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Természetesen eszembe jutott, hogy áttegyem a kiságyba. Abban a pillanatban fent van, amit alá nyúlok.
2017. nov. 20. 12:11
 16/16 anonim ***** válasza:
38%

Nalam egyik sem allt fel az agyunkon.persze probalkoztak,de par nap utan megtanultak,hogy nem szabad.(utalom ha az agyon setalnak,ugralnak)

A lemaszas az mar egy nehezebb dolog.

Az elso ketto rengeteget aludt velem,a kozepso konkretan az elso naptol.ok valahogy egybol raereztek.most a kicsi viszont eleg nehezen tanluta meg.kb ezerszer megmutattuk neki es meg utana is fejjel elore akart lemenni.neha meg most is el kell kapni mikor maszik fel,mert ahogy felert egybol le akar ulni.es hat ugye hatra borulna.igy a nagyszobaban csak akkor lehet ha bent van valaki.kulonben ki van csukva.

A reggeli en korabban felkelek es kijovokot ugy oldottam meg,hogy mig kavezok,addig tableten skypon keresztul figyelem(kb mint a kameras bebior).igy latom ha mocorog,ebredezik es bemegyek hozza.amugy is a telefonomon olvasok reggelente,igy kis ablakban ott a skype es latom mikor ebred.

Ezt akar laptoppal is meg tudod csinalni.

2017. nov. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!