Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mik azok, amiket nagyon jól,...

Mik azok, amiket nagyon jól, és amiket nagyon rosszul csináltatok a gyereketek nevelésében (elsősorban a babakor érdekelne)?

Figyelt kérdés
Utólag visszatekintve gondolom sok mindenre rájön az ember. Mit rontott el, mi az, amit be tudott tartani azok közül, amiket tervezett, mi az, amit ma már teljesen máshogy csinálna. Ezekre vagyok kíváncsi, hátha okulok belőle kezdő anyaként.

2017. nov. 24. 13:51
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Amit jól csináltam:

- küzdöttem a szoptatással, nyolc héten át, de megérte mert két és féléves koráig tudtam szoptatni :)


- Újszülött korától a kiságyában aludt el


- kb. két hónapos korától hálózsákban alszik, és még most két és fél évesen is szereti


- egy éves koráig nem akart elfogadni semmi ételt, csak az anyatejet, de én sosem erőltettem. Most a legjobb evő, napi hétféke zöldséget / gyümölcsöt simán megeszik mindent szeret.


- szinte újszülött korától jártunk valahova minden nap , így hozzá van szokva mindenhez, és ez miatt nagyon erős az immunrendszere is, még sosem volt beteg pedig minden nap járunk gyerekközösségbe.


- nem fázós, ( mint az anyja :D )mert sosem öltöztettem túl


- pici korától kapott hűtő hideg innivalót, és ez miatt nem fájdul meg a torka tőle, ehhez van szokva. Miközben a barátnőimet látom, hogy a joghurtot is a mikróban melegítik ...


- nem kapott édességet, ezért nem is kéri, sőt nem is szereti


Amit máshogy csinálnék

- nem telefonoznék, interneteznék ennyit mellette

- hagynám, többet egyedül játszani

- Türelmesebb lennék

2017. nov. 24. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Jók

Kombinált alváshoz (velunk, kiságyban)es kombinalt eteteshez (szoptatas, cumisüveg)szoktattam, még terhesen tájekozodtam ezek hogyanjarol.

Mindig figyeltem a jelzéseire, kommunikativ lett már babakent is (pl nem sirt ha ehes volt, hanem csak tatogott hapogott es nem sirva ebredt nagyon korantol)

Rengeteg féle izt bevezettem annak idejében igy pl csak az en gyerekem evett egyedul amikor kelbimbo fozelek volt bölcsiben

Hamar kialakitottam rendszert, benne torna, mondoja foglalkozas, a bolcsiben csak ő mondta es mutatta vegig a ballagos csoportos műsort es imádattal, örömmel, ezekre ovisan is nyitott maradt ill a közössegi foglalkozasokra

8 hos koratol hordtam jatszobölcsibe, igy nem sokkolta le az igazi bölcsi es sok idegen gyerek

Amikor nem ment a kuszas, harom het mulva fogtam magam es netes gyogytornával 3 nap mulva már szélsebesen es helyesen kuszott

Rengeteget nevettunk már amikor baba volt is pl tükör előtt játszva, stb


Kb minden figyelem, hasznos törődes es annak eredmenye hogy ütemben fejlodik, nyitott, szocializalt, es ebben abban kiemelkedö kortarsaihoz kepest már korábban labdát elkapott, ugrált, orrot fujt, stb annak köszönhetö, hogy nem dolgoztam mellette, ezt csak ugy megjegyzem. Ovis létére mondhatnám azt hogy az ovi már kivette a kezembol az iranyitast :( este rohanas haza, vacsi furdes, orulok ha meseolvasasra marad bennem szufla, hetvege meg haztartas, rokonok.



Negativak

Nehezen ertettem meg a sirasait, sokszor nem tudtam ehes vagy hasa fáj, vagy ringatni kell, vagy foga jön, igy szerintem sokat szenvedett a butaságom miatt :(


Amiket nagyon banok, hogy megesett hogy nem tudtam azonnal kipattanni az agybol mikor sirt, az a merhetetlen kialvatlansag padlora kuldott parszor, haragszom magamra mai napig.

Es ha neha akkor is bepelenkaztam ha sir, visszagondolva nem tudom miert görcsöltem ennyire hogy csakazert is bepelenkazom.

Ill jároka helyett hamarabb megoldanám, hogy nagyobb tere lehessen.

2017. nov. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!