Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik nem hétköznapi nevet...

Akik nem hétköznapi nevet adtatok a gyereketeknek, hogy fogadta a környezet? Elsősorban közeli rokonokra gondolok.

Figyelt kérdés

Természetesen ez csak a szülők dolga, ezt mi is így gondoljuk, a döntésünket nem fogja befolyásolni a család hőzöngése, de azért érdekel, hogy kinél mennyi idő volt, amíg elült a vihar.

A nevet is megírhatjátok bátran.


2017. nov. 1. 06:45
 1/9 anonim ***** válasza:
92%

Én a másik oldalról írok, a rokonok nézőpontjából.

Unokatesómék nem egy szokványos nevet választottak, még nem is hallotta senki azt a nevet. Nem voltunk "kiakadva", vagy ilyesmi, csak fura volt, idegen. Amint megszületett a kisbaba, onnantól megszemélyesítette azt a nevet és már mindenkinek tetszik😊

2017. nov. 1. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%

A lányom nevét először apám és a nagymamám nem tudta megjegyezni, de mire megszületett, elfogadták. A mamám azt is mondta, hogy szép, de csak kislánynak jo, felnőttnek nem lesz jó. Miután megszületett és megszokta a nevet a mamám, akkor már hangoztatta, hofy neki hogy tetszik, nem emlékezett rá hogy miket mondott a szülés előtt.

A kisfiam az első nevét az apja után kapta, terhesség alatt úgy volt, hogy ezt fogjuk használni, de mikor megszületett, meggondoltuk magunkat és a második nevét használjuk. Egyébként csak a szülőszobán döntöttük el a férjemmel, hogy mi legyen ez a második név, tehát a terhességem alatt senki nem mondott véleményt erről a névről. A férjem családja elfogadta ezt a nevet, az én családom meg csak azért is a másik nevét használja. Nagymamám azt mondta , hogy a magyobb gyerekünknek ne ezt a nevet tanítsuk meg (mármint hogy hogy szólítsa az öccsét), hanem az első nevét (amit ugye azért nem használunk, mert a férjemnek is ua a neve). Meg hogy az oviban majd úgyis az első nevét használják majd. Mondtam, hogy nem, ott majd azt használják amire hallgat.

2017. nov. 1. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
97%

Hagyományos nevet valasztotttunk, amit mindenki ismer, de elég ritka. Anyukám kb. A szuleteseig csak kisfiukent vagy babakent emlegette illetve többször rákérdezett, higy fix a név vagy meg gondolkodunk rajta.


Amióta megszületett a néven szólítja, semmi ellenkezést nem látok rajta.


Lőrinc a név

2017. nov. 1. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%
Mi csak akkor mondtuk el, amikor Megszületett. Így egyből nem csak egy név lett, hanem az ő neve.
2017. nov. 1. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
92%

Először a mi közeli rokonunk sem voltak oda a névért,amit választottunk,ők is sokszor rákérdeztek,hogy biztos-e a név,de mikor megszületett a kislányunk akkor megszerették a nevet és a mai napig nagyon tetszik nekik.😊


Karina a név,a lányunk pedig nemsokára 1,5 éves lesz.😊

2017. nov. 1. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
93%
Mi nem mondtuk el a gyerekeink nevét senkinek csak miután megszülettek. A Vilmoson utolag bevallották hogy nagyon csodálkoztak és furcsállták, nyilván azóta el se tudnának neki képzelni ennél találóbb nevet. Én amúgy minden ismerősömnek azt tanácsolom hogy tartsák titokban a választott nevet születésig.
2017. nov. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
73%
Nem tudják megszokni, a szüleim mai napig kislányként emlegetik.
2017. nov. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
70%

Apósom 3 éves koráig "kisgyerek"-nek szólította a fiamat, pedig a többi unokának volt neve is. Kivártam, most már rááll a szájára. :)

Anyámék megkérdezték, hogy ezt komolyan gondoltuk-e, nevelőanyám meg majdnem sírva közölte, hogy pedig neki a Dávid név mennyire tetszik, és nem adnánk-e inkább azt... Hát így. :)

De ahogy felettem is írták már, ahogy megszületik, és egy szeretett személy kapcsolódik a "fura" névhez, meg fogják szeretni.

2017. nov. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Annak idején vidéken az Adrienn név nem volt szokványos (80-as évek vége). Apának nagyon tetszett, de anyum választotta. Viszont anyai nagyszüleimen kívül senki sem tudta megjegyezni, így hallgatok a Szilvia, Diána, Andrea és Laura nevekre is.
2017. nov. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!