Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Kismamák, ti hogy tudtatok...

Kismamák, ti hogy tudtatok dolgozni?

Figyelt kérdés

Szellemi munkát végzek, nagyon ott kellene lennem fejben de egyszerűen képtelen vagyok az állandó hányinger és reflux miatt. Folyamatosan szarul vagyok, és nagyon de nagyon próbálok mindent a napos oldalról közelíteni, így lelkileg is hangolni magam... de nem megy. Leülök dolgozni és csak kókadozom össze-vissza :((


Én nem hányok, csak nonstop szarul vagyok, de innen most el se bírom képzelni, hogy mások hogyan dolgozzák végig az első, elvileg titkos 12 hetet...


Főnök nincsen, itthon dolgozom, le tudok dőlni meg ilyenek, de a munkámmal haladnom kellene.


Odáig eljutottam, hogy a refluxon 1dl kóla segít, de basszus azt se lehet folyamatosan inni, cukros szar... :(


Ti ezt hogyan oldottátok meg?


2018. febr. 2. 08:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
57%

Miért ne lehetne 1 dl kólát inni ? Vannak olyan függők, hogy egész életükben napi több litert isznak, hidd el pár hétig nem lesz 1 dl-től semmi bajod.

Egyébként meg igen szerencsés vagy otthonról dolgozhatsz, én kórházban dolgoztam, ugyan ilyen rosszul voltam , na ott kettő műtét közben nem tudtam ledőlni. Egy kicsit nyavalygásnak érzem ezt. Annyira rosszul vagy akkor írasd ki magad táppénzre.

Sokan bizony igazán rosszul vannak pl. minden másodpercben hánynak kilenc hónapon át.

2018. febr. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Napi 5x1d kóla már 50g cukor, rengeteg, a gyereknek se tesz jót. Azért mert más idióta de hála az égnek nem lett baj, én nem ugrik utána a kútba.


Pontosan tudom, hogy másoknak szarabb, éppen ezért kérdeztem, hogy ki hogyan vészelte át.

2018. febr. 2. 08:50
 3/16 A kérdező kommentje:

Nincs táppénz, vállalkozó vagyok, magamnak dolgozom. És a születendő gyerekemnek.


Praktikák érdekelnének, vagy történetek. Én hajlandó vagyok elhinni, hogy nyavalygok és én vagyok a hisztis, komolyan. Ezért IS érdekel, hogy ki hogyan élte meg.

2018. febr. 2. 08:52
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld ki ezeket, nekem segítettek, én sem mertem naponta kólázni:


- gyömbértea

- citromos víz

- meglepő de hat, a nőgyógyászom javaslataa volt: pici kanál mustár

2018. febr. 2. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2018. febr. 2. 09:02
 6/16 anonim ***** válasza:

Hát én még csak 5 hetes vagyok és szerencsére azon kívül, hogy délután már alig várom hogy hazamenjek, még nincs bajom.

Viszont félek, hogy pár hét múlva mennyire bírom majd.

Szellemi munkám van nekem is, de be kell járnom a munkahelyemre és elég nagy a hajtás is és sajnos ez lesz egész évben. Műszaki területen vagyok és állandóan képben kéne legyek egy egy kérdésnél a gyártással kapcsoltban.

Remélem nem nagyon fog változni és nem leszek rosszul nagyon, mert én sem szeretném elmondani a 12. hétig.

Bocsi, hogy nem tudtam érdemben válaszolni, de kíváncsi vagyok a praktikákra én is!

Jobbulást kívánok!

2018. febr. 2. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Nem akarom az ördögöt a falra festeni, de a hatodik hétig mindenkinek büszkén meséltem, hogy a világon semmi tünetem nincs 😅👌 Szívből kívánom neked, hogy kimaradj ebből a "buliból" 😘
2018. febr. 2. 09:14
 8/16 babyboom567 ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Amiket én kipróbáltam(bár csak néha segítettek,de inkább semmi sem segített)

-gyömbért rágcsálni

-gyömbértea

-tej

-rennie(eleinte segített)

-kóla(vegyél zérót)

-citromos víz

-mozgás,séta friss levegőn


30.hétig dolgoztam,takarítónő vagyok,nekem a hajolgatás volt gáz,mert attól rosszabbodott a reflux.

És azért írtam a mozgást,mert miután nem jártam dolgozni(mondjuk járni sem bírtam már annyira fájt a forgóm),még rosszabbul voltam,már egy korty víztől is olyan savam volt hogy sírtam mert fájt.

Kitartás

2018. febr. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
49%
én pl a második terhességemet végig dolgoztam,40.hétig (magánvállalkozás)mellettea a 3 éves lógott az ölemben egész nap,háztartást vezettem,cipekedtem,egyedül intéztem egy költözést.az első 4 hónapban nagyon rosszul voltam én is de én folyamatosan hánytam,szédültem.én csak simán erőt vettem magamon és próbáltam kizárni a rosszullétet.talán annyi,hogy sokszor egyél keveset és könnyű kaját a hányinger és gyomorégés miatt.ha meg a kóla segít,1 dl nem sok főleg az elején, ha meg a cukor miatt félsz,igyál zerot.
2018. febr. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Én még nem vagyok terhes, de a barátnőm igen. Ő tanítóként dolgozik (alsóban) iskolában. Sokszor hányt, rosszul volt + neki a fertőzésveszélytől is tartania kellett. Sokat szenvedett, de vette az akadályokat! 12. hét után már jobban volt.
2018. febr. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!