Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamak? Mit tudtatok megenni...

Kismamak? Mit tudtatok megenni az elejen?

Figyelt kérdés
7hetes kismama vagyok, borzaszto hanyingerem van mindentol, nem hanyok de oklendezek ha ranezek barmilyen etelre. Mar 3 napja alig eszek, ehesnek erzem magam nagyon , de semmi nem megy le a torkomon. ti mit tudtatok megenni ilyenkor?
2017. ápr. 21. 12:06
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon rapszódikus. Tegnap ebédre pl kínait ettem, vacsorakor viszont ra se bírtam nézni a maradékra. Ami nekem a legnagyobb eséllyel be szokott jönni, azok a paradicsomos ételek, tehát pizza, tészta felek. De ez sem mindig. Van amikor pl. Nutellas kenyeret ebedelek, mert az az egyetlen, aminek nem leszek rosszul a gondolatától. Meg szerencse hogy 10 percre lakok a munkahelytől, így mindig haza tudok jönni hogy bevigyek olyan ételt amit meg is eszek...

9 hetes vagyok, de alig várom, hogy elmúljon ez a rosszullét. Ma éjjel pl csak 4 órát aludtam, mert olyan hányingerem volt.

2017. ápr. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:

Akut probléma nálam is. Én vajas kekszet eszek, vajas zsömlét, banánt. Mondjuk rájöttem hogy addig nem kívánom az ételt amig az első falat le nem ér, mert utána simán csúszik. Kicsit meg kell "erőszakolnom" magam az első falatért. 😃 aztán győz az éhség, mert utána nagyon ízlik. Rossz ez így de próbáld ki hátha nálad is beválik. 😊 Persze volt már olyan is hogy megettem, aztán vissza is jött, de kicsit jobban vagyok mióta többet eszegetek.

Kitartás! Remélhetőleg hamar elmúlik! 😊

8+6 hkm

2017. ápr. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:

Kefirt bármikor bármennyit.

Első babámmal voltam nagyon étvágytalan, bármilyen főtt kajára ha ránéztem is rosszul voltam, pár falat után nem is csúszott le több. Bezzeg szendvics sonkával, ubival meg sajttal az ment meg tojásos kaják, de ezek is változó, volt mikor a gondolata se tetszett. Levesekkel viszont ritkán volt bajom, azok csúsztak. A gyümölcs is. Sült dolgokkal a világból ki lehetett kergetni.

Második babámmal meg főtt kaja, mást nem is kívántam.

2017. ápr. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Az kimaradt, hogy amit mindig minden körülmény között kívánok, az a gyümölcs. Szőlő, banán, eper, bármi jöhet tulajdonképpen. Csak ezzel sajnos jol lakni nem lehet.
2017. ápr. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
A rosszullétnek van koze a baba neméhez? Vagy ez csak hiedelem?
2017. ápr. 21. 12:23
 6/27 anonim ***** válasza:
Hiedelem. Nekem ugyanúgy hányingerem volt hetekig mindkét babával. Az első fiú, a második lány. A terhesség későbbi heteiben pont a fiammal voltam oda a csokiért, állótólag kislányt jelentene pedig.
2017. ápr. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:

Szerintem hiedelem. Az egyik barátnőm végighányta a terhességet kisfia lett, a másik barátnőmnek semmi baja nem volt és neki is kisfia lett. Szóval ez nem mérvadó!

#2-es voltam.

2017. ápr. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
en ikrekkel voltam terhes (1 fiu, 1 lany) es kb a 14. hetig iszonyatos, egesz napos hanyinger gyotort. En sem hanytam, de alig ment le vmi a torkomon. Gyumolcsot tudtam tobbet enni, foleg a ledusakat, pl mandarin, narancs, eper. Levesek, kenyer, ilyenek meg kis mennyisegben mentek, de a nehezebb etelek egyaltalan nem.
2017. ápr. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

Volt, hogy a kedvenc kajám szagától kezdtem hányni.

Gyümölcsöt tudtam enni általában, vagy sima vajas kenyeret, mikor már muszáj volt enni valamit.

2017. ápr. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
Jobbára avokádót ettem az elején.
2017. ápr. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!