Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamak, anyukak ti honnan...

Kismamak, anyukak ti honnan tudtatok, hogy jol van a baba az elso 12 hetben? Vagy ezt megerzi az ember?

Figyelt kérdés

Elso babam,nem tudom,hogy jol van vagy hogy semmi baja.

Es uhra nem rohangalhat az ember.

Mar csak az aprilisi honap van esbetoltom a 12.hetet,de nem tudom nem erzek semmit a bababol,igy nem tudom mikor van baj??

Ha meghal a magzat/embrio akkor mindenkeppen elkezdesz verezni vagy nem??



2016. ápr. 15. 08:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
81%

Bízni kell benne, hogy minden rendben van. A megérzések nem mindig valósak.


Egyébként vetélés mindenképpen jár vérzéssel, ha elhal az embrió annak nem mindig van jele, lehet barnázás de ez nem törvényszerű.

De pozitívan kell hozzáállni.

2016. ápr. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
62%
Mikor gond volt éreztem hogy baj van! Valahogy belülről jött egy erzés hogy gond lesz! Már a pozitív tesztnél sem áradt el bennem az öröm hanem egyből valami folytogató érzés lett úrrá rajtam. Aztán kimis derült hogy nem fejlődött tovább 5 hetesen, 7 hetesen megműtöttek! 5. Terhességem ez, ebből 1szer volt csak gond. Egyiknél sem éreztem azt a negatív érzést mint annál amelyikkel gond volt! Most a 3. Babánkat várjuk és bizony érzem hogy minden rendben lesz vele! 24 hetes vagyok most. Ne aggódj minden rendben a babaddal!
2016. ápr. 15. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem, de ne gondolj ilyesmire, fölösleges. Amúgy miért pont 12 hét? Érezni még nem fogod még kb. a 18. hétig, addig honnan tudod, hogy minden OK?


Figyu, úgy kell hozzáállni, hogy ha nem vérzel, nem görcsölsz, akkor minden rendben, különben begolyózol.


Én vettem szívhangfigyelőt, amit használtam egészen a szülés előttig, hiszen amíg ki nem bújik, mindig lehet aggódni azon, hogy jaj, mozog-e, miért így mozog, miért úgy mozog, miért nem éreztem órák óta, stb. ez még a 40. hétre is ugyanúgy igaz.

2016. ápr. 15. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
42%

ha aggódsz, igenis menj el orvoshoz és megnézi. miért ne rohangálhatna uh-ra az ember?


én voltam 10hetesen is, ott volt először nem nokedli-forma a vicskom :D előtte pedig 6 és 5hetesen is... csak mert nem voltam jól. 5hetes előtt meg vagy 5x 2 hét alatt, mert szintén nem voltam jól (na jó, ez így nem egészen igaz... persze, jól sem voltam, meg kórházban is, és ott 2naponta ellenőrizték)

2016. ápr. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is az egyetlen megoldás a szívhangfigyelő. Ötödiket várom, de soha nem voltam nyugodt egyiknél sem. Volt, hogy annyira elaludt a baba a pocakban, hogy azt hittem meghalt és mikor már 18 órája nem mozgott, akkor rohantam be a kórházba. Ott sikerült felkelteni az álomszuszékot. Igaz, ez a nagyon bealvás mai napig jellemző rá. :)
2016. ápr. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Igen en is csak ebben bizom,hogy minden rendben van vele,csak nehez kivarni az uhkat,hogy lassam vagy hallhassam.


Elosszor is koszonom mindenkinek a valaszat es mindenkinek megy a zold kez ☺


Elso koszonom,nem tudom mivel jar a veteles soha nem volt,csak azert erdekelt.


8:58

Nagyon sajnalom,biztos nem volt jo erzes es kiheverted??

A mostani babahoz nagyon gratulalok!!☺


8:59

Igen,mert ugy hallottam hogy addig nem tuti semmi,legalabbis nem biztos hogy megmarad a doki is ezt mondta.

Nem tudom en alig varom hogy erezhessem a babat.


Nem verzek,viszont ciszta miatt gorcsolok ezert pihennem kell.

A szivhangfigyelo hasznos es megnyugszom utana??


9:03

Ezt mondta a nover hogy nem rohangalhatok allandoan oda hogy nezzenek meg,hanem akkor amikor problemam van vagy vissza kell mennem.

Akkor siman visszamehetek hogy nezzenek meg??


9:04

Gratulalok a babahoz!

Jaj de aranyos lehet a kis mormota ☺

Hat igen akkor is felhet az ember amikor mar mozog,mert ha nem pl nalad akkor gyoran megijed az ember.

2016. ápr. 15. 09:23
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


3-as válaszoló vagyok. A vetélések nagyrésze az első 12 hétben történik, utána ennek a veszélye jelentősen csökken. Baj mindig lehet, de próbálni kell erre nem gondolni. Én veszítettem el 24 hetes ikreket, (rém)álmomban sem gondoltam hogy akkor még lehet baj. A második terhességemre félidő környékén szereztem be használtan párezer forintért Angersounds szívhangfigyelőt, nagyon jó döntés volt. Nem zaklattam vele a babát, csak akkor hallgatóztam, hogyha nyugtalanított, hogy keveset mozog.


Szóval azt akarom mondani, hogy természetes, hogy aggódsz, hogy minden rendben van-e, de nem szabad hagyni, hogy ez elnyomja a babavárás boldogságát. Nekem is sikerült, pedig engem tragédia is ért már, szóval nem is volt alaptalan a félelmem, de muszáj volt erőt vennem magamon és az ITT és MOST-ra koncentrálni 100%-ban.


Nem lesz semmi baj, ÉLVEZD a babavárást, nekem sokszor úgy hiányzik a terhesség, annyira jó volt. :)

2016. ápr. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
38%
babamozizni nyilván nem lehet a kórházba beszaladgálni... de ha elmész a szakrendelésre, és elmondod, hogyx nagyon aggódsz, biztosan megnézik. legalábbis nálunk egész biztosan megnézné az orvos ilyen esetben a babát.
2016. ápr. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Sajnos nem lehet mást tenni, csak remélni, hogy minden rendben van, pozitívan hozzáállni.


Nekem nagyon nehezen indult a terhességem, korai pozi teszt, aztán még 5. héten se látszott semmi az Uh-n. 6. héten azt mondták minden rendben van, de azért a doki a 7. héten is megnézett, és visszahívott a 8. hétre is vizsgálatra.

Sajnos 8. héten kiderült, hogy felszívódott az embrió, nincs már szikhólyag sem :(


Nem éreztem semmit, végig boldog voltam. Én voltam a legboldogabb a hányingeremmel egész álló nap. ahogy megállapították, hogy elhalt a terhesség megszűntek a tüneteim is, se hányinger, se mellfeszülés. 8 hetesen el is vetéltem :( igaz, legalább műteni nem kellett.


Kívánom, hogy ezt a borzalmat senki ne kelljen átélje.


Kedves kérdező, ne aggódj, megelőzni nem tudjuk a bajt, de sokkal jobb a babának, ha anyuka nem aggódik folyton :)

2016. ápr. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Most voltam pár napja a 12. heti ultrahangon. Előtte bennem is volt egy kis izgatottság, hiszen semmi visszajelzés nincs még ilyenkor, hogy minden ok. Annyira azért nem nyugtalankodtam, de amikor meghallottam a szívverését, annyira megkönnyebbültem, hogy nem is gondoltam volna.

Normális az izgalom szerintem is, de ne parázz, minden rendben lesz. (Ezt most félig magamnak is.)

2016. ápr. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!