Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogy altatjátok el 1,5-2 éves...

Hogy altatjátok el 1,5-2 éves gyereketeket déli és esti alváskor?

Figyelt kérdés
vagy ha egyedül alszik el, hogy "tanulta" meg?
2018. febr. 22. 13:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
53%
egy darabig egyedul aludt el alvástréningeztem velük 7 hósan. de mikor lekerult a rács (a nagynál 20 hónaposan, a kicsinél 15 hósan) azóta rájöttek hogy ki is jöhetnek az ágyból ha nem vagyok ott :) ezért ott kell ülnöm és megvárni míg elalszanak. Ez leoltott lámpánál történik, a kezüket esetleg megfogom, ha nagyon izgágák
2018. febr. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
53%
Lefekszek mellé és megvárom, amíg elalszik, ez kb 10-15 perc. A nagyobb 3 éves, ő a másik oldalamon alszik, de neki nem kell megvárni, amíg elalszik :)
2018. febr. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
53%

Lefekszik,felkel én vissza fektetem közben mesélek .


Néhányszor kell visszarakni aztán egyszercsak durmol.


A nagy is hasonloan csinálta..

2018. febr. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
24%

nincs még gyerekem, viszont bölcsiben dolgozom. itt kicsit másabb a helyzet, máshogy viselkedik a gyerek mint otthon. de! minden gyerek hozza a saját otthoni szokásait. főként azokkal a gyerekekkel problemasabb az altatás eleinte, akik otthon úgy alszanak, hogy anya fekszik mellettük,esetleg cicin alszanak el.

pl. egyik kislány otthon anya ölében/mellkasán aludt el. bölcsiben anya keresere az agyon sem maradt, járkált... másnap anya nem jött be altatashoz, jött is a hiszti, ugyanis nem engedtem el az ágyról. sírt nagyon a kiscsaj, megvigasztaltam öleléssel, közben elaludt a vállamon. másnap 1x sem kellett szólni hogy ne keljen fel :)

másik leányzó szintén anyával aludt, vele bölcsiben nem volt gond, eleinte simogatni kellett, mellette ülni. otthon anyukája az aludj jól gyermekem c. könyv alapján altatta egyedül, sima ágyban.

2018. febr. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
63%
Melléültem, fogta a kezemet, néha piszkálta a körmömet. 2 éves korára, azaz 5 hónapja sikerült elérni, hogy ne kelljen a kezem, de bent ülök a szobában, amíg forgolódik, elhelyezkedik. Ha nem fáradt el nap végére, sokáig incselkedik, de ha 5 perce nem kukucskál, fészkelődik, akkor kijövök.
2018. febr. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
80%

Nem alszik el egyedül, babakorától rázogatjuk a popsiját és mai napig igényli 22 hónapos.

Előtte olvasok mesét neki.

Próbáltuk leszoktatni simogatással,hozzábújással,de nem megy még.

2018. febr. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
73%

Volt egyedül alvós időszaka (14-18 hó, illetve előtte is volt ilyen jó korszakunk 9 hónapos kora körül), nem tudom hogy "tanulta", de 1,5 éves korára pont "elfelejtette". :)


18-23 hónapos kora között rázni kellett a popóját, semmi más nem vált be.

Utána megint javult, elég volt mellé feküdni, és "alvást tettetni".

Most meg megint rossz, miután elhagyta a cumit kényszerből (megsérült a szája).

Most dúdolásra alszik el. 2,5 lesz.

(És de örülök, hogy nem kellett gyerektelen kisgyermeknevelőre bíznom, aki a szülőket sarazza)

2018. febr. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
63%
13 honapos. Valaszolhatok? Szopizik meg, 8 honapos koraig csak rajtam aludt el napkozben, este az agyaba csempesztem. Kb. egy honapja kezdte el estenkent, hogy lejott a cicirol, es elkezdett feszkelodni. Betettem az agyaba, ott maradtam vele, bekuckozott es elaludt. Ezen heten kiprobaltam ugyanezt delben is, es egybol sikerult, bar ma -eleteben eloszor- cicit sem kert, csak odabujt, bealmosodott, betettem es elaludt. Nagyon orulok, hogy nem eroltettem semmit, megvartuk amig megerik az egyedulalvasra, es lam, tenyleg senki nem marad "ugy", sikerult!
2018. febr. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
68%
Leülünk mellé. Másfél éves korig amíg kiságyba aludt paskoltuk a hátsöját. Mostanában próbálgatom, hogy kijövök este meseolvasás után. Néha elalszik, ha elég álmos már. Igaz már lassan 2,5 éves. Nappal esélytelen bármi, így is nehezen alszik el.
2018. febr. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
41%
8-as vagyok, az oromunk marcsak azert is nagy, mert osszel megy bolcsibe, es szeretnem, ha a szopi is megmaradna.
2018. febr. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!