Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogy altatjátok el 1,5-2 éves...

Hogy altatjátok el 1,5-2 éves gyereketeket déli és esti alváskor?

Figyelt kérdés
vagy ha egyedül alszik el, hogy "tanulta" meg?
2018. febr. 22. 13:50
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
63%
Úgy alszik el, hogy mellette vagyok. Van 5-10 perc nyöszörgés, de utána elalszik.
2018. febr. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
52%
hálisten elalszik magától. Kisbaba korától nem altattam kifejezetten, csak letettem az ágya, bekapcsoltam a forgót, vagy benyomtam a szundipajtin a zenét és elaludt. Most 1,5 éves, délután megkapja a cumiját és a kisplédjét, beteszem a kiságyba és elalszik. Este ugyan ez, ha nagy ritkán nem tud elaludni, akkor idefektetem közénk, elalszik, átviszem. Olyankor ha meg is ébred, egyből visszaalszik.
2018. febr. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
78%
Simogatom a fejét,és suttogom a tentebabát. 23 hós lány. Mellette ülök.
2018. febr. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
81%

Hú, látom valaki nagyon szeret lepontozni. Biztos én is 0 %-os leszek, mert én is odafekszem a gyerek mellé, így viszont 5 perc és alszik, imádom! Remélem még sokáig így marad. A délutáni nagyon küzdelmes, olyankor ez nem válik be, meg semmi más sem.

Ja, és ment minden lepontozottnak a zöld kéz, csak azért is :D

2018. febr. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
78%

Lassan másfél éves.

Már 2 hónapos kora óta egyedül aludt el, így később sem volt gond ebből.

Most, ebéd után beteszem a kiságyba - még rácsos ágyban alszik - és beteszek neki egy autót vagy egy könyvet és azzal álomba játssza magát.

Esti altatás hasonló, csak ott nincs játék. Általában olyan fáradt akkor már, hogy pár percen belül el is alszik. 2 cumi van nála, azokat cserélgeti vagy nézegeti amíg elalszik.


Mindkét alváskor csend és sötét van a szobában.


Hogy hogyan tanulta meg? Mindig hagytam, hogy akkor aludjon el amikor már nagyon fáradt és hogy ő maga aludjon el. Szimplán nem altattam. Volt, hogy elaludt a játszószőnyegen az első hónapokban. Hagytam.

Később amikor láttam, hogy fáradt, bevittem az ágyba, hogy ott aludjon el. Mivel láttam mikor fáradt eléggé, sosem sírt hogy vegyem ki az ágyból, hiszen addigra már majdnem aludt mire bekerült.

2018. febr. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
köszi a vàlaszokat.nem èrtem ki pontozza le mindenkit.tölem ment a zöld kèz! nàlunk kb fèl òraig-1 òraig kell ringatni, jàrkàlni vele mìg elalszik. ha beteszem a kisàgyba akkor csak sìr, pedig mèg ott sem hagytam. a mese sem köti le..semmi..teljesen tanàcstalan vagyok..es igy van dèlben ès este is.van ötletetek?
2018. febr. 22. 20:33
 17/18 anonim ***** válasza:
69%
Az én kislányom 13 hónapos múlt és altatáshoz kell neki a cici még. Ebéd előtt szokott aludni kicsit, cicizik majd beteszem az ágyába. Mostanában kimarad már a délutáni alvás és igy kellően elfárad ahhoz hogy fürdés után elaludjon de szintén kell a cici persze. Amikor meg volt a délutáni alvása akkor sokkal nehezebb volt este elaltatnom mert túlpörgött mindig és még cicin se sehogy se aludt el, 1-2 órát is kellett vele szenvednem többféleképpen altatnom. Úgy nem aludna el hogy berakom a kiságyába és ott vagyok mellette, mert akkor sir hogy ki akar jönni. Úgy meg hogy melléfekszem nem próbáltuk mivel a férjem állandóan nézi a tv-t és úgy nem tud elaludni. Ha meg a szobájába fekszem mellé a földön úgy nem alszik el mert mászik tovább. Tehát csak a cicivel tud jó esetbe! Viszont erről is le kéne szoknia már szerintem mert már kellemetlen nekem szoptatni meg 14 hetes terhes vagyok pluszban, de fogalmam sincs mit csináljak.
2018. febr. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

1,5-2 éves kora között cicin aludt még el a kislányom. 2 éves kora után elválasztottam, ezután összebújás, simogatás, éneklés/mese. Egyszercsak bealudt.

Most januárban volt 2,5 éves, mellé kell feküdni úgy, hogy hozzáérjek, elalszik szépen. Néha van, hogy kifejezetten odabújni szeretne, vagy kéri, hogy simogassam a fejét :) De gyorsan elalszik, max 10 perc. Apjával ugyanígy alszik, de csak ha nem vagyok itthon, ha itt vagyok, én kellek. Múltkor mi elmentünk délután, anyukámnál volt, ő is altatta, melléfeküdt, énekelt volna neki, a kisasszony meg közölte, hogy "nem kell énekelni Mami, majd én fészkelődök és elalszok". Úgy is lett :D

2018. febr. 22. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!