Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Anyukák! Akinek rosszalvó...

Anyukák! Akinek rosszalvó sokszor kelős babája volt, magától elmúltak a felkelések? Mikor?

Figyelt kérdés

Azokra lennék kíváncsi, akik nem szoktatták le a segítségről való elalvásról a babájukat, hanem igény szerint felvették visszaaltatták, megszoptatták.

Tényleg igaz, hogy idővel "kinövik" az idegrendszerük megérésével a sokszor kelést? Azok is akik még egy évesen is sokszor kelnek?

Köszönöm



#altatás #rossz alvás #éjjeli kelések
2018. márc. 20. 07:52
 1/5 anonim ***** válasza:
73%

Gyerekfüggő. Ez egy rossz szokás, mint pl. a körömrágás nagyobb gyerekeknél, azaz elmúlhat pár hónapon belül, éveken belül vagy soha. Rossz alvó gyereknél is javulhat a helyzet 2 hónap múltán, de akár 4 éves korig is húzódhat. Nekem kb. tinikoromig megmaradt, kisfiamnak ovis korig. De ismerősnek csak pár hónapig. Másik ismerős azt mondta pont a minap hogy kb. 5 éves korban múlt el. Szóval olyannyira gyerekfüggő hogy kár más gyerekeinek szokására alapozni.

Amit tehetsz: megadod a nyugodt alvás körülményeit (lefekvés előtt ellazulás, megszokott rituálék, stb.), mert azon túl már bizony egyéni jellemvonás!

2018. márc. 20. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igen ez igaz, a dilemmám, hogy kezdjem-e el leszoktatni a segítséggel való elalvásról, szépen fokozatosan...eddig csak szopival aludt vissza, vagy ringatással igaz pár perc alatt, de 1-2 óránként. Most 13 hónapos
2018. márc. 20. 08:50
 3/5 anonim ***** válasza:
90%
Az egyik gyerekem kb. 3 hónaposan saját magától rátalált az ujjára, szopott, elfordult, elaludt, be tudtam rakni az ágyába... kb. 2 hét múlva rá átaludta az éjszakát este 7-től reggel 7-ig, vagy ha kelt is olykor, hallottam, amint cuppogva szépen visszaaltatja magát. A másikat hiába próbáltam lerakni, mindig megvárva, mikor tutira elaludt, ő vagy rögvest vagy pár perc múlva újra ébredt és teljes hangerővel. Így maradt köztünk... 2 évesen még 4-5-szer kelt, bölcsis volt, én dolgoztam, de folyton tartottuk az este 9, reggel 6-ot. Végül olyan 26 hónaposan megbeszéltük, hogy a tej "elfogyott", kapott másik saját ágyat is, de 3 éves koráig nagyon lassan változott bármi, igényelte az odabújást. Most 4, már csak hajnalban jön át közénk, kb. olyan heti 1-2x aludja végig a teljes éjszakát, és még kéri, hogy elalváshoz mellé feküdjek. Ja és a kicsi már 2 és fél évesen nem aludt délután se, a nagy még 6 évesen is igényelte.
2018. márc. 20. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
17 hónapig kelt,azután hajnalban 1x.
2018. márc. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
78%
Enyém 18 hós, 4-5ször kel, most épp azt olvasom, hogy lehet, hogy a tej zavarja éjjel az emésztését (tejfehérje aallergia), úgyhogy épp tejmentes diétát tartok neki pár hete, de még semmi változás, úgyhogy tartok tőle, hogy nem ez a gond. Általában ivással vagy cumival alszik vissza. A nagyobbikom is kb 2 éves koráig folyton kelt, úgyhogy én kivárok.
2018. márc. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!