Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Milyen altatási praktikákat...

Milyen altatási praktikákat ismertek?

Figyelt kérdés

Egy 14 hetes kislány anyukája vagyok, aki nem tud/akar aludni nappal. Max 30 perceket képes aludni, látszik rajta, hogy aludna még, de nem megy neki. Minden szundi előtt besötétitek a szobában, bekapcsolom neki a kedvenc ringató zenejét, de csak vergődik, nyafog a cumit kilöki a szájából akkor még jobban sír.Próbálok segíteni neki, de mostanra már semmi sem vállik be. Ringattam, magamra kötöttem, dúdoltam neki, simogattam...ezek mind ideig-óráig beválltak, de mostmár semmi sem működik. A babakocsiban is max 30 percet alszik, kocsiban nem szeret aludni csak nagyon ritkán. Van hintánk is, ott sem annyira szeret lenni.Az éjjelekkel semmi gond. Általában este 7-8 körül elalszik 11-12 között felkel enni majd vissza alszik reggel 5-ig. Megint eszik és alszik még egy 1,5-2 órát. Utána kezdődnek a bajok. Próbálnék valami féle napirendet kialakítani neki, de nem megy így, hogy mindig szenvedünk az alvással.

Tudna valaki nekem ötletet vagy tanácsot adni miként tudnám segíteni a nappali alvását a picurnak?


2018. ápr. 14. 19:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Mennyit vagy vele a szabadban? Nincs túl meleg a szobában, nincs túlöltöztetve?
2018. ápr. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Van valami baja. Lehet annyi is, hogy keveset alszik, túl fáradt. De lehet más is, pl melege van, éhes, hasa fáj, akármi. Próbáltad már azt, hogy mielőtt teljesen felébred, gyorsan visszaaltatod? Az enyémeknél bevált, csak a kicsinél csak babakocsiban bírtam, mert visszaaludni visszaaludt, csak már nem tudtam otthagyni. Popsipaskolással altattam, így is aludt vissza, de amint abbahagytam, kipattant a szeme. Mindig ugyanaz az alvás volt kényes, neki az 1. alvásával semmi baj nem volt, a 2. alvás után nyűgösen kelt már, a 3. alvás volt az, amikor eleve babakocsiban altattam, és hát a fél órás alvása után addig tologattam, amíg igénye volt... 1 óra, 2, mikor mennyi.. a 4. alvása meg séta közben volt, de ott sose aludt fél óránál többet valamiért. És így nyugisak voltak a délutánok. A nagyfiam alszik ebéd után, úgyhogy máskor nem igazán tudtam 1-2 órát tologatni csendben. Jobb később mint soha, 8 hónaposan igaz már csak 2x aludt, de már tologatás nélkül is megvan a 2 óra.. kitartást!
2018. ápr. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Az igaz, hogy nem szereti a meleget, ezért még betakarni se szoktam, mert egyből felkel rá. A szobát meg mindig jól kiszellőztetem. Egyébként sincs meleg nálunk max 21fok.

A szabadban általában úgy 1 órát vagyunk. Itt Írországban ez a maximum amit kint lehet tölteni eső nélkül :D de ha van lehetőség tovább is maradunk

2018. ápr. 14. 21:00
 4/5 anonim ***** válasza:
Lehet ő ilyen, kevesebb napközben az alvásigénye... hisz annyi érdekes es csodas dolog van korulotte, fel, hogy lemarad valamiről!:) Tudom, hogy nektek a kendo nem valt be, de nalunk meg csak az... 3perc seta es alszik! Nem lehet, hogy mashogy kene felkotnod, azt mondta a hordozasi tanacsado, hogy gyakran csak az a bajuk a kendovel, hogy az adott kotesi mod nem jon be! Ki kell probalni mast! Veszteni valód nincs vele!:)
2018. ápr. 15. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon sokáig működött a kendő, sőt az volt a leghosszabban működő dolog :) napi szinten használtam. Az a baj, hogy caboo kendő amit az ő korához mérten csak 1 féleképpen lehet kötni ha jól emlékszem...de most elő is keresem a használati útmutatóját :) köszi a tippet!
2018. ápr. 15. 10:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!