Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Kedves Anyukák, tudnátok...

Kedves Anyukák, tudnátok tanácsot adni? Másfèl èves a kisfiam ès 2-3 hete nem akar este elaludni. Többi lent.

Figyelt kérdés
Mindig megvan az esti rutin, fürdès apával, törölközès, öltözès anyával, megissza a gyerekitalt, utána beteszem az ágyba, kijövök a szobájából ès szèpen elalszik, reggelig. Kicsi kora óta saját szobában alszik, egyedül. Most hiába akarom letenni, szorosan kapaszkodik belèm, ha leteszem, sír (elèg kitartó tud letenni, èn kevèsbè...). De látszik rajta, hogy álmos, fáradt, most már napközben is csak egyszer alszik ebèd után. De ha kihozzuk a szobából, akkor szèpen elvan, nyugodt, van hogy csak ülünk a szőnyegen fèl homályban ès beszèlgetünk. Valakinek valami ötlete, hogy mit próbálhatnánk meg?

#altatás #1.5 éves #rutin #alvásproblèmák
2018. ápr. 16. 22:32
1 2
 1/12 anonim válasza:
Szia. Hát lenne de többet kellene tudnom. Amúgy a macskagyökértea az jót tehet.
2018. ápr. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem maradsz vele míg elalszik? Én mellé bújok úgy alszik el és utána kijövök a szobából. Korábban gondok voltak az alvással, de így végig alussza az éjszakát.
2018. ápr. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Már nagyon règóta magától alszik el. Betakarom, elköszönök, megfogja a maciját, befordul, pár percig helyezkedik ès alszik, nem maradunk bent vele. Ha bemegyünk, egyből mindig felül vagy feláll ès játszani szeretne. De mi arra tanítottuk, hogy a kiságyban nem játszunk, az alvásra van, mert ha ott is játszanánk, akkor nem tudná, hogy mikor kell tènyleg aludni ès mikor van csak játèk.
2018. ápr. 16. 22:52
 4/12 anonim ***** válasza:
Pontosan mit iszik lefekvés előtt?
2018. ápr. 16. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Gondolom Jó éjt tejitalt vagy tápszert iszik még.

Sok inger éri napközben? Lehet azért nem alszik el :(

2018. ápr. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Az 1 èves kor feletti gyerekitalt kapja. Ezt issza már egy ideje.

Ketten vagyunk napközben, megyünk boltba, pèksègbe játszótèrre, főzünk, de ez eddig is így volt, nincs mostanában se több inger szerintem. Óraállítás ugye volt, de az már 3 hete ès azokban a napokban pl nem volt gond, simán elaludt.

2018. ápr. 17. 06:35
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Pont ugyan ez van nálunk is kb 2 hete. 20 hónapos. A rutin nem változott. Jön a foga, annyi lehet. De szerintem szeparációs szorongás. Ugyan ezt csinálja, ha le akarom rakni, akkor kapaszkodik belém és sír. Pedig soha nem kellett altatni, mindig egyedül aludt el.
2018. ápr. 17. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó! Ti hogy kezelitek, mit csináltok?

Nálunk nem hiszem, hogy fogfájás, 16 foga kint van, nem fájlalja, ha kèrdezzük, hogy fáj-e, akkor is mondja, hogy nem ès tènyleg nincs jele.

2018. ápr. 17. 08:01
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem szeparációs szorongás. Nálunk 1.5 évesen kezdődött mindegyik jó alvó gyerekemnél. A kicsi most 3 lett és már elmúlt egy ideje. Vele voltam amíg elaludt, csendben üldögéltem. Nyitva hagytuk az ajtót mindig teljesen és kint égett a lámpa, félhomályban aludt. Ezek váltak be. Ja és mikor mellette voltam mindig fogta a kezemet...amíg elaludt. 3 gyerekes
2018. ápr. 17. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Eddig sajnos sikertelen a próbálkozás, lefeküdtem a kiságya mellè tegnap is, ma is, de csak sír, hogy vegyem ki. Mondtam, hogy feküdjön le ő is, simogatom a hátát, akkor egy picit megnyugodott, de utána megint felállt ès zokogott, eltolta a kezemet. :(

Viszont napközben, ha leteszem, akkor elalszik magától simán.

2018. ápr. 18. 20:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!