Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 2,5 éves kislányom nem akar...

2,5 éves kislányom nem akar délután aludni, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok


A kislányom nagyon nehezen alszik napközben,van amikor egyáltalán nem. Néha az autóban elalszik,van amikor mellettem a kanapén (de csak 3 körül,pedig ebéd után kellene). Jövőre ovis lesz,jó lenne ha ebből nem lenne probléma. Egyszerűen nem akar aludni,mondja is, van olyan,amikor másfél órát pihen (mellettem fekszik,mesét néz vagy mesét mondok neki),de nem alszik el.. Az erőltetéssel félek,hogy mégjobban kiváltom azt,hogy ne akarjon aludni. Tanácsokat várnék... köszönöm



2018. szept. 18. 22:27
 1/10 anonim ***** válasza:
64%
Semmit nem tudsz, valamelyik gyerek ilyenkor már nem igényli, az enyém is e - körül hagyta abba, mondjuk nekünk nem volt baj mert külföldön élek és itt négy éves kortól már iskola van , ott ugye meg nincs alvás.
2018. szept. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
Az a kérdés, hogy ha nem alszik, estére mennyire purcan ki. Ha nem nagyon, akkor ne erőltesd. Akkor az ő szervezete nem igényli. Óvodában sem lehet parancsszóra elaludni. A lényeg, hogy aki nem alszik el, az maradjon csöndben (maradjon az ágyában) és ne zavarja az alvókat.
2018. szept. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ha nincs kimondottan program,akkor van amikor nyűgösebb. Bár ma igazából majdnem elaludt 7 órakor. Még csak nyűgös sem volt. Ennek ellenére negyed 10kor aludt el,gondolom átesett a holtponton... de nagy átlagba fél 9kor alszik el,ha napközben nem alszik. Pihenni pihen,ahogy írtam. Ezek szerint ennyi elég is lenne neki ? Akkor ne aggódjak? Traktálnak,hogy nem fog rendesen fejlődni,mert igenis szükség van a napközbeni alvásra. De sokszor tényleg sehogy sem tudom elaltat i :(
2018. szept. 18. 23:00
 4/10 anonim ***** válasza:
36%
Ennyi idősen már én sem nagyon aludtam,mire oviba kerültem meg egyáltalán nem ment. Nem lett semmi bajom! :) Mindenki más, nem vagyunk egyformák. Ha nem igényli, akkor nem lehet erőltetni. Attól még ő normálisan fog fejlődni. Akik meg traktálnak, azokkal ne foglalkozz, nem lehet mindenkire ráhúzni egy "sablont". Figyeld a kislányodat, ő érzi, hogy mi jó neki. :)
2018. szept. 19. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ehhez ismerni kellene a napirendeteket.
2018. szept. 19. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Pont 2,5 év körül volt ilyen korszakunk, kitartottam, kb. 2-3 hónap alatt rendeződött. De kislányomnál egyértelműen csak dac volt, látszott a viselkedésén, hogy fáradt, nyűgös.
2018. szept. 19. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én erőltettem, de akkor sem aludt. Volt sötét, mese, csend, melléfeküdtem, én már 3-4x elaludtam, ő mindig meglógott, és így töltöttünk el pár hétig sok délutánt, aztán feladtam. A bátyja még nagycsoportban is aludt, ő két évesen már nem, pedig éjjel még 4x kelt. Bölcsiben, oviban aludt, dicsérték is, itthon nem vagy nagyon ritkán, de akkor magától vonult el. Most 4 éves, nyáron már jó volt, mert végre nem ébredt éjjel, de mióta megint ovi van, ahol alszik, azóta újra kezdte és este is nehéz lerakni. De ott alszik :)
2018. szept. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Fix napirendünk nincs. Vagyis mindig máshova megyünk. Játszótér,sétálni,vásárolni,nagyiékhoz stb. 12-12:30 körül ebédel és utána próbálom altatni. Néha autóba elalszik ekkor. Itthon viszont a kanapén mellettem kb 3 körül alszik el néha előtte nem... hiába fekszem le vele időbe.. és van h a fejem tetejére állva sem alszik el
2018. szept. 19. 15:28
 9/10 anonim ***** válasza:

De az se fix, hogy mikor kel, mikor eszik, mikor mentek el?

Mert ezt jelentené csak a fix napirend, nem azt, hogy mindig ugyanott vagytok.

2018. szept. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Reggel 6-7 között kel, 9:00-9:30 között indulunk el akármerre. 10:00-10:30 tízóraizik kb. Ebéd dél körül. Este attól függ,hogy mikor alszik el,hogy napközben alszik-e vagy sem. Ha nem alszik akkor 20:40-21:15 között. Ha alszik,akkor 21:00-22:00 között. Hiába visszük előbb fürdeni vagy bármi... addig forgolódik,hogy elaludjon
2018. szept. 19. 16:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!