Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Tanácsokat szeretnék gyenge 1...

Tanácsokat szeretnék gyenge 1 éves altatásához?

Figyelt kérdés

Szinte minden nap ugyanaz játszódik le nálunk este.Lefektetem,alszik fél-3/4 órát és felébred, vissza altatom 40perc egy óra alatt alszik újabb fél órát és kezdődik az egész előröl.Van napirendünk, pár hete jár is azt gondoltam az utóbbi meghozza majd a jobb alvást, de tévedtem.Nagyon elkeserítő, hogy éjjel 1-ig szinte lehetetlenség mellette bármit csinálni.Nem gondolok nagy dolgokra, de egy év után szívesen megnéznék a párommal egy filmet vagy meginnék egy pohár bort esetleg beszélgetnék a barátokkal ha meg vannak hívva hozzánk, de este 8-9 felétől elkezdődik a cirkusz és semmire nem jutunk.

Beszólásokat nem kérek.Tudom, hogy a gyerekvállalás ilyen, de ha valaki minden este ezt csinálja egy idő után belefárad.Úgy érzem már mindent kipróbáltam,kipróbáltunk.Altattuk zenére,zene nélkül,ringatva,ringatás nélkül, hátát simogatva,simogatás nélkül, sötétben és gyenge fényben egyedül sírni nem hagytam, de az ezután sem terv viszont lövésem sincs már, hogy mit csinálhatnék már, hogy végre ha lefektetem 8-9 környékén akkor reggelig aludjon ilyen maratoni altatások nélkül.

Volt valaki így, ha igen mi jött be náluk végül?

Válaszaitok köszönöm.



2018. okt. 2. 07:50
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
71%
Bőven elég lenne már csak egyszer aludnia, evéd után, de akkor hosszabban. Próbáld kitolni a délelőttit ebéd utánra, de tesd le korábban dél-1 körül.
2018. okt. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
28%
...közel egy éves gyerekről van szó! Én másfél éves koráig éjszakáztam vele. Éjfél-4 között vagy 2-6 között volt fent. Nehéz időszak volt, tudom nem segít, de türelmesnek kell lenned. Számtalan oka lehet a nem alvásnak. Reggel ébreszd 6-7 között, legközelebb próbáld dél körül altatni, 15kor megint ébreszd. Tedd le este fél 9kor, addigra biztos elfárad. Legyetek sokat a levegőn, télen is jól felöltözteted, nem lesz baja.
2018. okt. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Nálunk is így volt az utóbbi egy hónapban (most múlt egy éves a babám), a megváltást az egyszeri alvás hozta meg. A lányom is 6-7 között ébred, játszunk, sétálunk 11-ig, fél 12-kor ebéd, utána alszik fél 3-ig, estig megint sok séta, és fél 8-kor alszik el magától 10 percen belül. Éjszaka nem ébred fel.
2018. okt. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Nálunk az vált be, hogy csak egyszer alszik ebéd után, de akkor 2-3 órát. Utána sokat vagyunk kint az udvaron, vagy kiemgyünk a játszótérre, szaladgálás stb. 6-fél7körül vacsora, utána kis jàték vagy általában mese olvasás, tehát valami nyugis elfoglaltság. 7-fél8 körül fürdés és fürdés után már nincs játék, nincs pörgés, egyenesen a szobájába viszem és onnan már nem jön ki. Felöltöztetem és rakom az ágyába. Beviszem neki a tejcsit, azt megissza és magától elalszik vagy néha kéri, hogy simogassam a hátát, de akkor is 10perc alatt elalszik. 8körül már mindig alszik.

Már igaz két éves, de 11hónapos kora óta így csinálom ès bevállt! Azóta nagyon jó alvó lett, ritkán ébred meg éjjel.

2018. okt. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!