Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Kislanyom 16 honapos, es ugy...

Kislanyom 16 honapos, es ugy kell elaltatni. Maszkalunk vele es meselunk vagy eneklunk neki. Hogy tudnam errol leszoktatni? Es mennyi idobe telik? Kerlek hasznalhato bevalt tanacsokat irjatok.

Figyelt kérdés
Delutan sem tud elaludni magatol.Probaltam betenni a kisagyba es otthagyni,de annyira sirt h tele lett az orra es attol persze nem tudott aludni!Ejjel ha felebred szinten altatni kell.De mar nagyon nehez,nem birom.

2013. nov. 3. 06:17
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem kellett volna erre rászoktatni. Tedd az ágyába és hagyd sírni, és menj ki a szobájából. Pár nap után elalszik majd magától is.
2013. nov. 3. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%

Mi első körbe elkezdtünk nem mászkálni vele, egyik nap leültünk vele mikor altattuk kicsit sírt de aztán megbékélt vele hogy most ülünk, de az ölünkbe van azért.

Második lépés lefeküdtünk vele az ágyába és ott altattuk el ez sem tetszett egy két napig de aztán semmi gond nem volt velük.


3 lányunk van 8,5 , 7 és 4 évesek még mindig altatjuk őket, ott vagyunk velük a szobába míg el nem alszanak

2013. nov. 3. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Koszi elso valaszolo.Honnan tudod h miert kezdtuk elaltatassal mikor pici volt...Nem kellett volna raszoktatni vagy kellett...Most nem ez a kerdes!
2013. nov. 3. 09:11
 4/9 anonim ***** válasza:
Én is így kezdtem, majd átszokott a babahordozós ringatásra. Ez kíméletesebb volt nekem is!(esetleg próbáld ki) :))) Viszonylag hamar kezdett el egyedül elaludni, semmilyen hadművelet nem kellett hozzá!
2013. nov. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Milyen az a babahordozos altatas?
2013. nov. 3. 11:10
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs azzal semmi gond, hogy el kell altatni. Az én kisfiam 20 hónapos, esténként úgy alszik el, hogy ringatom a hintaszékben és énekelek, mesélek neki. Délutánonként leteszem a kiságyba és simogatom a hátát, amíg el nem alszik. Van hogy pár perc alatt elalszik, van, hogy egy fél órát altatni kell. Ha éjszaka felébred, általában akkor is ugyanezeket kell eljátszani. Nem hiszem, hogy ez probléma lenne, kicsi még, és nem hiszem hogy így marad, kétlem, hogy majd 16 évesen is nekem kell elaltatni :)

Amit az első válaszoló ír, hogy már babakorban is úgy kell trenírozni, hogy magára hagyjuk, és nem törődünk vele, hogy kétségbeesetten zokog, az egyenesen kegyetlenség.

Ha már nehéz vele járkálni akkor neked is azt tudom ajánlani, hogy ülve, ölben tartva próbáld altatni.

2013. nov. 4. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia, a leülős ötlet nagyon jó! Mi is így csináltuk. Aztán a kezébe adtam egy rongyit gyűrögetni, matatni, én meg mondókákat suttogok és kb. 10-15 perc alatt elalszik :) Most 10 hónapos.
2013. nov. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az én fiam már 21 hónapos, és egészen kicsi korától csak kézben aludt el. Amikor már nehezebb lett, én is áttértem arra, hogy leültem vele, és úgy ringattam. Nem siettettem, hogy magától aludjon el. És nemrég végre megtörtént amire vártam: közölte, hogy nem akar hozzám bújva aludni, tegyem az ágyába. Leültem mellé, simogattam, és egyszer csak elaludt. Szerintem most ért meg rá. Szóval kitartás! :)
2013. nov. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen,a leulos altatas nagyon jo otlet!En sem tudom magara hagyni es hallgatni h ordit!Raadasul az orra is tele lesz.Most mar en is ugy altatom h leulok vele es meselek neki.Max.10 perc es alszik!:))
2013. nov. 9. 18:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!