Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Altatás! Adnátok tanácsokat...

Babeli Zurzavar kérdése:

Altatás! Adnátok tanácsokat az önálló elalvás megtanításához?

Figyelt kérdés

ami fontos lehet a kérdéshez: 9 hónapos fiú, tápszeres, nagyon mozgékony, napközben 2*1,5 órát alszik, nagyjából behatárolható napirendje van, egyelőre helyhiány miatt 3an egy szobában alszunk, de Ő külön kiságyban, miután velem elalszik a nagy ágyban... kb 1 óra műsort követően... úton a kistesó, szeretném a következő fél év alatt normalizálni az altatást, mert félek a pici mellett nem fogom tudni így csinálni!

köszönöm előre is!



2013. febr. 16. 21:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Pont most írtam egy hasonló kérdésre,Elizabeth Pantley- Édes álom könnyek nélkül című könyve sírás nélkül taníthatod meg a módszerekkel a babát az önálló alvásra.Szerintem érdemes megvenni,én bookline-ról rendeltem akciósan.
2013. febr. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Békés álom könnyek nélkül(bocsi elírtam) :D
2013. febr. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én is a fenti könyvet ajánlom:)! Ha tudsz angolul, akkor ha rákeresel a The nocry sleep solution pdf. / download kifejezésre, akkor le is tudod tölteni. De szerintem megéri az árát ha magyarul szeretnéd inkább olvasni:).

Egyébként hogyan zajlik az esti rutin nálatok? Mit csináltok fektetés előtt, sőt, hogyan telik a délutánotok? Mikor fekszik?

2013. febr. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk magától jött ez az elvásos dolog. Éjszakai alvás 2 hónapos volt mikor ordított a kezembe, mert nem akart elaludni, beletettem az ágyba és sírás nélkül elaludt. Nappali alvás már nehezebb volt. Egyik nap kint dolgoztam a konyhába ő meg bent a szobába járókába játszott, majd benéztem, mert nagy volt a csend, és ő már szundikált. Ekkor 1 éves volt. És azóta leteszem a kiságyba ebéd után és magától elalszik.
2013. febr. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
43%

szia! En semmit nem olvastam ezzel kapcsolatban, csakis a megerzeseimre hagyatkoztam, es bejott... :) Valoszinu, hogy kicsit nehezebb lesz hogy nem a kezdetektol csinalod, de hatha nektek is bevalik. Eloszor is nagyon fontos nalunk az esti rutin, Furdes mindig ugyanabban az idoben utana eves. Aztan jatszunk meg vele, amit o imad. Es csak akkor probalkozunk be az alvassal, ha mar latom, hogy tenyleg nagyon faradt. Ilyenkor szoktam megkinalni ismet tejjel, amitol erzi, hogy a jateknak vege, es uj fejezet kezdodik... :) ilyenkor berakom az agyaba, megsimogatom a hatat, elmondom neki hogy mennyire szeretem. Es kimegyek. Hallom, hogy egy darabig meg kuzd az alom-manokkal, de max 10 perc es alszik. Sirni en soha nem hagyom, mert azt vallom, hogy annak mindig van oka. Ha megis sir, akkor en konkretan mindig eloszor megsimizem a hatat. Ha tovabbra is sir, akkor tuti kiveszem, mert nem vagyok annak a hive, hogy majd alomba sirja magat. Inkabb enekelek neki meg egy parat, megnyugszik es mikor megnyugodott es latom hogy almos, ujra leteszem. De mostmar olyan jol tudja, hogy mi mi utan kovetkezik, hogy amikor faradtan berakom a kisagyaba, mar magatol teszi is le a fejet. Olyan cuki!!! Ja! Es vegigalussza az ejszakat!!! Remelem, te is rajossz arra, hogy nalatok mi valik be. :)


egy 3 honapos kislany anyuja

2013. febr. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Zsöff85 ***** válasza:
Jaj kedves utolsó! Ha ez ilyen egyszerű lenne, akkor senkinek nem lennének problémái az altatással. Tudod nem minden baba ilyen habitusú.
2017. szept. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!