Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Eddig átaludta az éjszakát,...

Eddig átaludta az éjszakát, most miért nem?

Figyelt kérdés

Kisfiam 5 hónapos. Eddig aludt kb 9-fel 10-tol reggel 5-6-7-ig.

Most kel fel 3 körül és 6 körül és már nem is alszik vissza a második kelesnel.

Tapszeres, az éjjeli ebredeskor éhes szokott lenni, akkor eszik is.

Kb 2,5-3 hónapos korától már nem igényelte az éjjeli evest, lehet hogy már igenyelne a hozzataplalast?

Vagy mitől lehet ez neki?

Hatrol hasra és hasrol hatra forog már 3 hónapos kora óta, kuszas meg nem indult meg, hason oldaliranyba forog csak a kezeivel.


2018. nov. 4. 10:07
 1/7 anonim ***** válasza:

Az én fiam alvása is ennyi idősen romlott el. Fogzás+ mozgásfejlődés, mondjuk az enyém már hátrafordulásnál is rosszul aludt, előtte is, utána is, mert felkelt arra hogy átfordul. De a kúszás-mászás más, az jobban hatott az alvására, bár ő 10x is felkelt 5-6 hónaposan egy éjszaka alatt. Erre még jött később a szeparációs szorongás, majd 11 hónaposan aludta át megint az éjszakát.


Persze lehet éhes is, csak nagyobb, jobban mozog, veszíteni valód nincs, ha elkezded a hozzátáplálást. Úgyis látod, ha nem érett rá. Vagy el se fogadja vagy sokkal nyugtalanabb lenne, ha korai és emiatt hasfájást okozna. Lehet már igényli, meg lehet próbálni.


A lányom mondjuk 3 hónaposan is evett 2x is éjszaka de nála észrevettem, hogy ha kiváltottam egy étkezést, éjjel kevesebbet kelt ìgy pont 8 hónaposan kezdte átaludni az éjszakát, ami a fiamnál a legrosszabb időszak volt. Nem egyformák a babák..

2018. nov. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Fogzás-mozgás lesz ez, nálunk is ez volt. 6 hetes korától aludt este 9-től reggel 6-ig, aztán 5 hónaposan borult az egész, elkezdett kúszni, kutyázott és egyszerre jött 6 foga. 7 hónaposan állt vissza a normális alvásra, akkor már kapaszkodva lépegetett, stabilan ült és villám gyorsan mászott, az előbb említett fogak is kibújtak. Azóta megint elalszik 9-kor és reggel 8-9-ig nyugodt az éjszaka. 😊
2018. nov. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Fog

Mozgásfejlődés


Növekedésugrás

2018. nov. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%

Mozgásfejlődés, fog esetleg valami betegség közelít.

A 2 kelés még bőven belefér egy ekkora babánál olvass csak utána.Mi az éjjel kétszer keltünk és tök boldog voltam.Bár nálunk a szokásos kelés 6-8 alkalom :D

2018. nov. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Üdv a klubban:) Fél éves kor körül szinte mindig elromlik a jó alvó babàk alvása is, már leírták hogy miért. Első babások sokszor nagy boldogan mondják hogy már egész éjjel alszik a 3 hónapos babájuk. És nem hiszik el amikor mondom hogy nem lesz örökké így:) de ha szerencséd van pár hónap alatt is rendeződhet. Nekünk az első gyerek fél évesen 12 órát aludt pár hónapig, majd két és fél éves koráig minden éjjel többször kelt.
2018. nov. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez volt a helyzet.


6-tól 15 hónapos koráig katasztrófa volt a lányom alvása. Egész éjjel forgolódott, "mászkált", fogzott, szeparációs szorongott, majd 15 hónaposan újra éhes is lett (7 hetesen hagyta el az éjszakai evést)

Egyszercsak elvágták a dolgot. 16 hónaposan az altatásról is leszokott. Puszi, leteszem és alszik este fél 9-től fél 7-ig.


Kitartás!:)

2018. nov. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mert mindig minden valtozik. Nekem szopis volt ugyan de 5 hos koraig csak neha kelt fel. Aztana fogzassal kezdett durvulni a dolog, amihez kesobb a megszokas tarsukt, 11 hosan mar volt h fel orankent szopizott ejjel. 12 hosan elvalasztottam ( nem az ejjeli kelesek miatt, hanem mert addig terveztem a szoptatast eredetileg is), 2-3 nap volt az atallas, azota szinte kivetel nelkuk atalussza az ejszakat 21-f8-ig. Nincs ejjel eves, ivas, semmi. Most mult masfel eves.
2018. nov. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!