Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogy éritek el, hogy hasfájós...

Hogy éritek el, hogy hasfájós babátok aludjon eleget?

Figyelt kérdés
7és fél hetes a kislányom. Este 10 körül tud csak elaludni,olyan reggel 5ig. Délután talán 3 órát. Kb ennyi az egész napi alvása. Aludna ő csak felébreszti a görcs,puki. Infacol-espim-biogaia-protexin restore-lactase comfort próbálva.Tápszeres. váltani kéne,de a doki nagyon ellene van.

2018. dec. 29. 06:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem 8 hetes hasfajosom van. Ugyan o nem alussza at az ejszakat (3 orankent eszik ejjel-nappal), de bapkozben ha nagyon nem tud aludni, akkor vagy elindulok vele valahova babakocsiban, vagy a mellkasomra fektetem es rajtam alszik.

Ez a ketto mukodik nala, a babakocsiban 2-3 orat is vegigalszik, ha megyek vele es razza, szerintem konnyebben kijon menetkozben a puki is. A mellkasomom fekve pedig en rimgatom meg egy kicsit, amikor jon a szelgorcs es visszaalszik szepen.

3. gyerek, tehat nem vagyok idomilliomos, de megoldom, mivel ez a ket dolog mukodik. Ha nem teszem, akkor a delutant vegigsirja a szel miatt es a faradtsag miatt.

Biztos van valami, ami nalatok is mukodik, csak ki kell tapasztalni.

Amugy o tapszeres es valtottunk mar tapszert, ez kifejezetten hasfajos babaknak van elvileg, de nem tortent nagy valtozas. Ez eletkori sajatossag elsosorban, 3 honapos kor korul javul a helyzet. Addig ki kell birni.

Rengeteg dolgot kiprobaltam (a legnagyobb gyerek is hasfajos volt) es segiteni ugyan lehet nekik, de csodaszer nincs. Az ido segit...

2018. dec. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A mellkason alvás nálunk is működik, de akkor is ébred és felsír a görcsre. A babakocsi nem mindig működik. A repülőpóz közben csendben van de úgy nem alszik el.
2018. dec. 29. 10:04
 3/6 anonim ***** válasza:
Most adsz neki valamit? 6hetes a lányom espumisant,colifot és biogaiat kap. Napközben már semmi baja, este görcsöl kicsit. Ilyenkor nálunk a cumi vált be,illetve ha járkálunk vele. Hasra fektetjük ha elalszik,sokszor beválik ez. De mi is küszködünk összeségében.
2018. dec. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az orvos a férjed ? Vagy , hogy érted azt , hogy a doki ellene van? A te gyereked azzal eteted amivel akarod , az orvos maximum tanácsot adhat. Ha nem jó a tápszer, ki kell próbálni másikat , ha kell akkor tízfélét is.
2018. dec. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Cumi van nálunk is, hason alvás is. Lactase comfortot adom neki, meg a protexin restore-t még pár napig.
2018. dec. 29. 12:15
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem az egyik gyerekem jóval kevesebbet aludt, pedig nem volt hasfájós. (2-3 óránként ébredt éjszaka is, napközben meg max 2x1 órát aludt újszülöttként is.) És még két évesen is ezt csinálta, csak akkor már napközben sem aludt, pedig bölcsis is volt. Most 4 és már jó alvó éjszaka.

A hasfájós gyerekem viszont délután 3-6 között sírt, de az éjszakákat végigaludta este 8-tól reggel 6-ig egy keléssel, és nappal is jókat aludt, kb. 2x 2-3 órát. Aztán három hónaposan kinőtte és az egy kelés is elmaradt.

Szóval nem biztos, hogy összefügg bármi bármivel...

2018. dec. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!