Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 1 hós hasfájós babám nem...

1 hós hasfájós babám nem hajlandó aludni csak nagyon keveset, sokat sir nagyon, mitévő legyek?

Figyelt kérdés
nem lesz baja??
2014. jan. 14. 18:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Gondolom a hasfájástól nem alszik. Baja nem lesz ha túlfárad kidől. A hasfájást kellene megoldani cseppekkel, szélcsővel,teákkal vagy egyéb módszerrel amiben a gyerekorvos biztosan tud segíteni. Amik még szoktak segíteni az alvásban, de a hasfájást nem orvosolják

- babakocsiban tologatni (valami jó hepe hupás úton vagy pl. otthon leterítesz két lábtörlőt egymástól 20cm re és azon húzogatod oda vissza)

- hasra vagy háton altatni próbálgatni kell melyik tetszik neki jobban

- sok baba szeret pólyában vagy egyéb becsomagolt módon aludni (takaróba betekerve vigyázz állásban karjai a teste mellet szorosan)

- hasfájáson picit segíthet a megfelelő cumisüveg megtalálása is vagy tápszer váltás

- bölcső vagy hordozóban ringatás szintén segíthet az elaltatásban

- halk zene

- mellkason altatás (számotokra nem túl kényelmes de a csönd mindent megér)

- lehet hagyni 5-10 percet sírni is mert sokszor a sírás erőlködésétől távoznak a gázok/büfik Én fiam pl. első 1 hónapban mindig úgy aludt el, hogy 5 percet sírt és akkor jött ki a büfi/puki pedig előtte legalább 1 órán keresztűl sétáltam vele, vállra tettem, ringattam, térdét a hasához húztam stb. végül mindig a sírástól jöttek ki a gázok.

- esetleg baba hintába is tehetitek azt is szokták szeretni

- lehet próbálkozni vékonyabb vastagabb takaróval, én mindig vastag takaróval takartam be a fiam és félóránként felébredt aztán rájöttem, hogy elég egy vékony takaró is és akkor tovább alszik

- pelenkája nem szoros? ruhája nem szoros?

Sajnos előfordulhat, hogy 2 hónapos koráig sokat fog sírni, de aztán általában csökkeni szokott a sírás mennyiség. Kitartást ez egy ilyen nehéz időszak, de egyre könnyebb lesz majd, de sajnos ezen túl kell esni.

2014. jan. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
rengeteg szert próbáltunk, semmi hatás..orvos látta, nem is egy... de egyre nyügösebb. eddig elaludt ölben az éjjel ugyse..és ahogy leteszem sir... kiprobálom a babakocsit
2014. jan. 14. 18:54
 3/7 anonim ***** válasza:

rezgő pihenőszék csodákra képes!

Biogaia cseppeket vagy a Coliefet próbáltátok már??

2014. jan. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
biogaiat kap. colief most jon
2014. jan. 14. 20:45
 5/7 anonim ***** válasza:

Altasd hason! Úgy ki tudja rúgni magából a pukikat.


Anyatejes vagy tápszeres?

2014. jan. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Repülőztetni szoktátok? Alkarra, hasra fektetni és úgy hintáztatni.
2014. jan. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Anyatejes
2014. jan. 15. 06:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!