Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 6 hónaposan tényleg törvénysze...

6 hónaposan tényleg törvényszerűen elromlanak a jó alvó babák?

Figyelt kérdés

A fiam 3-4 hetes kora óta jó alvó, ami esetünkben azt jelenti, hogy nem kell órákig altatni, hanem csak fürdés, etetés és kész, alszik. Ébred éjszaka, de csak enni, aztán megint alszik tovább gond nélkül.


Most 4 hónapos. Mindenki azzal ijesztget, hogy élvezzem ki, mert 6 hónaposan majd teljesen el fog ez romlani.


Jól alvó babák anyukái, mi a tapasztalat?


2019. jan. 24. 06:22
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem törvényszerű, de sűrűn előfordul. Mindkét lányom 7 hetes korától átaludta az éjszakát. A nagy (4 éves) így is maradt, soha nem volt vele gond, a kicsi (21 hónapos) "elromlott" fél évesen és kb. 10 hónap kellett ahhoz, hogy visszarendeződjön.

Megzavarta a mozgás fejlődés, a fogzás, a szep.szorongás, 15 hónaposan 1-2 hétig újra enni kért éjjel 2 körül, majd szépen elhagyta ezeket.

Hónapok óta alszik este 8-tól reggel 7-ig.

2019. jan. 24. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem sem törvényszerű. Az én fiam most 15 hónapos,nem mondom,h nem volt pár rossz éjszakánk,de azért alapvetően jó alvó. Amikor megtanult egy-egy új mozgásformát,akkor szokott többször felébredni,de pár nap után minden visszatért a régi kerékvágásba.
2019. jan. 24. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Három jó alvó gyerekem van, egy hároméves és egy 14 hónapos ikerpár. Teljesen egyet értek az elsővel: a mozgás és beszédfejlődés, fogzás borzasztóan fel tudja őket zaklatni! Amiben biztos lehetsz, hogy lesznek rosszabb időszakok a jóalvó gyerek életében is, lesznek ébredések, ébren töltött fél éjszakák is. Annyi reménysugár azért van, hogy nekem az a tapasztalatom eddig legalábbis (!), hogy ezek átmeneti zavarok szoktak lenni, nem "romlanak el" teljesen. Én fél éves korban nem emlékszem problémára, nálunk inkább 1-1,5 kor között, az én gyerekeimet a járás zavarta meg legjobban, de nyilván ez gyerekenként változó.
2019. jan. 24. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A kislányom 8 hónapos most, 7 hetes kora óta aludta át az éjszakát. Nálunk nem 6 hanem 4 hónaposan ütött be a nemalvás, azóta egy kezemen meg tudom számolni hány “nyugodt” éjszakánk volt. Most éjjel 4x kelt fel pl. 3 foga is jön éppen, biztos kellemetlen szegénynek. Szóval számítsatok rá, hogy a mozgásfejlődés, a fogacskák, a tv ha megy otthon, ha elmentek valahova mind felzaklatják az ő kis lelkibékéjüket és bizony ez éjjel ütközik ki. Persze minden gyerek más, remélem a tietek nem lesz ilyen. :)
2019. jan. 24. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%
Egyáltalán nem törvényszerű. Ahány gyerek, annyi történet. nyilván az általánosítások a nagy számok törvényén alapulnak, ergo van abban valami, ha kialakul egy közvélekedés, de attól még nem lesz ez mindenkire igaz. Azt meg aztán végképp nem értem minek riogatni eg anyukát bármivel is, ha majd adott lesz a helyzet, ráérsz akkor lamentálni erről. /6 hónapos korban sok minden történik, nagyot ugrik a mozgásfejlődés, az idegrendszeri érésben is vízválasztó, persze, hogy ez sok gyereket megzavar. Mindettől függetlenül én két újszülött kortól meseszerűen alvó gyerkkel a hátam mögött annyit mondhatok, (tudom piszok mázli) , hogy én speciel nem vettem észre sem a fogzást, se semmi mást, mert a gyerekeim akkor is és azóta is úgy alszanak mint a bunda, pedig már kisiskolás a kisebb is, életükben nem zavarta semmi meg az éjszakai alvásukat, se szepa szorongás, se mozgásfejlődés, se semmi, akkor keltek csak mindketten, ha nagyon betegek voltak. Ilyen is van, bár tény, hogy nem jellemző, az elalvásuk is ugyanilyen problémamentes volt mindig is, be az ágyba és zsupsz, aludt mindkettő amint lerakta a fejét, semmiféle rituálé, haccacáré ehhez nem kellett nekik sosem. Tudom, tudom, mocskos mázli, de attól még létező jelenség...
2019. jan. 24. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
26%
Ne hallgass senkire! Többnyire az irígység mondatja velük mert náluk úgy volt, nehogy már neked 6 hónaposan is aludjon... babafüggő! Az enyém most majdnem 2 és fél éves korára alussza át az éjszakát! Persze a környezetemben mindenkinek első naptól fogva átalussza.... csak magatokra figyelj, változhat az alvása mától is, lehet így marad.
2019. jan. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az en lanyomnak 4 honapos koraban romlott el a jo alvokaja. 5-20alkalommal ebred minden ejszaka. Most 9 honapos, varom a csodat 😀
2019. jan. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!