Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » CSAK cicin alszik el esténként...

CSAK cicin alszik el esténként, ez baj?

Figyelt kérdés
3honapos. Vagy 3x vissza kell vennem magam mellé mire elalszik. (az ágy mellé van tolva egy baba öböl abban alszik)
2019. jan. 30. 21:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy baj, örülj neki, Még mindig jobb, mintha órákig kéne ringatni. A lányom is így aludt, teljesen kétségbe voltam esve, rosszindulatú, gyermektelen ismerőseim riogattak is, hogy majd még 5évesen is ez lesz. 1 évesen elhagyta magától. Aztán a második gyerek meg nem akart cicin elaludni, az volt ám az igazi szenvedés.
2019. jan. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha neked nem baj, akkor nem baj.

Nálunk még mindig cicin alszik el, pedig lassan 2 éves. Nem kell este küzdeni vele, csak vacsorázik, olvasunk egy mesét, aztán odabújik szopizni, és 5 perc alatt alszik, mint a bunda. Sose kellett vele éjszakázni, meg órákig ringatni. Nekünk kényelmes, más véleménye nem érdekel.

2019. jan. 31. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Huu ez most jól esett. Engem is mindenki csak riogatni tud. Eddig élőben senki nem mondta, hogy "ha neked jó csináld így", vagy "nyugodtan, ha kényelmes". Mindenki csak: "ha ezt csinálod később ez meg az lesz"...

"Szerintem ezt nem így kéne"

Idegenek, miért tudnak sokkal jobban biztatni mint az élő rokonság és ismerősök akik a közelemben vannak.

Idegenek miért hiszik rólam hogy jó anya vagyok míg a rokonok azt hogy mindent jobban tudnak. Pedig szerintem mind a két oldal csak jót akar....

2019. jan. 31. 08:05
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ennek a módszernek csak egy hátránya van! A sok "mindenttudó" beszólogató ismerős és ismeretlen. Nálunk is ez a helyzet (3,5hó->cicinalvás -> babaöböl-> hajnali szopi után mellettem marad az ágyban)rettentően frusztrált, hogy mindenki beleszól és tanácsokat oszt!!! Aztán elkezdetem utánanézni/kérdezni, hogy kik osztják az ész?! Képzeld mind olyanok akik ki sem próbálták!!!

A legdurvább egyik ismerősöm volt, minden találkozáskor a szememrehányta, hogy ennek nem lesz jó vége. Mert ő menniyre kitartó és következetes volt, mert azt az egyet döntötte el, hogy a baba külön szobában első pillanattól fogva. Aha... csak éppen nem emlékszik az első 3 évre, mert zombi üzemmódban vegetált!!! Hát kössz b+!!!


Én meg inkább kipihent vagyok és boldog, a babám is jó kedélyű, nincs este órákig sírás pisszegés éneklés ringatás semmi!!! Nekem is ez volt az elvem, hogy külön, de a babám mást igényelt, akkor minek szívassam magunkat???? Mert én, az okos felnőtt könyvekből megmondom mi jó neki, ahelyett hogy őt ismerném meg és figyelnék az igényeire??? Sokat változunk és tanulunk a gyerekeinktől! ÉS igen feladjuk az addigi elképzelésünket és ez így van rendjén!


Fél 8kor fürdés, cici, elalszik kb 10perc alatt, +10percet még mellette vagyok majd kijövök a szobából és miénk az este a férjemmel :) 11kor megyünk mi aludni, 2kor ébred a baba megetetem és akkor már köztünk marad, mert én is elalszom... Szeretünk reggel együtt ébredni! Nincs kiűzve a férjem az ágyból emiatt, nincs rossz hatással a kapcsolatunkra, SŐT!!! ha este 2-3 órákat kéne sírást hallgatni és altatni akkor nem lenne időnk egymásra... SZóval nálunk tökéletesen működik!!!


Az, hogy így nem lehet majd saját szobába szoktatni, szerintem hülyeség! Ezt megint csak azok mondták akik nem így csinálták!!! Pár együtt/cicinaltató ismerősöm van ők 1,5-2 éves korban szoktatták át gond nélkül! Egyetlen egy ismerősöm van akinek a 6éves lánya még mindig vele alszik!! De ott gáz van a házasságban és a férj nappaliba száműzése miatt alakult ez így , anyuka kettőnk közt elmondta...


Szóval, ha valaki beszól, kérdezd meg, hogy ő hogy csinálta? Jaa, hogy nem így?! akkor miért pattog, hisz nincs tapasztalata arról, hogy mi lesz később.... Aki meg letette a babát és egyből aludt az meg tegye össze kis kezét, mert ritka szerencsés, és nem az ő nevelésén múlt!! Minden gyerek más!!!! De ha valaki mondjuk együtt/cicin altatott, és megbánta akkor vele őszintén beszélgess el és az ő véleményére adhatsz (de megint csak az időre figyelj, mert olyan ne pofázzon aki csk 1-2 hétig csinálta)


Szóval, nuygi!!! Ha nektek jó így akkor jól csinálod!!!

2019. jan. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Coffelia ***** válasza:
Nekem és a kisfiunknak a cicin elalvás a világ legkényelmesebb dolga. Ha elég nagy matracot vesztek neki, akkor onnantól, hogy nincs rácsos kiságy, fekve-fetrengve altathatsz, és csak elfordulsz és felálsz, ha elaludt, vagy alszol te is, ha kedved van. Megvártam, hogy lehessen vele beszélni, és amikor már nagyon untam az éjjeli cicizést, akkor megbeszéltem vele, hogy a cici fárqdt, és neki is aludnia kell éjszaka. Bejött! Most két és fél, cicizik, és utána ölelés, puszi, alvás, én meg megvárom, míg bealszik, majd kimegyek.
2019. febr. 1. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!