Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan altatjátok a babátokat?

Hogyan altatjátok a babátokat?

Figyelt kérdés

Kiváncsi vagyok, kinek mi a bevált módszere.

3 hónapos lányomat eddig éneklés + ringatassal altattuk, az elmúlt egy hétben viszont ez a módszer csődöt mondott...


2019. márc. 10. 09:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Ennyi idősen ugyanígy, aztán volt egy korszak mikor csak kendőben ment, aztán guggolva/ringatva (erre jó a gimnasztika labda is, csak az én fiam nem tolerálta ha ülök), aztán kényelmetlen lett a kézben altatás. Akkor vettem egy matracot és ott altattam úgy hogy melléfeküdtem, megette a tápszerét, cumi be ès több kevesebb forgolódással, nyűglődéssel elaludt. Ez a módszerünk tart most is, másfél éves.

Mindet ki kellett tapasztalni, mi válik be. Ő babakocsiban, autóban csak végkimerülten alszik el.

2019. márc. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A nagy mindig a szoptatásba aludt bele, kédőbb hintában, majd amikor az már veszélyes volt, mert ugrált benne, akkor megtanult az ágyában elaludni. Mese, zenélő játék, simi, puszi s elalszik. A kicsi az elejétől magától aludt el, eszik, büfi, leteszem és pici nézelődéd után elalszik. 😊
2019. márc. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A legkisebb fiam 4 honapos es az altatas modja nagyreszt tole fugg. Reggel mindig babakocsiban alszik, mert kb 2 orat uton vagyunk, annyira megszokta, hogy szinte egybol elalszik, amint elindulunk.

Otthon napkozben vagy a mellkasomon alszik el (van, hogy csak siman bufiztetes kozben eves utan, vagy ha nem eves utan van, akkor rafektetem a mellkasomra, eneklek neki halkan es ha valoban almos, akkor egy perc mulva mar alszik is).

De van, hogy nem talalja a helyet, ha magamra fektetem, nem nyugszik el, hanem forgatja a fejet es nyugtalan, pedig tudom, hogy almos.

Ilyenkor jon az, hogy berakom a kisagyba, betakarom, elindutom a korforgot es par percen belul elalszik. Van, hogy tepjes csendben, vagy, hogy nyoszorog (nem sir, csak dunnyog magaban).


Estenkent is vagy az van, hogy bufiztetes kozben bealszik rajtam es lerakom, vagy ha nem ehes, akkor mar furdes utan bealszik a kisagyban, mire elpakolok a furdoszobaban.


3. baba es en azt vettem eszre, hogy jo idoben kell eltalalni az altatast. Ha latom a jeleket, hogy almosodik, akkor viszem is fel aludni a szobajaba. Ha ez elhuzodik es nem viszem fel idoben, akkor mar nyugos lesz es sokkal nehezebben alszik el, almos, sir, de semmi sem jo neki. A nagyokkal is ez volt.

Egyebkent 3 honap kornyeken van egy fejlodesi ugras, hirtelen sokat javul a latsuk, erzekelesuk, ez tulterheli oket hirtelen, viszont elvezik is egyszerre es ettol felporognek picit. Ezert is alhat el a babad nehezebben.

Hozzaszoknak az uj helyzethez es ismet jobb lesz.

Viszont ha a mozgasfejlodes is beindul (forgas pl), akkor ismet elofordulhat egy nehezebben alvos idoszak.

2019. márc. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :-)

Én is figyelem a jeleket az alvasra, próbálom akkor azonnal altatni, de sokszor így sem sikerül és fel óra keserves sírás lesz belőle. Próbáltam ilyenkor már azt is, ha nem megy az alvás, játszunk tovább - de akkor később jön ugyanez a sírás... :-(

Cici ilyenkor sok esetben megnyugtatja, de nem mindig kell az sem. Cumit egyáltalán nem fogadja el, picinek még csak-csak, most már oklendezik meg fintorog tőle (több fajtát próbáltam)

2019. márc. 10. 10:15
 5/5 anonim ***** válasza:
Pont, mint az 1-es, kendoben, szoptatos fotelben/gimnasztikai labdan. Es erdemes figyelni, hogy nem csokkent-e az alvasigenye. Ebben az idoszakban pl. kimentem vele setalni kendoben, mig korabban rogton elaludt, ahogy kiertunk, ekkor mar 45 percet nezelidot, es csak utana aludt el seta kozben.
2019. márc. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!