Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Fél éves gyerekem iszonyatosan...

Fél éves gyerekem iszonyatosan rossz alvó az elejètől fogva. Mit tehetnék még? Ötlet?

Figyelt kérdés

Nappal jobb esetben 3*50 perc friss levegőn, ha megfeszülünk se tudjuk többször lerakni. Éjjel óránként ébred cicizni. Cumisüveget, cumit nem fogad el, alvórongyija van.

Nem sír, csak ébred és cicit kér. Hasa nem fáj, hozzátáplálást jól veszi, szeret enni. Foga még sehol, még csak bedurranva sincs vagy kifehéredve. Mozgásfejlődés megfelel korának. Esti rutin ugyanaz, ugyanakkor. Próbáltuk “alvástréningezni” apával, semmi eredménye, kell a cici. Sírni üvölteni nem fogom hagyni egy két percnél tovább, nem hiszek benne.

A neten fellelhető összes praktikát szerintem mind bevetettük, eredménye semmi.

Emellett viszont teljesen nyugodt kiegyensúlyozott vidám baba, csak aludni nem akar. Én meg dögrováson vagyok hogy nem alszok sose egybefüggően másfél órát,, főleg hogy nem egyke. Szóval minden értelmes tippet szívesen veszek, hátha valamelyik beválik.

/és nem akkor se cserélném másra, imàdom, és egyértelmű túléljük elmúlik, csak addig is könnyítenék, mert nem hiszem neki is jó ez a nem alvàs/


2019. márc. 21. 07:39
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
31%

Nem látom, hál istennek. Az én gyerekeim aludtak éjjel meg nappal is és 4 óránkent szoptattam első perctől kezdve. De te ettől etesd álló nap. Es ne aludjatok egy percet sem. En nem akadályozom meg. Csinald így.


De legyszi ne probáljatok meggyőzni hogy ez egészséges vagy normális dolog és csak nem a nagykönyv. Óránként etetni a 6 hónapost egész éjjel??? Nem hiszem el hohy ez szükséges. Az agynak is és az emésztőrendszernek is pihenesre van szüksége.


Tudja orvosod hogy rengeteget szoptatod nappal, éjjel meg órábként és azt mondta ez így tökéletesen rendven van?

2019. márc. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
73%
A szoptatás nem csak etetés. De mivel te nem válaszkészen nevelsz, ezekről a dolgokról nyilván nem sokat tudsz, úgyhogy kár is vitázni rajta.
2019. márc. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
21%
Nem láttam a labor eredményét, de eszerint csináltak laborvizsgálatot a táplálással kapcsokatosan? Hm. Az én gyerekeimnek ilyet sen kellett. Ha a tiednek kellett 6 hónaposan azért az sem a semmiért történt. Persze lehet ebben is csak kivételek vagyunk, mert nagykönyv írja ezt is, ok nélkül nem vizsgálgatnak gyereket es nem küldik diagnosztikai vizsgálatokra.
2019. márc. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:
Azért volt labor, mert tartósan sárga volt. Nem a kaja miatt 🤦‍♀️
2019. márc. 21. 09:49
 15/29 anonim ***** válasza:
100%
Akkora nullát fogok most kapni :) mi lenne ha abbahagynád a szoptatást és tápszert kapna éjjel? Szerintem jobban eltelíti. 6 hónap már megvolt szopibol.
2019. márc. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:
15: az otodik fajta tapszeren vagyunk tul, egyiket se fogadja el :( se cumisuveget. Itatopoharat is csak ugy ha nem kell szivnia, vagy sima pohar.de max vizzel
2019. márc. 21. 11:06
 17/29 anonim ***** válasza:
65%
Egy anyatejes baba nem feltetlen azert kel fol ejjel mert ehes, plane 6 honaposan. Az en lanyom 1 eves lesz megis nagyon rossz alvo ejszaka sokat szoptatom de nem a tej hanem a megnyugtatas miatt keri. Probaltam mit csinal akkor ha nem adok neki ejszaka, kifulladasig is kepes orditani, ezt persze nem hagytam. Probaltam enis a tapszert vacsorara adni neki. Szerintetek mi tortent? Kb szembe kopott vele h mi ez a szar, tehat valoszinu nem ehes. Lehet itt okoskodni h jajj az en gyerekem ataludta az ejszakakat de szuper anya vagyok, ettol a kerdezonek nem lesz jobb nem segitesz vele. Nem azert nem alussza at az ejszakat mert valamit rosszul csinalsz. Ilyen gyerek jutott nekunk. Tul kell veszelni. Az enyem 1 eves lesz sokat szenvedunk mi is az ejszakai ebredesekkel. Kitartast!
2019. márc. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
Szar ügy, mert az anyatej egészséges, de az anyát kicsinálja, hogy éjjel óránként akar szopival megnyugodni a gyerek, mi tápszereztünk, én keltettem fel 3 óránként amikor pici volt, 3 hónapos korától alszik este 8-tól reggel 8-ig, lehet ha tudtam volna szoptatni, ő is inkább szopizna alvás helyett.
2019. márc. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
0%

Én szoptattam 5,5 hónapig kizárólag, majd 25 hónapos koráig összeségében. Kezdetektől átaludták az ejszakát, hajnalban keltek, egyébkent 4 óránként szoptattam.

7-8 hónapos volt mikor mi is beleestünk ebbe hogy éjjel kellett szoptatni óránkent,orvos rákerdezett anyuka szoptat ejjel anyuka? Mondtam igen. Mondta tessék rendesen etetni napközben és éjjel nincs szoptatás. És igaza lett, aznap megetettem úgy ahogy mondta, egész éjjel aludt. Este 8-tol reggel 8-ig. Soha többet nem kelt éjszaka.


Ez nem az anyatejes táplalás meg szoptatás. Ez valami ősanyás dolog.

2019. márc. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:

3* eszik pürét/főzeléket, 2* gyümit, hat hós létére jelentős mennyiségeket. Mindegyikbe keverek tápszert jobb híján mivel amúgy nem issza meg. Ezen kívül minden alkalommal cicizik is ht után, és időről időre két étkezés között is cicizik. Nem mekivel etetem, korának megfelelően összeállított ételeket kapja ügyelve ch fehérje meg minden egyéb arányra. Ennèl többet hova adjak? Tömjem mint a libát amíg ordítva fuldoklik? Utáltassam meg vele evést csak hogy bebizonyitsuk nem emiatt ébred? Plusz akkor szegény újszülött korától éhezik hiszen ez azóta kitartó probléma. Nem is értem miért nem adtam akkor neki már csülökpörit két hetesen is. 💆‍♀️💆‍♀️💆‍♀️💆‍♀️

Még jóhogy az elsőszülöttem fényevő kisbaba kora óta mégis átaludta éjszakát hamar. Pedig semmit se nyomtunk máskènt.

2019. márc. 21. 11:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!