Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Fél éves gyerekem iszonyatosan...

Fél éves gyerekem iszonyatosan rossz alvó az elejètől fogva. Mit tehetnék még? Ötlet?

Figyelt kérdés

Nappal jobb esetben 3*50 perc friss levegőn, ha megfeszülünk se tudjuk többször lerakni. Éjjel óránként ébred cicizni. Cumisüveget, cumit nem fogad el, alvórongyija van.

Nem sír, csak ébred és cicit kér. Hasa nem fáj, hozzátáplálást jól veszi, szeret enni. Foga még sehol, még csak bedurranva sincs vagy kifehéredve. Mozgásfejlődés megfelel korának. Esti rutin ugyanaz, ugyanakkor. Próbáltuk “alvástréningezni” apával, semmi eredménye, kell a cici. Sírni üvölteni nem fogom hagyni egy két percnél tovább, nem hiszek benne.

A neten fellelhető összes praktikát szerintem mind bevetettük, eredménye semmi.

Emellett viszont teljesen nyugodt kiegyensúlyozott vidám baba, csak aludni nem akar. Én meg dögrováson vagyok hogy nem alszok sose egybefüggően másfél órát,, főleg hogy nem egyke. Szóval minden értelmes tippet szívesen veszek, hátha valamelyik beválik.

/és nem akkor se cserélném másra, imàdom, és egyértelmű túléljük elmúlik, csak addig is könnyítenék, mert nem hiszem neki is jó ez a nem alvàs/


2019. márc. 21. 07:39
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

8 hónapos korra kell kiváltani 2 étkezést. Itt olvastam volt aki 1,5 hónap alatt váltotta ki csak a tízórait.

6 hónapos korra egy anyatejjel táplált gyereknél kiváltottad gyakorlatilag az összes étkezést főzelékre+gyümire?

Még most kéne elkezdened almalét kóstoltani. Még tápszeres babáknál sem zajlik ilyen gyorsan a hozzátáplàlas. Tápszer minek? Jobb híján belekutyulod mindenbe? Minek? Pláne ha anyatejet is kap.

Hát tök fura. Mondjuk az anyatejed tuti nem tápláló, a főzeléket nem írtad milyen, ha nem te kutyulud hanem a legjobb minőségű üveges és 3 üveggel megeszik egy nap, annak azért elégnek kell lenni. Gyümölcsöt miért nem gabonával adod?

2019. márc. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
82%
Nincs olyan, hogy nem tápláló anyatej. Ez egy ezeréves régi tévhit, ami sajnos nagyon berögzült. Az anyatej mindig igazodik a baba igényeihez.
2019. márc. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:
Nem irtam hogy kiváltottam, csak hogy ennyiszer kap, és ahhoz képest nekik még 2-3 kanál kéne, ő többet eszeget. De cici a fő. Tápit azért rakok hogy ne dobjam ki. De ugorjunk már túl az éhesneméhesrn 😀
2019. márc. 21. 12:41
 24/29 anonim ***** válasza:

Szerintem sem az éhség a gond, hanem az hogy megterhelő a gyomrának, amit csinálsz. Én úgy tudom, akkor adhatsz neki másik étkezésre nem anyatejet, ha az előzőt kiváltottad. Tehát egyet kiváltasz, és elkezded a következőt. Nekem a doki azt mondta azt is olyan sorrendben, hogy tízórai, uzsonna, ebéd, reggeli, vacsora. Egy nap 5-6szor kell ennie. Ez az evések száma, nem a komfort szopi. Emellett persze megnyugtatására lehet cici, ha pl jön a foga. Tápszer nem kell, ha még mindig van tejes. Glutént érdemes elkezdeni bevezetni, gabona a gyümölcsökben, milumol gabonás pépek is nagyon jók.

Aztán lehet nem ez oldja meg, de nekem nagyon fura ahogy eteted. Az enyét és 6-8szor kelt kb 6 hós koráig, és nálunk most 7 hósan 2-3szor kel.

Nem kell megfogadni, ez csak egy vélemény...

2019. márc. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

Örülök a véleménynek, ha nem bántó. Védőnő tanácsára szedtük szét, mert egyszerre evett volna meg mennyiséget.

Éjszaka egyértelmű komfortszopi van, cuminak használja a cicim. Nem órákat van fent, csak óránként 5-10 perc komfort. Csak így nem pihenünk

2019. márc. 21. 13:20
 26/29 anonim ***** válasza:
49%
Lepjünk túl, de ahhoz képest hogy elvetetted ezt az ötletet élből, a vegére csak kiderül hogy beletrafáltam, tényleg összevissza eteted, követhetetlen mikor mit és mennyit eszik....megeted vele a kaját amit nem szeret csak azért hogy ne kelljen kidobni? Ahhoz képest hogy felháborodtál hogy nem fogod megutaltatni vele az evést. Eszedbe jutott egyszer is miközben tömöd bele a tápszert lehet nem véletlen nem eszi meg? Mert nem jó neki.
2019. márc. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 Coffelia ***** válasza:

Annak cáfolatára, hogy a gyakori szopi egyenes arányban vezet a baba emésztésének túlterhelésére, itt van egy korszerű felkészültségű ibclc szoptatási tanácsadó új posztja:

[link]

Kérdező, Rékát amúgy is bátran ajánlom, sok kérdésben tud valódi tudással megtámasztott választ adni, és megtudhatod tőle, milyen olyan korosztályos jelenségek vannak, amiken esetleg csak túl kell valahogy esni. Ilyen szokott lenni 6 hónaposan a növekedési ugrás, ami utána nemsokára belefut a szeparációs szorongásba, és mindkettőnek erős ellenszere a cluster-cicizés, amikor óriási időmennyiségeket is képesek tömbszerűen cicin lógni a babák. A szepaszorong, akkor őriz, a cici megnyugtatja, es ez igy természetes... m8nél többet kap belőled, annál rövidebb lesz ez az idő, fel kell tölteni az anyatankot éjjel is. Nekem 7 hónaposan kikerült a kiságybol, és jött 3 hónap szoros együttalvás, álmomban ciciztetés. 10 hónaposan megkapta a nagy matracát, amin már egyedül alszik azóta is. Persze már feljön hajnalban a nagyra hozzánk, de ez már egészen más.

2019. márc. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Ha segíteni nem is tudok, de nyugtasson meg, h az én 7,5 honaposom is mostanában hajnali kb 3-tól minden órában kel. És van, h már 6kor fent van és vissza se alszik. Ilyenkor a délelőtti alvas persze hamarabb van
2019. márc. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Nekem szoktak mondani, minél nagyobb lesz, kevesebbszer kel majd. Nálunk épp fordítva. 6 hós koráig 1,max 2xebredt, azóta kB 4x,de volt, h 5x is. Igaz neki nem annyira megy még a HT,sajnos.
2019. márc. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!