Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Túlaggódom, hogy nappal nem...

Túlaggódom, hogy nappal nem alszik az újszülöttem? Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

12 napos az újszülöttem. Eleinte csak tápszert és lefejt anyatejet kapott, mert nem tudtam szoptatni. Kb 1 hetes koráig semmi baj nem volt az alvással, sokat és mélyen aludt, hasa sem fájt. Utána sírósabb lett, szerintem hasfájástól. Pár napja pedig elkezdtem szoptatni (bár ugyanúgy kap továbbra is cumiból lefejt anyatejet és tápszert, mert csak a cici nem elég), és azóta csak cicin hajlandó elaludni. Amit megértek és alapvetően nem zavar, de ahogy leveszem a ciciről, nagyon könnyen felébred, sír, nem nyugszik meg, vissza kell vennem cicire, így se nekem nincs időm semmire, se ő nem alszik eleget. Kb 3 óránként eszik lefejt anyatejet/tápszert, de közben van, hogy végig ébren van és nyűglődik, vagy megszoptatom és azért van ébren. Utána vagy elalszik, vagy nem. De közben túletetni sem szeretném, hogy a szopizás mellé még pluszban kapja az anyatejet és a tápszert.

Este kicsit könnyebben elalszik, lerakjuk a kiságyába és egy kis altatás után alszik egy huzamban kb 2-2 órákat, de este szinte mindig csak cumisüvegből kap enni és ritkán szoptatom. (Ha csak szoptatnám, minimum 1 órán át szopizna és még utána is kérne enni, mert nem elég neki, amit belőlem ki tud szopizni, így inkább hogy ő is és én is aludni tudjunk, csak cumisüvegből etetem este.)

Attól tartok, hogy ennyi alvás nem elég neki, illetve az etetés részében sem vagyok biztos, hogy jól csinálom-e így.


Tudnátok tanácsokat adni?


2019. márc. 31. 15:13
 1/6 A kérdező kommentje:
Illetve azt se nagyon tudom megkülönböztezni, hogy hasfájás miatt sír-e, vagy cicire vágyik. Szopizás után ha elalszik, és megint felébred, megpróbálom megint mellre tenni, hogy megnyugodjon, vagy cumisüvegből enni adni neki, de emiatt is félek, hogy ha nem emiatt sír, akkor túletetem...
2019. márc. 31. 15:31
 2/6 anonim ***** válasza:
32%
Teljesen normális, hogy állandóan mellen van egy ekkora baba. Ha szoptatni akarsz, ne adj cumisüveget. Ha egész nap szopizik, egész nap szopizik. Élvezd ki ezt az időszakot. Soha többé ilyen luxusod nem lesz, hogy semmi más dolgod nincs, csak 1 gyereket babusgatni. Minden más megvár, kérj segítséget, az alvásról meg itt az ideje leszoknod. ;)
2019. márc. 31. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Coffelia ***** válasza:
39%

Gondolj arra, hogy az ekkora baba esetében a szopizás nem egyszerűen "etetés", hanem egy komplex igénykielégítés, ami nem mindig csak az evésért van, sőt...

Itt egy link, amiben a kedvenc laktációs tanácsadóm arról is ír, hogy pont a ritkább mellre helyezés az, ami miatt könnyebb a pocaknak megfájdulnia, mert akkor tolul fel a mellben a magasabb laktóztartalmú, vizesebb tej, ami a laktóz miatt máshogy terheli meg az emésztést, mint az a zsírosabb tej, amit a baba dolgoz ki a tejcsatornák hátsóbb faláról.

[link]

Ez meg egy másik link, amiben arról is szó van, hogy a szopizás gyakorlásának milyen komoly szerepe van a fej és a nyak izmainak megerősödésében.

[link]

Összegezve, hagyd az üveget, és fetrengjetek szopizgatva, ölelgetve, az első hat hetet kábé erre találta ki a természet, főleg első babánál.

2019. márc. 31. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
63%
És ha második baba lenne, akkor mit tanácsolnátok? Ha a nagyobb még otthon van? Nem trollkodok, tényleg érdekel ☺️
2019. márc. 31. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Coffelia ***** válasza:
100%
Akkor azt, hogy kösse magára, amikor valamit csinálnia kell :)
2019. márc. 31. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az még az egyszerűbb, ha a nagy otthon van. Befészkeled magad úgy, hogy a kicsi tudjon cicizni, közben a naggyal színezel, kirakózol, mesét olvasol. Érdekesebb sztori, ha már hozni-vinni kell a nagyobb testvér(eke)t. Akkor nyilván ordít a kicsi, amíg nem kap cicit. Vagy betömöd a száját cumival. Ha mázlid van, elfogadja.
2019. márc. 31. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!