Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mikor szűnik meg az éjszakai...

Mikor szűnik meg az éjszakai ébredezés - avagy mikor aludhatok ùjra a férjemmel?

Figyelt kérdés

Lányom 3 és fél éves. Éjjel 3x-4x ébred. Ha mellette vagyok, matat, megölel, megnyugszik és rögtön alszik vissza. Ha nem vagyok ott felébred teljesen és sìrni kezd.

Így mondhatni külön alszom a férjemtől lassan 2 éve (addig közénk vettem és együtt aludtunk hárman tovább, de elég keskeny a francia ágyunk, már nem tudjuk jól kialudni magunkat hárman benne)

Mivel mindketten dolgozunk, inkább a gyerekkel alszom sokszor, hogy ne hullaként ébredjek és menjek dolgozni reggelente.

Teljesen kész vagyok, mert veszik el az intimitás a házasságunkból. Hiányzik, hogy a férjemmel aludjak...na meg a többi.

Mitől ébredhet ennyit még mindig a gyerek? Akinek hasonló gondja volt, mikor nőtte ki, vagy hogy oldottátok meg? Amúgy kiegyensúlyozott jó gyerek, nem értem, miért ébredezik folyton.


2019. máj. 5. 19:27
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok gyerek fél éjjel, ez önmagában normális, csak ne tartson sokáig, és komolyan kell venni. Én még kamaszként is rettegtem a betörőktől pár hónapig, borzalmas érzés volt.
2019. máj. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
87%
1es vagyok, ha fél, en se hagynám magára a fiam. Remelem megoldódik nálatok a helyzet.
2019. máj. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a harmadik gyerekem 4 évesen aludta át először az éjszakát. A negyedik most 2,5 és még átlag 2x kel. Igaz ő a tesókkal alszik, de amikor megébred, átjön. Sokszor sir es nehezen tudom visszavinni. Közöttünk nem nagyon akar aludni.


Az intimitást este kell megoldani, amikor leraktad és kijöttél tőle. Gondolkm nem este 8kor fekszel te is aludni.Az első ébredéskor meg befekszel mellé.


En se vagyok a drasztikusság híve. Szépen kialakul. Nem fog érettségiig melletted aludni...


Kitartás!

2019. máj. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is félős voltam kicsiként, és anyum azt találta ki, hogy vette egy világító hajót, amire azt mondta, hogy az egy "védőhajó", minden bajtól megóv alvás közben, csak be kell kapcsolni. Én pedig gyerek fejjel persze elhittem. Rituálé volt a hajó bekapcsolása. Éjjel is ha megébredtem, csak néztem a fényét. Ha tudod, próbáld ki, valami régies kinézetű világító tárgy lenne a legjobb, mondhatnád, hogy téged is az óvott gyerekkorodban alvás közben.
2019. máj. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Majdnem 3 eves koraig mellettem aludt a nagyobbik gyerekem, tobbszor ebredt 6-8x, mint amennyiszer nem... Nalunk az lett a megoldas, hogy kulon agyat kapott a mienk melle tolva, es a ferjem altatja, es o kel hozza ejjel, igy csak 2-3x ebred, de hetente elofordul, hogy 1x, vagy egyszer sem. Ha en atveszem neha, abbol rendszerint az van, hogy tobbszor ebred, de azert mar van kivetel. Megnyugtatja mar szerintem a sajat agy, en nagyon ellene voltam a rongyinak, plussnek, minek neki anyaootlek, ha ott vagyok en, de aztan mar egyszeruen nem birtam, es azt mondtam, hogy addig keressuk a megoldast, ameddig nem tudom vegre en is kipihenni magam. 1 honapig keszitettuk fel a sajat agyara, amit mar nagyon vart, az elso esteken felengedtem magam melle, mikor meg en altattam, aztan atvette a ferjem, es azota, ha megis en alszom vele, akkoris altalaban ott marad vegig a helyen, es mindenki jobban alszik. Alhatnank a ferjemmel kint a nappaliban ketten, o meg bent, de akkor valakinek fel kellene kelni, igy csak odaszol beki ferjem, hogy itt vagyok, es a gyerek alszik. Az intimitassal nekunk mondjuk nincs gondunk, 8 korul elalszik a gyerek a haloban, a nappaliban meg van egyutt idonk 11-ig, altalaban addig nem szokott ebredni.
2019. máj. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Az esti zajokra esetleg megoldás lehet ha bekapcsolsz egy halk relax zenét.
2019. máj. 6. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Ajánlom az Aludj jól, gyermekem! c. könyvet, nekünk bevált, a fiam három kemény este után egyedül alszik el és nem ébred éjszaka. Előtte mi is jól elcsesztük... Egyébként az a kisebbik gond, hogy a férjeddel mi van - pedig az se kicsi - de ha kb 5 éves korig nem sikerül megtanítani a gyereket elaludni, akkor elég nagy a valószínűsége, hogy felnőttként is alvászavarai lesznek. Szóval én úgy gondolom, ha már kérdeztél, hogy nem csak magad miatt de miatta is muszáj lenne bevállalni néhány rázósabb éjszakát.
2019. máj. 6. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!