Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogy szoktassam rá a 4 hos...

Hogy szoktassam rá a 4 hos babámat a cumira hogy azzal aludjon el?

Figyelt kérdés
Cicizik a kislányom, viszont alváskor órákig szopik. És annyit hogy a végén már nyűgös lesz miatta. És csak cicivel alszik el. A ringatás csak ritkán jön be. Szeretném a cumira hangolni de attól meg öklendezik meg olyan furán gagyog
2019. máj. 22. 01:49
 1/9 anonim ***** válasza:
46%
Örülj neki, hogy nem cumizik, legalább nem kell leszoktatni róla. 😊
2019. máj. 22. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
14%

Orulj neki, hogy nem szereti a gumicumit.

Tanitsd meg az ujjat cumicni. Amikor fogdosni, maszni, jatszani kezd, automatikusan el fogja hagyni az ujjszopast, es nem kell majd "ellopta a cica a cumidat"-traumanak kitenni.

Raadasul, az ujjat felalomban is visszateszi a szajaba (ha akarja), a gumicumihoz minden egyes esetben neked kell felkelni megkeresni, akar a szoba tulso vegeben vagy az agy alatt.

2019. máj. 22. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
56%
Eleinte nekem se fogadta el, most mar igen. En nem akartam hogy az ujjat szopja, azt kesobb nem tudom elvenni tole. Van egy rossz élményem ovis koromból, tisztán emlekszem ra. Volt egy kislány, aki szopta az ujjat. Undorító volt a hüvelykujja, egyik gyerek se akarta megfogni a kezet sétánál. Ugyhogy en direkt a cumit választottam, es mikor megláttam hogy be be talál a fiam ujja a szájába rosszul lettem. De csak alváshoz használjuk, amugy nem adom oda neki, elvan nélküle egesz nap. A cici se jobb, ha majd rángatja a pólóját non stop mikor nagyobb lesz bárhol, barmi ha valami éri a gyereket. Nem tanulja meg feldolgozni a dolgokat. A baratnom gyereke 2 eves, es nagyon hülyén nez ki (szerintem), hogy nagy 2 eves gyerek 20 percenket tépi a pólóját, hogy 1 percre cumizgasson a mellen megnyugvásaként.
2019. máj. 22. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
41%

2

Ezt azért cáfolnám. Én még oviban is szóltam az ujjamat. Na nem annyira H gusztustalan legyen az ujjam mert csak alváshoz. Viszont mivel akkor is mikor jöttek a maradandó fogaimat, később fogszabályzó kellett. Sztem az kicsit drágább mint a cumi. A cumit meg legalább el lehet venni

2019. máj. 22. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
7 éves koromig szoptam az ujjam. Az ujjam formájának semmi baja, nem is hallottam még ilyenről. És nem volt szükségem fogszabalyzóra sem. A tej és később a maradandó fogak is ott, és úgy állnak ahogy kell.
2019. máj. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

5#

Igy van. Egeszseges gyerek "nem er ra" ujjat szopni, es nem eri az a trauma sem, hogy egyszercsak elveszik tole, mert magatol hagyja abba az ujjszopast.

Egeszseges gyerekrol beszelek, akinek a szulei es az egyeb felnottek nem terrorizaljak "majd elveszem tole", meg egyeb hasonlo modszerekkel a szerencsetlen kolykuket.

Ket gyerekem kozul egyik sem hasznalt sem gumicumit, sem fogszabalyzot.

2019. máj. 23. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Elmondanám hogy a szüleim nem bántottak soha és azon se erőszakoskodtak h ne szopizzam az ujjam. És ha alszik az a gyerek már hogy a viharba ne érne rá szopni az ujját. Én is mikor már nem akartam szopizni nélküle aludtam el és mégis úgy keltem fel h a számban volt. Vagy akkor én valami extrém fogyatékos lehetek.
2019. máj. 23. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Most akkor melyik a jobb megoldas ?

Ha cicizik akk az a nem jó mert "rángatja az anya pólóját"

Ha az ujjat szopja akkor csunya lesz az ujja meg a fogszabályzó stbstb , ha gumicumizik akkor ejjel ha kikopi akkor mindig tegyem a szájába.

Osszezavarodtam 😅

Valaki??

2019. máj. 25. 21:31
 9/9 anonim ***** válasza:
A cumit ha éjjel kiköpi és nem kel fel rá akkor nem kell vissza tenni. Ezt neked kell eldönteni mit akarsz. Mindennek van hátránya. A cicinek pl az is h akárhol is vagy nem alszik el nélküle ha azt szokta meg. Szépen félre kell vonulni ciciztetni. Ezen kívül sztem már mindent leírtak előttem
2019. máj. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!