Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Születésétől kezdve össze-viss...

Születésétől kezdve össze-vissza alszik a babák, ez baj?

Figyelt kérdés

Eleinte nagyon hasfájós volt, csak akkor aludt el mikor mar teljesen kikészült a nyűglődesbe és a sirasba. Majd kb egesz nap a babakocsiban altattam, ami tök jol bevalt. Most viszont hogy ilyen meleg van, nem birja benne. Az etetesekben mar kialakult a rend, 5x eszik és éjjel altalaban nem kell fel, csak hajnal 5-5.30 korul gy gyors kajcsira és visszalszik még 8-ig.

De az alvas az mas. Igazabol kezdetektol fogva akkor aludt el, amikor ő erezte, nem volt rendszer, hogy melyik eves utan aludt tobbet vagy kevesebbet. Mindig mashogy volt. Most is van, hogy összesen csak 2 órát alszik naponta, de előfordul az is, hogy 4-et. Masnak is van ilyen? (4,5 honapos most)



2019. jún. 13. 10:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez teljesen normális, hiszen emberek, nem gépek vagyunk. 😊 Ebben a hülye melegben amúgy se lehet rendesen aludni.
2019. jún. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!f😊 Neha felek hogy rossz rahagyni hogy akkor aludjon amikor akar, ugy ertem a kornyezetemben a nagyik szerint erőltetni kellene, de ha nem alszik épp vgy keveset ugysincs mit tenni?!🤷🏻‍♀️

A leirasomban elrontottam amúgy..az egesz igazabol a nappali alvasokra vonatkozott, csak pont kihagytam ezt a szót😅

2019. jún. 13. 11:39
 3/5 anonim ***** válasza:
Hidd el nekem, hogy ha az a gyerek nem akar aludni, ha megszakadsz sem fog :D nem is értem, hogy gondolják, hogy ezt erőltetni kéne. Nincs ezzel semmi gond, hagyd akkor aludni, amikor szeretne.
2019. jún. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Semmi gond, ne erőltess rá semmit, mert mindketten csak kinlodni fogtok. Aludjon, amikor álmos. Nálunk akkor alakult ki rendszer, mikor már csak egyszer aludt egy nap, ebéd után. De ezen miért idegeskedsz? A lényeg, hogy ti nyugiban legyetek. Ha brit raeroltetsz nyűgös lesz, sírni fog, attól meg még idegesebb leszel. A második kisfiam szintén 4.5 hónapos naponta 3-4-szer alszik fél - 1 órákat, össze vissza. De most ezért vagyunk itthon velük, ez az időszak erről szól. Majd alakítja magának :)
2019. jún. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Eleinte nekem is rosszul aludt nappal. Aztán elkezdtem figyelni a jeleket, amik alvás előtt voltak, és ő csak akkor szopizza az ujját ha fáradt. Délelőtt alszik 1 órát, délután kb 2-3 órát éjjel 12 órát, szóval 15-16 órát alazik egy nap az ugyanekkora kicsim. Délután mindig az ágyában alszik ez a rendszer nála, ez is véletlen alakult ki, mikor egyszer már annyira sirt mindenhol, bevittem és a szobájában bealudt.

Szóval úgy fix napirendünk nincs, annyi, hogy ez a 2 alvás megvan, de mienk a nap amugy.

2019. jún. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!