Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elvinnétek a néhány hetes...

Elvinnétek a néhány hetes babátokat strandra (kb.6-7 hetes) És a tűző déli napon bevinnétek a babát?

Figyelt kérdés
Tegnap strandon voltunk és az egyik ismerős anyuka a szinte újszülött babájával 1,5-2 órán át ücsörgött a napon.. Igaz, hogy volt a picin sapka, de mikor kérdeztem, miért nem az árnyékban van vele, csak a vállát rángatta. Szegény pici jót aludt, de én kicsit meglepődtem...
2010. júl. 11. 17:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Én nem vinnék strandra még ilyen pici babát.
2010. júl. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%

Jót aludt volna akárhol, mert még újszülött. Az anyja meg egy felelőtlen hülye.


Én még a 4 hónapos fiamat se viszem ekkora hőségben strandra. Mit élvezne benne?

2010. júl. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Én is így gondoltam. Hiába mondták többen is neki finoman, hogy talán nem igazán odavaló egy ekkora baba (felnőtt medence), ő csak hajtotta a magáét, hogy " Látjátok, milyen jót alszik!" meg, hogy "A pocakban is vízben volt.".. Ok, csak abban nem fürödtek 100-an és nem volt klóros :s Annyi felelőtlen ember van... Csak reménykedek, hogy nem kapott a baba napszúrást vagy nem égett le a kis vékony bőre.... :((((
2010. júl. 11. 18:17
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Elvinném strandra a picit - el is fogom, hamarosan megszületik, remélem a napokban - 6 hetes kora körül, mert kétéves testvérét sem szeretném a strandolás örömétől megfosztani. De ez nálam úgy nézne ki, hogy még a kétévest is csak délután 4 után szoktam strandra vinni, olyankor megyünk majd, a picivel én beülök valahová árnyékba, szundizhat a babakocsijában vagy kivisszük az utazóágyat és szúnyoghálóval letakarjuk. A nagy meg apájával pancsol a vízben. Vagy velem, és addig apa vigyáz a picire az árnyékban. Szerintem ez a max, amit ekkora babával meg lehet csinálni. Nem klóros strandvízbe vinni, pláne nem napra.
2010. júl. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Persze! Ahogy Te írod, az a normális! A nagynak se lehet hátránya a pici miatt, de egy felnőtt nő, egy anya ne a saját igényeit nézze, hanem a babáét...
2010. júl. 11. 18:59
 6/11 anonim ***** válasza:
6%

ln azt a sok hülyét nem értem, aki ki sem moccan a babával, mig az 5 hetes nem lesz...

hátra ül mellé az autóba és egész nap ajnározza, meg rátelepszik szegényre...

igenis szokja meg hogy alkalmazkodnia kell a felnőttek, nagy tesók ritmusához...

2010. júl. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Moccanj ki, menj vele, de ne a 35 fokban vidd ki a tűző napra ( extrém magas uvB mellett)... ja és ha lehet ne a csupa klór vízbe vidd be. Én se ültem otthon a gyerekeimmel, de azért azt tudtam, hogy hová lehet vinni egy kisbabát és hová nem... Nem kell otthon ülni, csak az agyadat használni.
2010. júl. 11. 19:40
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

az enyém 6 hónapos, 2 hete voltam vele először a Balatonon. én a természetes vizeket előnyben részesítem, főleg, hogy 10 km-re lakunk a tótól:) egy jó nagy fa alatt telepedtünk le, vittem babakocsit, abban jót aludt a babám, aztán fogtam a kezembe és úgy vittem be a vízbe, nagyon tetszett neki, főleg a sok-sok színes matrac! természetesen jó vastagon lekentem naptejjel és adtam rá sapit is. kutya baja nem lett, csak egy kicsit szebb színe:)

viszont az ilyen hülyéket én sem értem. tegye a babát árnyékba és üljön le tőle 2 méterre a napra, ha már annyira bőrrákot akar...persze nem kell burokban nevelni őket, de azért ez már nem játék!

2010. júl. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Egyértelműen nem vittem volna be ilyen körülmények mellett,tekintve a baba életkorát,a nagy hőséget,a klóros,számára még veszélyesnek mondható vizet.Nézd,sajna nem tért jobb belátásra az anyuka és csak reménykedhet,hogy nem lesz baja a kicsinek.

Ne hasonlítsunk egy nagyobb babát,kisgyermeket egy újszülött csecsemőhöz!Kell a baci,persze,de csak módjával!Nem is értem,hogyan lehet ilyen felelőtlen az anyuka. :O

2010. júl. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem is vita kérdése. Egyértelmű, hogy egy kisbabának nem tűző napon és klóros, felnőttek által fertőzött vízben a helye! Ettől még ki lehet mozdulni vele, de megfelelő óvintézkedésekkel (nyáron 11-15 óra között ne nagyon, árnyékban, bekenve, védőruházattal, és esetleg természetes vízbe). Ez nem túlzó féltés, az ő bőrük, immunrendszerük még nincs felkészülve erre. Hogy a baba is tanuljon meg alkalmazkodni? Való igaz - mondjuk a napi bioritmusban, de az egészségével játszani felelőtlenség!
2010. júl. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!