Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elvinnétek Balatonra ha...

Elvinnétek Balatonra ha Pesten laktok egy napra 4-5 hónapos babátokat?

Figyelt kérdés

Korábban feltettem egy kérdést, hogy 4-5 hónaposan el lehet-e vinni a babákat strandra, s a válaszok azok voltak, hogy természetes vizekhez érdemesebb vinni Őket, mert az egészségesebb. S sokan írták, hogy elvitték a babáikat, de azt nem, hogy mennyi időre. De mikor kérdeztem, hogy hogyan viselték a babák, válaszok nem érkeztek, s arra sem, hogy egy napos utat mennyire bírna.


Van itt olyan anyuka, aki egy napra vitte csak el?

Nem nagyon merek belevágni, de nagyon szeretnék már víz közelbe menni, s tuti a babám is élvezné.

De egy napot soknak tartok neki. Vonattal tudnánk menni, s délután jönnénk, de ezt így soknak tartom. Hiába mondják sokan, hogy babáik élvezték, csak azt nem írták, hogy hány napra mentek. Mert ha hetekre az más, de mi anyagilag nem tehetjük meg, hogy több napra menjünk.

S a szoptatás kérdését sem tudom, mert mikor írtam, hogy ott hogyan tudnám megszoptatni, s akik vonattal mentek, felfértek-e a vonatra babakocsival. Annyit írtak, menjünk kabinosba, ott meg tudom szoptatni. Eddig 3 éveminden évben, kivéve terhesen, voltunk a balcsin, s mindig mi is alig fértünk fel a vonatra, nem hogy babakocsival, s kabinos fülkék nem is voltak.

Gy.orvost kérdeztük, Ő is azt mondta, amire én gondolok, hogy ilyen kisbabának sok lenne az út. Viszont a strandot sem ajánlotta. Annyit mondott, hogy a balaton lenne jobb, de nem egy napra.

S a szívbetegsége miatt a fertőzés veszélye miatt vigyázni kell rá, ami a strandon nagyobb.


2011. máj. 25. 23:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Én ennyi idősen nem vittem volna. Majdnem 7 hónaposan vittem először Balatonhoz, akkor négy napra, az nagyon jó volt. De kisebb korában még túl gyakran szopizott ahhoz, hogy kényelmesen megoldható lett volna.
2011. máj. 25. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Természetesen ez a Te döntésed,Te ismered a babádat.Én mint Balaton parton élő,nem vittem ki,nem mertem kivinni a babámat a strandra,pedig igen csak melegek voltak már akkor.Kivéve a sétálást,amikor először strandoltunk vele,akkor volt 11 hónapos.
2011. máj. 25. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Ha vonattal tudtok csak utazni, akkor én kihagynám a helyedben idén nyáron.:( Szerintem is sok lenne neki, főleg, hogy szoptatod, és tényleg elég nehézkes így megoldani. Sajnos összességében több a macera az egy nap miatt, mint az élvezetes része. Én azt gondolom, nem ér ennyit. De természetesen ezt neked kell tudnod leginkább. Nincs közelebb valamilyen természetes víz?
2011. máj. 26. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Menjetek a Velencei tóhoz. Közelebb is van, és ugyanolyan szép strandok vannak. Én indulás előtt szemrebbenés nélkül megszoptatnám a vonatra várva a pályaudvaron is, egy padon, hordozókendőben. Akinek nem tetszik, forduljon el. A vonat utat így kibírja. Ha kendőd van, babakocsi nem is kell feltétlen, a szükséges cuccokat hátizsákban is magaddal tudod vinni.

Mindenképp vigyél neki úszópelust, naptejet, meg lázmérőt-lázcsillapítót.

2011. máj. 26. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem ugyan még nincs gyerekem, túl fiatal vagyok hozzá, de a családban két kicsi is van, igaz ők már nagyobbak mint a tiéd, az egyik lassan 2éves, a másik 4. Épp ezért van egy kis belátásom az ilyen dolgokba. Szerintem egy napra semmiképp ne vidd, ugyanis egy 4-5hónapos gyermeknek még sok pihenésre van szüksége, de szerintem ezt te is tudod. Az célszerűbb lenne, ha inkább keresnétek egy jó szállást, amilyent szeretnétek, mondjuk olyan helyen ahol már jártatok, hisz írtad, hogy 3év alatt mindig voltatok Balatonon, kivéve a terhesség alatt, ott pedig eltöltenétek egy kellemes hossz hétvégét, vagy amennyi időt akár egy hetet is, vagy amennyi jól esik. Sokkal humánusabb megoldás egy kisbabával, főleg, mert csak vonattal tudtok menni. Ha autóval meg lehetne oldani a közlekedést akkor nem lenne nagy gond, mert abban jobban tud aludni a kicsi, mint a vonatban. De mindez csak az én véleményem, a döntést igazából neked kell meghoznod.

Remélem jól fogsz dönteni.

Sok boldogságot a kicsihez! :)

2011. máj. 26. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
egy napra vonattal nem vállalnám be én se, túl fárasztó ez még a picurnak :(
2011. máj. 26. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Nem tudtok kocsival lemenni valakivel?Mert akkor meg tudnád szoptatni az autóban is.Én tavaly szültem májusban,júliusban lementünk abádszalókra.Semmi gond nem volt,vittük a babakocsit,nagyon szépen aludt benne,letakartam tudott pihenni,ha fent volt,akkor árnyékban volt velünk.A vizbe nem vittük be.Augusztusban a balcsira vittük,3 napra,ott se vittem be a vizbe.Szerintem ha meg tudod oldani,hogy ne vonattal menjetek,akkor lemehettek,babakocsiban tud aludni.
2011. máj. 26. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Ilyen pici baba meg se érzi a vonatozást, semmi gondja nem lesz vele. Szoptatni bárhol lehet, ezért is szerettem pici babóval utazni, mert sose volt arra gondom, hogy mit adjak neki enni, vagy hol, hogyan melegítem meg a kajáját, stb. Egy textilpelust szoktam a vállamra teríteni, az mindent eltakar, alatta szuperul tud a babóka szopizni.

Ja, és a fiam csak 4 hetes volt, amikor a Balatonnál nyaraltunk. :-) Igaz, őt akkor még nem vittem a vízbe. 5 hósan már simán vinném. :-) Ráadásul nem csak természetes víznél voltunk, hanem strandon is már 4 hónapossal - a babaúszásra sok picurt hordanak, az is strandon van - még sose lett baja egyik gyerekemnek sem.

Amikor a nagyobbom volt 5 hós, tél volt, uszodába jártunk, mondjuk neki vittük a kiskádját, mert nálunk az uszoda vize elég hideg, a zuhanyozóból megtöltöttük a kiskádat meleg vízzel, abban pancsolt, mi meg felváltva úsztunk a párommal.

Mindenre van megoldás és a gyerekek nagyon jól alkalmazkodnak, nem szokott gond lenni. Sőt, minél korábban szoktatod hozzá, hogy mentek ide-oda, annál problémamentesebb.

2011. máj. 26. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Vonattal semmi képpen!

Tavaly előtt nyáron (akkor már terhes voltam) vonattal kellett lemennem a Déliből Siófokra, mert nem engedtek el szabira, mikor a társaság többi tagja autóval elindult. Ez júliusban volt, dögmeleg volt kint, a vonaton még melegebb. Akkor megfogadtam, hogy soha többet vonattal! Ha nem tudok kocsival menni, akkor inkább nem is megyek. Ennek a tortúrának biztos nem tennék ki egy ilyen pici babát!

De még majdnem hogy kocsival is megfontolandó, főleg ha hétvégén akarsz menni, mert ugye ilyen időkben az M7 kész káosz. Nem biztos hogy ilyen picike élvezné órák hosszat a dugóban csücsülni.

2011. máj. 26. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

8:24 vagyok


Azt még elfelejtettem írni, hogy tömeg volt a vonaton. Többen álltak is...

2011. máj. 26. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!