Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor lesz újra egy kis...

Mikor lesz újra egy kis szabadidőm?

Figyelt kérdés

Kisfiam 15 hónapos. Egész nap szórakoztatni kell, gyakorlatilag semmit nem tudok csinálni egy nap, csak vele foglalkozni.

Ha oviba megy, akkor lesz idom, de azelőtt ne is remenykedjek?

Aludni nappal kb 3/4 órát alszik, azt is úgy hogy ott ülök fel órát mert nem tudok kimenni mert felébred.

Úgy erzem az életem totál semmiből áll, több mint egy éve nem olvastam egy könyvet se, nem néztem filmet, barátnőimmel nem tudok találkozni, nincs semmi hobbim.

Nagyon szeretem a kisfiam, de kezdek bedilizni ettől..


2019. júl. 26. 04:04
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
41%
Majd ha betölti a 18-at. Onnantól kezdve önálló felnőtt.
2019. júl. 26. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
31%
Ameddig alszik olvashatsz
2019. júl. 26. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
78%

Ha valaki átveszi. Apa-tesód-nagyszülő.

Ha nincs segítséged, még sok év.

2019. júl. 26. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyire keveset alszik, akkor éjszaka pótolja, nem? Az én gyerekem pl 8:30 körül ébred, én 6kor, előtte van időm. Aztán este amikor hazajön az apja, azonnal átveszi tőlem és akkor megint, amikor letette aludni onnantól meg közös idő a férjemmel, 1-2 óra.


Ezen kívül nálunk teljesen természetes (és őszintén nem értem azt ahol nem lehet ennyit se a férfira bízni), hogy hétvégenként délután vagy délelőtt fogom magam és lelépek, viszlát, anyának én-idő van. Nem bevásárlás nem egyéb kötelező teendő, hanem amit csinálni akarok. Voltam kávézóban, moziban, shoppingolni, edzeni, olvasni, fodrásznál, barátnőzni.. Ha anyám pasija nem lenne egy f* akkor pedig náluk is szívesen hagynám, komplett randi napokat lehetne szervezni.


De mivel nem hagyhatom, heti 2 napon bölcsis lesz szeptembertől. Emiatt egy másodperc bűntudatom sincsen, mert az ő érdeke is, hogy egykeként mihamarabb más gyerekek közé kerüljön, hogy a szülei kiegyensúlyozottak maradjanak és hogy tudjak foglalkozni a vállalkozásommal.

2019. júl. 26. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
73%

Nekem a 13 hósom azért vannak olyan napok amikor eljátszik picit magában.



Amikor főzök a háttérben szokott film menni a konyhában, úgy, hogy ne lássa a képernyőt a pici ( táblagép)


Olvasás, alvásidőben, ha előtte való napokban kitakarítottam.



Szoktasd le arról, hogy ott kell legyél, amikor alszik.


Nem egyszerű, az eleje pedig különösen nem

Az.

Kitartás nagyon kell hozzá.


Lányom az ágyunkba akart átszokni, majdnem sikerrel, pedig szépen aludt előtte aaját kiságyban. Úgyhogy tudom miről beszélek.


( egyikünk sem pihent jól, ha ott aludt. Férjem és én is zombik voltunk, a poci meg ugyancsak 15 percenként megébredt)



De igazán szabadidőd,akkor lesz, ha valakire rá mered bízni ( anyu-apu, férj, tesó , bébiszitter..) akkor.


Mi most kezdjük szoktatni, hogy anyukám időnként pár órára elviszi ( szoptatom, tehát tényleg szoktatás csak)

19 hónaposan már tesó is lesz, szóval muszáj szoknia, hogy nem csak én vagyok.



Könyvet amúgy az esti alvás után szoktam olvasni, minden hónapban 2-t ( könyvtárból veszem

Ki, ezért tudom ennyire))

2019. júl. 26. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
87%
Egyetértek a 4essel. Bölcsi és férj. Nekem a kezdetektől adott a férjem eleinte havi egy estét, ami csak az enyém, kb a gyerek egy éves korától heti egyet. Akkor ők ketten buliznak otthon, és ez nekik is jó. Meg visszamentem dolgozni, ami sokat javított az önbecsülésemen, hangulatomon.
2019. júl. 26. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Segitsegunk nincs sajnos, az én szüleimre nem tudjuk bízni őket, a párom szülei nagyon messze laknak.

Párom hétvégén szokott kettesben lenni vele, amíg én bevasarolok vagy más ügyet intezek, de meg fogom vele beszélni, hogy had menjek el barátnővel találkozni.

Nappal annyira keveset alszik már, hogy abban az időben semminek nem tudok nekiállni. Közben is felriad egyszer és ott kell ülni mellette.

Este is sok idő mire elalszik és ki tudok jönni tőle. Reggel szinten nem alszik sokáig, ébred éjjel is, akkor is ülök egy órát ott és mindig hajnali 5:15 körül kel :/

Ha otthagyom csak úgy simán a kisagyban, rögtön üvölteni kezd és nem hagyja abba..nem tudom hogy szoktathatnam önálló alvasra.

2019. júl. 26. 07:22
 8/20 anonim ***** válasza:
87%
Sosem értettem ezt a dolgot, hogy a gyereket egész nap szórakoztatni kell. A családi légkör nem egy cirkusz, ahol azért van gyerek mert szórakoznia kell egész nap. Meg kell tanulnia egyedül, önállóan játszani, tudnia kell, hogy anyának vannak más dolgai is. Szépen fokozatosan kell rászoktani. Nyilván nem lesz könnyű, de kitartással és türelemmel menni fog.
2019. júl. 26. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire kellemetlen, inkább írasd be bölcsibe,ne várj az oviig. Nekem a párom jófej, mert ha hazajön, akkor sokat segít. A gyereket nem kell egész nap szórakoztatni, ilyen korban már tudnak egyedül játszani.
2019. júl. 26. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
67%
Amikor ott ülsz mellete, miért nem olvasol? Egyébként meg eg ekkora gyereknek el kell lennie egyedül is. Nekem egy másfél és egy fél éves van, de simán tudok pihenni, sütit sütni, olvasni, hímezni, bármit, amit szeretnék. Kell egy jó napirend és meg kell értenie a gyerekeknek, hogy ha épp főzök, akkor tudok énekelni és mondókázni, de mást nem. Hogy néha várni kell kicsit. Hogy lehet egyedül, és lassan egymással is játszani.
2019. júl. 26. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!