Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mikor adtátok bölcsibe a...

Ti mikor adtátok bölcsibe a gyermeketeket?

Figyelt kérdés
Áprilisban volt egy éves. Szeptembertől mehetne. Viszont lelkiis.eretfurdalásom van mert a 2 nagyobbat sem adtam be. De most jól jönne a plusz fizetés. Majdnem 1,5 éves lenne. Ti hogy viseltétek azt az időszakot? Babátok hogy viselte?
2019. júl. 26. 15:40
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
13%

"Viszont lelkiis.eretfurdalásom van mert a 2 nagyobbat sem adtam be. "

Szerintem ne szúrj ki a gyerekeddel pénzért cserébe.

2019. júl. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Igazából jobban kijönnénk plusz fizetésből. Lenne helye az biztos. Meg ez egy kis bölcsi jó helyen lenne
2019. júl. 26. 15:46
 3/25 anonim ***** válasza:
66%
A bölcsi nem kiszúrás a gyerekkel. Általában jól érzik ott magukat. Ne legyen lelkifurdalásod, amiért beadod. Gondolom a nagyobbak ovisak lesznek.
2019. júl. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
57%
9 hónapos volt, minden percét imádta, igazi szociális, jól alkalmazkodó, talpraesett gyerek lett belőle. Sokan megköveznek érte, de nem zavar, újra ugyanígy csinálnám. És a közhiedelemmel ellentétben a kötődés is ugyanúgy kialakult, mint a nem bölcsiseknél. Tőlunk nyugatr szintén korán kerülnek közösségbe a gyerekek, mégsincs semmi bajuk.
2019. júl. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
59%

4es, ne haragudj de elképzelem ahogy a 9 hósod az első bölcsis nap után közli hogy már az első perctől imádja. Ha ez nem így volt, erős túlzás hogy minden percét imádta a gyereked.


A bölcsi nem jó dolog, szükséges rossz azoknak a gyerekeknek akiknek a szüleinek a létfenntartásért kell dolgozni.

2019. júl. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

A nagy pont akkor töltötte a kettőt, mikor bölcsibe ment. Nem volt gond egyáltalán, szeretett járni, a beszokatás is gyorsan ment.

A kicsit is be fogom íratni jövő szeptemberre, ő akkor lesz 2 év 3 hónapos. Bízom benne, hogy vele is úgy lesz mint a tesójával.

2019. júl. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
74%
Még nem voltam 2 éves, amikor anyukám bölcsibe adott. Azt mondta, hogy az első hét kemény volt, utána megszerettem. És így az óvodai beszoktatást is "megúsztuk". Az oviban könnyebben szereztem barátokat, mint azok akik nem jártak bölcsibe (ezt az óvónők mondták).
2019. júl. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem meg vannak előnyei és hátrányai is a bölcsinek. Minden szülőnek más erről a véleménye, és mindkettőt tiszteletben kellene tartani, nem lepontozni, akinek más a véleménye.

Egyrészt: nem minden szülőnek adatik meg, hogy minimum fél milkát hozzon haza apa, így be kell állnia anyunak is a csatasorba. A bölcsiben pedig előbb tanul meg leszakadni, szocializálódni a gyerek. Én is voltam egy évig bölcsis, és semmi hátrányát nem láttam utólag se a szüleim, sem én.

Másrészt: Akinek nem telik arra, hogy otthon maradjon pár évig a gyerekkel, az ne vállaljon úgy gyereket, hogy már a szülés után azon kelljen kattognia a párnak, hogy nem lesz elég a pénz, mikor tud anyuka visszamenni dolgozni.

Mindenkinek a saját szuverén joga, hogy hogyan dönt, én egyik oldalt sem pártolom és nem gondolnám, hogy kritikus idegeneknek joga van eldönteni, hogy mit csinálok a gyerekemmel.

2019. júl. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
59%
A bölcsi szükséges jó. A szociális fejlődés első állomása. Fiam 21 hónaposan mehetett csak, mert akkor nyílt csak meg a bölcsi ( fél év csúszássa)
2019. júl. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
56%

5!


Ha valaki ismeri a saját gyerekét, akkor latja rajta, hohy jól érti e magát. Plusz a gondozó nő is beszámol a napjáról.


Az én gyerekem 14 hónaposan ment

2019. júl. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!