Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10,5 hónapos kisfiam van....

Amrein Tünde kérdése:

10,5 hónapos kisfiam van. Éjszaka óránként felkel, hogy cicizen. Hogyan tudnám erről leszoktatni? Nem fogad el semmilyen folyadékot inni csak anyatejet.

Figyelt kérdés
2010. nov. 4. 19:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Biztos fogsz kapni olyan tanácsokat,hogy szoktasd le,hagyd sirni,majd megunja,Aludj jól,gyermekem,stb...

Én csak annyit tudok neked mondani,hogy én babám is ilyen,vagy,hogy csak 2x ébred,van,hogy szinte 10 percenként. Csak cicin alszik vissza,én megadom neki,nincs szivem megvonni tőle. Már 16 hónapos,még mindig tart az éjszakai cici,de én úgy vagyok vele,hogy majd elhagyja magától. Folyamatosan jön a foga,nagyon zavarhatja,nem tehet róla. Ez van. Szerintem nem fogod tudni úgy leszoktatni,hogy ne legyen sirás belőle. De a te döntésed,hogy megvonod-e tőle.

2010. nov. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ez biztos nehéz döntés lesz, de valójában már nincs akkora jelentősége a szoptatsának ekkora korban. Ha téged zavar akkor határozd el, hogy befejezed a szoptatást és biztos jó pár sírásos éjszaka lesz, de végre majd te is pihenhetsz! Valahol a lelked mélyén magaddal is le kéne tisztázni, hogy meddig akarod még szoptatni! Én terhesen eldöntöttem, hogy legalább 6 hónapos koráig szeretném szoptatni és nagyon örülnék ha addig lenne tejem. Sikerült a 7. hónap végéig szoptatnom és ebben az utolsó hónapban, ő szép fokozatosan hagyta el a mellemet. Szmoszédom 1 éves koráig szoptatta a lányát, mert hogy éjjel csak ezzel alszik vissza és ezer kifogás, aztán egyszer csak elege lett és 6 nap alatt a babája megtanult egyedül aludni a szobájában és szopizni sem kelt fel. Érdekes azóta elfogadja a cumisüveget, a gyerektejet, meg többet is iszik más folyadékból. A gyerekek nem hülyék tudják, hogyan ragasszák magukhoz az anyjukat :-) Neked kell elhatároznod magad! Éjszaka aludni kell és nappal legyen szopi még! Aztán lehet jön a foga és akkor meg tényelg szüksége van rád. Az én lányomnak is 10 hónaposan kezdtek el kibújni a rágófogai alul, sokat ringatom esténként ha felébred, de csak pár perc és alszik. Ha lenne tejem akkor szoptatnám hogy megnyugodjon. Sajnos 6 hétbe telt mire áttört a foga.. legyél kitartó ha fogzás miatt ébred, ha meg csak szorakozásból akkor meg határozd el magad, hogy leszoktatod a ciciről.
2010. nov. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
9 hósan ha velem alszik,akkor ő is 2-3 óránként szopizik,de ha az apjával alszik,akkor leszokja és kevesebbszer ébred.
2010. nov. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nálam akkor csinálta, amikor éhes volt és érdekes módon az ebédet kellett lecserélni. Addig házi kosztot kapott, én főztem, és akkor váltottunk bébiételre (méghozzá nagy üveges 12 hónapos kortól ajánlottra vagy 11 hónapos- mindegy nem kisüvegesre), és attól kezdve átaludta az éjszakát. Na persze ez sem volt jobb, mert párommal ott ültünk a kiságy felett egész éjjel, mikor fog már felébredni, de utána már nem ébredt fel.

Úgyhogy én azt tanácsolnám, nézd végig mit eszik és valamelyik főétkezést lehet cserélni kell valami táplálóbbra. A szomszédom este is egy üveg bébiételt adott neki és akkor szűnt ez meg.

2010. nov. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

1. vagyok:

Amit az utolsó irt nem minden esetben igaz! Saját tapasztalat,hogy akkor is ébred éjjel a babám,ha este teleette magát! Ez tévhit,hogy ha este teleetetjük,akkor átalussza az éjszakát! Attól is nyugtalanul alszanak,ha túlságosan tele van a hasuk.

2010. nov. 5. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
nem este DÉLBEN!!!!!, délben váltottam kaját, este ugyanazt kapta. OLvasd el még egyszer. És nem tévhit, mert azóta az enyém átalussza az éjszakát. Persze logikusan ez akkor megoldás, ha éhes és azért kel fel.
2010. nov. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Próbáltam már hogy hagyom sírni. De ő nagyon kitartó volt és nem alszik el hanem jobban be hergeli magát. Ilyenkor meg kijön amit előtte evett. Ezt nagyon ki használja, mivel tudja hogy nem fogom síratni sokáig. Úgy hogy remélem hogy hamarosan elhagya ezt a szokását. Eddig már 8 fogunk kijött, valószínű hogy most is fog kibújni mivel mindent megrág.
2010. nov. 5. 11:32
 8/11 anonim ***** válasza:
43%
Én a szomszédodról irtam,hogy ESTE adott ételt a babának!
2010. nov. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Semmiképpen ne hagyd sírni. Pár év múlva meglátod, milyen örömmel fogsz arra gondolni, hogy sokáig szoptattad. Az én kisfiam most 13 hónapos, ő is felkel még 1-2-szer éjjel és szopizik, de nem sajnálom, hiszen ő szeret szopizni és pedig imádom Őt szoptatni. Ki fogja nőni a tied is a sűrű felkelést, az enyém is 2 óránként volt fent egészen 8 hónapos koráig. Örülj ezeknek a pillanatoknak, meglátod, milyen hamar elmúlik ez a gyönyörű időszak.
2010. nov. 6. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Zsöff85 ***** válasza:
2-es, és utána mit adtál neki 1 éves koráig, tápszert? Az csodálatos.......
2017. márc. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!