Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem köti le semmi?

Miért nem köti le semmi?

Figyelt kérdés
Sziasztok ! Két gyermek édesanyja vagyok.Nagyobbik lányom 2éves,a kisebbik lányom 9hónaposak.A nagylányomat egyszeruen nem köti le semmi.Nem szeret babázni,nem szeret rajzolni,nem szeret semmit se csinálni.Kint a kertbe nem engedem meg,hogy egyedül boklásszon,így ebéd előtt és délutáni alvás után vagyunk kint.De ha kint vagyunk be akar menni,ha bent vagyunk ki akar jönni.A kicsi ugyan ez elunja magát 3perc alatt,de vele szemben az életkora miatt vagyok elnézőbb.Nem gondoltam a nagylányt bölcsibe adni,mivel itthon vagyok a kicsivel.Lehet bölcsi segítség lenne??
2019. júl. 29. 14:27
 1/6 anonim ***** válasza:
67%

Mert nem kötöd le. Nem magát kéne lekötnie. Még egy 3 évestől sem elvárt, hogy 5-10 percnél tovább magát szórakoztassa.

Akkor se ha vannak olyan gyerekek, akik jól elvannak egyedül.

2019. júl. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Dehogyis nem lekötöm.Együtt megyünk boltba,együtt játszani,játszóterezni,együtt mosok,főzök,takarítok velük.Amúgy mind két gyerekem nagyon hamar megtanult mindent,3évesem foly.beszél
2019. júl. 29. 14:41
 3/6 anonim ***** válasza:
93%

Túl sokat vársz el, már ahogy írsz hogy "nagylány","nagylányom"..

Ő nem nagylány ő egy totyogó, attól hogy sorra potyogtatsz nem várhatod el egy 2 évestől hogy önálló legyen csak mert ott a kistesó és vele elnéző vagy.

Persze passzold le a bölcsibe, nálad ilyen instant testvérféltékenység recept van, jól használod.

Nem lenne segítség, az lenne segítség ha a 2 évessel is a korának megfelőlen bánnál, majd egy 10 év múlva visszatekintesz rájössz hogy ő milyen kicsi volt még, és milyen irreleváns elvárásaid vannak felé.

2019. júl. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Milyen 3 éves? Eddig még 2 volt.
2019. júl. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó kommentelő lehet itt vitába szállni egymással,de nem teszem meg.Te a nagyobbik gyermekedet hogy nevezed,ha nem úgy hogy nagyobbik...na mindegy.Mint írtam itthon van velem,nem azért íratnám bölcsödébe,hogy itthon tespedjek
2019. júl. 29. 15:13
 6/6 anonim ***** válasza:
Nézd meg az Anya taníts engem c. könyvet! Életkorának megfelelő játékok vannak benne, lehet belőle mazsolázni!
2019. júl. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!