Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy reagál a férjetek ha a...

Hogy reagál a férjetek ha a kisgyermeketekkel baleset töténik az ő jelenlétében? Pl elesik kicsit megsérül stb, bővebben lent.

Figyelt kérdés
én kiakadtam a viselkedésén, tegnap este a kislányunk aki 15 hónapos és probálkozik az egyedül járással, ágymellett simán megy és 2 métert is szépen a szék-ágy között megtesz,elesett és beütötte a fejét az ágyba,kicsit bedagadt a szemöldökénél és a szeme alatt meghorzsolta fél cm részen. azért történt mert én ültem az ágyon a kicsim meg az ágy előtt állt és teát kért, én meg biztattam menjen oda érte a fotelhez, ő el is indut de valamiért megfordult és el esett és sajnos beütötte a fr.ágy szivacsos-és fa részébe a kisfejét. hát ne tudjátok meg mit kaptam, azonnal felkaptam a gyereket és vittem a fürdőbe hidegvizet tenni rá, a férjem meg üvöltött velem mint egy őrült agyerek meg mégjobban orditott hogy szemét vagyok hogy biztatom hogy menjen mikor még nem jár rendesen, felelőtlen anya vagyok, eltörhette volna a nyakát, felrepedhetett volna a feje stb.. én meg mondtam hogy de nem történt nagy baj, esik ő még nagyobbat is stb ő meg csak kiabált velem. szoval nagyon megbántott ezzel hogy szemétnek és felelőtlennek nevezett, nem tudok tullépni rajta. hiába kért később bocsánatot hogy megijedt és azért mondta én lelkileg kivagyok. mondam neki ha baleset történik nem orditani kell hanem cselekedni, mi lett volna ha vérzik a feje akkor is üvölt ahelyett hogy reagálna és csinálna valamit? meg elmondtam neki hogy emlékezzen hogy én hányszor kiabálok vele amikor rábizom a gyereket kérem figyeljen rá, ő meg a tv-t bámulja és a kislány bevesz a szájába valamit, pl multkor ez az eset volt rábiztam 2 percre és a gyerek szájába vette az autó lámpáját, ő meg ott ült mellette.. ugy szedte ki mikor észrevette, na abból lett volna baj.. szoval nagyon megbántott és összetörte a szivemet hogy ezt mondta. veletek történt ilyen vagy csak az én férjem ilyan állat?
2010. júl. 12. 08:03
 1/7 anonim ***** válasza:
76%

Épp a minap hagytam rá a páromra 9,5 hónapos kisfiunkat, és amikor bevásárlásból jöttem haza, elmesélte mi történt: birkóztak a nagy ágyon, és a kisfiam leesett az ágyról, igazából szó szerint levetette magát a mélybe (annyira azért nem mély, kb. 40-50 centi magas), de orra esett a parkettára, és vérzett is az orra. Esélye nem volt utána nyúlni, annyira gyorsan történt az egész. Óriási lelkiismeret-furdalása volt, azt mondta, olyan rossz érzés az egész, inkább neki törne el százszor a keze, minthogy a babusnak legyen valamilyen baja.


Párodnak azt kell felfognia, hogy nem tudunk 0-24-ig felügyelni, és minden pillanatban csak a gyerekre figyelni. Ilyen balesetek voltak, vannak és lesznek mindig is, és kivétel nélkül minden babánál. Tényleg nem megoldás, ha Veled ordít, de nem cselekszik semmit. Ülj le vele ezt megbeszélni, ne maradjon egyikőtökben sem tüske.

2010. júl. 12. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
Nálunk is volt hasonló helyzet, ha sírt a gyerek, rohant be, hogy mit csináltam vele, és fordítva is volt így, én is számonkértem egy nyekkenésnél, hogy mit történt, miért nem figyel rá?? Persze ilyenkor az van, hogy nekünk egymással van problémánk, feszültek vagyunk, egymáson vezetjük le, keressük a fogást a másikon! Rendezzétek a kapcsolatotokat, beszéljétek meg a problémákat! Nem a gyerek miatt üvöltött gondolom, hiszen biztos tudja, hogy jó anya vagy, más gondja lehet, ezt kéne átbeszélni!
2010. júl. 12. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%

16 hónapos a lányom, megy mint a golyó decsosem néz a lába elé, két térde le van horzsolva, és mindig lila valahol a sok eséstől, de nem szidjuk egymást érte. Nálunk is pont tegnap elesett , párom vigyázott rá a strandon, volt kis műanAg asztal székekkel játékokkal, lányom pakolta és hitta vitte a ceruzákat bunorékfújótrgbotlitt itt volt mellette párom de lefejelte az asztal sarkát de sz az első hogy megvígsztalja ès nem veszekszem vele hogy miért nem fogta meg ő sem tudta előre hogy ez lesz!

A járást ne erőltesd, nem érzi magát biztonságnan, majd ha ő gondolja elindul magától, anyukám kézen fogva akarta mindig vezetni a gyereket de fèlt lányom mindig kivette a kezét a kezéből hogy ő most nem akar menni, és most az istennek sem tudok vele a járdán kézenfogva sétálni nem szereti ha vezetjük!

2010. júl. 12. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az én férjem kisebb dologért is üvölt, pedig nagyon ritkán történik baleset a babámmal, igaz, még nem is jár, csak forgás közben egyszer kétszer odakoppintotta a fejét, meg miután felült, hátraborult egyszer kétszer a földön, koppant a feje, de meg sem látszott rajta semmi, és persze én voltam a hibás, hogy "nem figyelek rá".

Meg télen, ha a gyerkőcnek nem tetszett, hogy overált adtam rá, és üvöltött, mintha nyúznám, akkor még a férjem is rázendített, na hát az sem volt kellemes.

2010. júl. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
hát köszönöm a válaszokat igen este kilenckor fejezte be a munkát itthon tegnap, és kérte ne altassam el a gyereket mert játszani akar vele kicsit, szoval fáradt volt de ez nem megoldás hogy igy beszéljen ha fáradt, én nem bántom őt ha akkor történik baj mikor a kicsire ő vigyáz. ezt meg is beszéltük bocsánatot kért de nekem nagyon fáj szomoru vagyok miatta. most is sms-ben irta hogy tudod szeretlek nem akartalak megbántani bocsánat, stb, de valahogy nem mulik a szomorúságom nagyon bánt hogy szemétnek nevezett mert buzditom a gyereket a járásra. szoval ez van, a kicsi jol van nincs bedagadva a szemőöldöke jó volt rá az ecetes ruha, csak pici horzsolás látszik.
2010. júl. 12. 12:42
 6/7 anonim ***** válasza:
Te ismered a férjedet és gondolom nem most ordított veled először, tehát a kérdésed irreleváns. Viszont ha meg tudod, hogy ilyen és rossz neked miért nem hagyod ott?
2018. máj. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hal istenem azota eltelt najd kilenc év es a gyerekem megtanult járni :) és a ferjemmel szereteben neveljük együtt vagyunk azota is kedves utolsó válaszoló ;)
2018. jún. 19. 07:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!