Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Alig lehet letenni a babámat,...

Alig lehet letenni a babámat, nem fog lemaradni a mozgása? Miért lehet ilyen nyűgös?

Figyelt kérdés

2 hónapos babám nagyon rövid ideig van el a hátára fektetve, hamar elkezd ordítani, (pár hete még jobb volt, akkor nézelődött nyugodtan, de most állandóan kapálózik a keze-lába és elkezd mérgesen kiabálni) hason ugyanez, csak ott nem is fekszik hanem nyögve erőlködik.. Ezért cipelgetni kell kb. egész nap. (tudom, kössem magamra, mindegy, nem a cipelgetésével van a bajom, hanem azzal, hogy nem kéne lent lennie, hogy gyakorolja a mozgást, lassan forogjon, stb? Más babáknál azt látom, hogy ennyi idősen már simán elvannak a játszószőnyegen. Neki is van, de utálja, felakasztok neki játékot az sem tetszik neki...Ha én mutogatok neki játékokat meg csörgök velük már az sem érdekli, mikor kisebb volt még figyelte, mosolygott rájuk, de most semmi reakció.. Pedig ha sétálgatok vele, akkor minden érdekli, odafordul minden színes szép dologra, nevet, mosolyog rájuk...de fekve semmi. Ja és régen ha beszéltem hozzá is működött, mosolygott, "beszélt" ő is, mostmár le se tojja..)

Amúgy ha félig ülésben van, azt szereti, néha berakom a babaülésbe és ott sokkal tovább érzi jól magát, bár ott is elkezd nyűgösködni előbb-utóbb... meg nyilván hosszú távra nem ültetgetem bele. Vegyek pihenőszéket neki? De akkor továbbra is fennáll az aggodalmam, hogy hogy fog úgy elkezdeni mozgolódni, ha állandóan ül?


És egyébként az normális, hogy csak a reggeli ébredése után képes egy kis ideig letéve figyelni, játszogatni, mosolyogni, egyébként egész nap nyűgös, emiatt csak kézben van el, de néha még ott is sír... folyamatosan ömlik a nyála és az öklét nyomja a szájába (akkor is, ha nem éhes), ez már a fogzás lenne? Emiatt ilyen? Azért veteti fel magát folyton mert rosszul érzi magát most?

Kicsit aggódom mert más is mondta hogy az övé a játszószőnyegen van, amíg ő főz... Főzni nem tudok mióta megszületett, örülök ha meg tudok ebédelni kb. 5 perc alatt...meg úgy kb. semmit nem tudok csinálni. Nem baj, mert szeretem, cipelgetem is, ha ez kell, csak aggaszt hogy nem lesz-e így lemaradva.


2019. aug. 1. 11:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi idősen az én babám sem volt meg hason. 3-4 hónaposan kezdett el lenni a játszószőnyegen hasalva. Nem egyformák a kisbabák. Lehet a fogzás miatt nyűgös. Vedd magadra hasalva, így meg fogja szeretni. Érdemes kipróbálni a babaúszást, ha van erre lehetőség, az is fejleszti a mozgást.
2019. aug. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Próbáltam hasalva magamra venni, azt sem nagyon szereti :(

Igen az úszást ki akarjuk majd próbálni amikor majd lehet.

2019. aug. 1. 12:06
 3/3 A kérdező kommentje:
Ja amúgy hason alszik, azt szereti, álmában "mászkál" is néha, meg néha ébredés után is mozgolódik hiszti nélkül... remélem ennyitől is erősödik picit, mert ébren nagyon rossz néven veszi a hasra fordítást
2019. aug. 1. 12:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!