Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Manapság az anyukák miért...

Manapság az anyukák miért adnak egyböl lázcsilapitto szirupot höemelkedésnél? Ugy tudom 38,5 felett érdemes csillapitani a lázat.

Figyelt kérdés
2019. aug. 1. 14:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
72%

Milyen anyukák?

Én sosem adtam.

2019. aug. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
59%

Sajnos ezt hallják az öregebb védőnőktől, akik sajnos nem járnak továbbképzésekre, illetve az anyjuktól, anyósuktól ezt a tanácsot hallják, akik ugye a régi, kevésbé tudományos állításokon nőttek fel.

A mai anyukák nagyrészt szerencsére tájékozódik hiteles forrásokból, ezért szerintem nem az az a jellemző, amit a kérdésedben írtál.

2019. aug. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
97%

Miért általánosítasz?


Én speciel akkor csillapítom a lázat, ha az a gyereknek már rossz. Lehet ez 38,0 is és volt rá többször példa, hogy 39,5-nél sem, mert nem volt nyűgös, esetleg békésen, nyugodtan aludt.

2019. aug. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
36%

Itt volt kérdés


Engem is lepontoztak mert meg mertem kérdezni, hohy milyen magad lázat akar csillapítani.

38 alá meg ne is csillapítsa



Egyébként csecsemőnél házipraktikát akar az is fura...

2019. aug. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
81%
Én csak akkor csillapítottam, ha 39 fele kúszott már a láza. Egyszer akkor is, mikor láthatóan szenvedett a 38 foktól.
2019. aug. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
38%

Nekem a gyerek doki mindig azt mondta, hogy 38 foknál már csillapítsam. Sokszor voltam már a lányommal kórházban, ott is az volt a vélemény, hogy 38 fokról kell.


Amúgy, ha nem adok neki, akkor fel egy majdnem 41ig. Az sem jó... A legtöbb eddig 40.6 volt. 3 éves.

2019. aug. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
65%

Én csak akkor csillapítom gyógyszerrel, ha társul hozzá egyéb tünet (nyűgös, fáj valamije, nem tud éjjel aludni stb.)

Gyerekorvos is mindig azt mondja, hogy amíg 40 fokos lázzal is "jól muködik" , addig hagyjuk, hogy a szervezete végezze a dolgát.

2019. aug. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy tudom, a gyermek hangulata is nagyban függ a kezelés módjától. Valóban nem az első lázcsillapító módszer a gyógyszer, a hűtő fürdő az elsődleges, ha pici hangulata segítségért kiállt.
2019. aug. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
6%

#7 vagyok. Az kimaradt, hogy hűtőfürdő és egyéb házi praktika ilyenkor ajánlott. És természetesen figyelni, hogy ha közbe kell avatkozni.

Ha lázgörcsre hajlamos, akkor viszont 38,5 felett csillapítani szükséges.

2019. aug. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
94%

Nekünk Heim Pálban többször is (más orvos) 38.6 felett ajánlották (ill. persze, ha fáj valamije tudjon aludni).

Szerintem aki belefutott már ebbe az infóba, az így csinálja, aki meg még nem hallotta, úgy képzelem, őt sem a rosszindulat vezérli, hanem minél előbb tenni akar érte valamit, és ezért ad neki.

Lázgörcsös gyerek meg megint más "tészta", nekik a láz nem a barátjuk.

2019. aug. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!