Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van az, hogy néhány...

Miért van az, hogy néhány baba már 6-7 hónaposan olyan, mint 1 kisgyerek, néhány meg olyan, mint 1 kisbaba?

Figyelt kérdés
Az enyém pl 6 hónaposan szinte kopasz, kicsi szőke haja van, olyan tipikus kisbaba. A barátnőm kislányának uennyi idősen hosszú haja van, ülni is tud, és úgy néz ki, mint egy 2-3 éves.
2019. aug. 2. 09:22
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Mert különbözőek vagyunk és különböző mértékben fejlődünk.
2019. aug. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
Nem nagyon láttam eddig olyan fél évest, aki 3 évesnek nézett ki! Általában 1 éves korig van baba formája egy gyereknek, utána megnyúlnak, nem lesznek olyan kis husisak, mint a csecsemők.
2019. aug. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
17%
Én örülök neki, hogy a kislányom nem egy magatehetetlen, kopasz kis gólem volt. Nagyon szép volt a dús hajával és tök jó volt, hogy tudott ülni rendesen nem úgy volt egy krumpliszsák, úgy nem lehetett volna rendeden etetni és fürdetni is egyszerűbb volt így. Mellesleg vannak kopasz babák akik a 2-3 éves helyett inkább egy öregembernek látszanak. :D
2019. aug. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem nem a hajától néz ki nagyobbnak egy baba, és olyat még én sem láttam, hogy 1-2 évesnek tűnt volna egy fél éves, talán inkább 1-2 hót tud félretippelni az ember... Inkább a súly és magasság illetve a mozgásfejlődés tesz különbséget köztük. Sokat számít az is, hogy két vagy 4 kilósan született, vagy 36. hétre vagy 42-re. De amíg a normál határidőkön belül vagytok, igazából mindegy, mikor kezd gurulni, ülni, állni, menni... (sőt a túl korán kezdett mozgás is jelezhet hiperaktivitást, vagy lehet káros, ha kihagy egy fázist, vagy pláne ha ültetik vagy járatják)... a végén nem ettől lesz ügyesebb vagy okosabb felnőtt, és biztos nem négykézláb megy egyetemre :)
2019. aug. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
68%
Nem baj ha nincs haja, senki nem marad úgy. Nekem is alig volt babaként, most meg olyan dús es hosszú, hogy irigylik. A mozgásfejlődés is nagyon egyéni. 9 hónapostól 15 hónaposig normális az elindulás. Nem kell siettetni.
2019. aug. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%
Lányom egy éves koráig kopasz volt,9 hónaposan viszont járni kezdett.Viselkedésre pedig másfél éves koráig mondtam volna, hogy baba, utána már teljesen olyan dolgai voltak mint egy kisgyereknek.Minden gyerek más.Nem attól lesz baba a baba, hogy kopasz és ezt vagy azt nem csinál, ennél ez összetettebb szerintem.
2019. aug. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
86%

Nem láttál te még 2-3 évest.

Lányom hosszú fekete hajjal született, majd sötétbarna loknis lett. Tény hogy a haja miatt idősebbnek tűnt, de néhány hónappal többnek csak egy vak tippelte volna. Mondjuk volt ilyen élményünk. Pl: amikor 8 hónapos korában beszólt egy ismeretlen, hogy miért ül egy ekkora gyerek még babakocsiban... mondjuk mert nem tud járni.

De egy 2-3 éves annyira más arányokkal rendelkezik akkor is, ha kopasz, nem beszélve a viselkedésről. Oké, hogy költői túlzás, de annak is sok.

2019. aug. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Mert a babák/gyerekek nem egyformák.


Miért van az, hogy az egyik 1 évesen jár, a másik csak 1,5 évesen?

Miért van az, hogy az egyik 2 évesen szobatiszta, a másik csak 3,5 évesen?

Miért van az hogy az egyik 1,5 évesen beszél, a másik csak 3 évesen???


Soroljam még?

2019. aug. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!