Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A Nestlé rizspépet hogyan...

A Nestlé rizspépet hogyan kell elkésziteni? Elvileg tejjel kell elkeverni, de az én babám tápszeres, szóval nincs. Tehéntejet meg ugyebár tilos még adni. Illetve kezdhetném ezzel a hozzátáplálást? 4,5 hónapos a kislányom

Figyelt kérdés
2008. nov. 14. 16:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem akkor vagy tápszerrel, vagy vízzel keverd ki a rizspépet. Én gyümi és zöldség leveket amiket lehet kapni a sajátkorának megfelelőt próbálgattam először, majd 5 hónaposan kezdtem neki adni a pépeket is, mivel a levekből tudtam melyik ízlik neki és melyik ami nem, ami ízlett léből mondjuk abból megivott kapásból egy egész üveggel, azt már nem annyira fokozatosan vezettem be püré formájában. Nem lett semmi baja, szerencsére ízlik neki egész sok minden. Ami új azt meg még fokozatosan csinálom neki.

Boldog babázást kíván majdnem 6 hónapos szintén tápszeres anyuka. Ha van még kérdésed, írj nyugodtan privátot válaszolok amint tudok.

2008. nov. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tapszerrel csinald neki!
2008. nov. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én mindig vízzel kevertem el,mert ez is tápszer alapú.

Lehet tápszerrel is.

A hozzátáplálást én is ilyenkor kezdtem el gyümölcslével ill. gyümölccsel. Később az elkészített rizspéphez kevertem a gyümit.

Én csak egyszer vettem ezt a márkát,de úgy emlékszem,hogy 3 féle módon lehet készíteni. Fele víz fele tej, csak víz,gyümölccsel.

2008. nov. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én gabonapépben vettem olyat,amit tejjel írt elkészíteni.

Először nem tudtam mire vélni,hisz 4-5 hósan nem kaphat tehéntejet,de tápszerrel csinálom,és ízlik neki.

Azt készítsd csak vízzel,amelyikre az van írva.

Amelyikre tej,azt tápszerrel,hiszen ezzel helyettesítjük az anyatejet.

2008. nov. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Forralt és kihűtött vízzel keverd el. Tejet még ebben a korban nem adhatsz a Babának, tilos!! Kezdhe3ted ezzel a hozzátáplálat először csak egy evőkanál fokozatosan emelve ahogy a dobozon van. Adhatsz 1-ő gyümölcsnek almát, őszibarackot(én nyáron feldaraboltam és lefagyasztottam sokat), krumpit csak főzőlével. Fontos hogy kis mennyiségekkel kezdj az adagot fokozatosan növeld. Krumpit 5 napig kell adni utána 1 hét szünet ha nem akarja megenni főzhezsz hozzá répát, Jól törd össze és rakj hozzá elég sok főzővizet mert elég tömős.
2008. nov. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Rizstejjel finom :)
2008. nov. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!